Про Budni
Наші продукти
Початок року – як новий зошит, який ми відкриваємо зі сподіванням, що писатимемо на чистих сторінках гарно, будемо виділяти головне та розставляти правильно пріоритети. Але часто ентузіазму не вистачає надовго і вже під кінець року цей зошит виглядає як хаотичні каракулі та знову виникають сподівання, що от наступного року почнемо все з чистого аркуша.
Щоб весь рік тримати себе в тонусі важливо час від часу ставити собі питання – вони дадуть зрозуміти, на якому етапі ви знаходитеся зараз, що насправді важливо для вас і в якому напрямку рухатися до намічених цілей. Розповідаємо далі, які питання потрібно поставити собі на різних етапах у робочому житті, щоб 2022 став для вас успішним.
Випробувальний термін
Якщо ви розпочали рік з новою роботою і вже намітили довгострокові цілі стосовно неї, то радимо розділити їх на декілька етапів та поки зосередитися на випробувальному терміні. Адже саме від успішного його проходження залежатиме, чи вийде втілити решту планів. На цьому етапі питання собі потрібно ставити на основі отриманої вступної інформації.
Запитайте себе:
- Що мені необхідно зробити, аби пройти випробувальний термін? Відповіді на це запитання можете записати та прикріпити десь на робочому столі. Так у разі розгубленості ви завжди зможете переглянути свої ключові завдання та повернутися в ресурс.
- Як та хто буде оцінювати мою ефективність? Мало просто гарно робити свою роботу, потрібно, щоб її оцінили. Краще, щоб зробив це керівник, який приймає рішення щодо вашої подальшої долі у компанії. Коли визначите, як буде оцінюватися ефективність – знатимете, що робити для досягнення потрібного результату.
Непрості робочі завдання
Ви вже працюєте деякий час, точно справляєтеся зі своїми завданнями та виконуєте намічені КРІ. Але, коли вам доручають виконати нестандартне завдання, губитеся та не знаєте, за що хапатися.
Запитайте себе:
- Які дедлайни на виконання завдання? Так ви точно визначите терміни, у які потрібно вкластися. Добре, якщо вам навіть вдасться розбити завдання на декілька і для кожного визначити свій дедлайн.
- Які вимоги до якості виконаного завдання? Це питання допоможе сфокусуватися на головному та під час здачі роботи акцентувати увагу на цьому.
- Які додаткові ресурси я маю? Якщо на виконання завдання виділяється додатковий бюджет, чи ви можете залучити колег – про це краще подумати заздалегідь, так спланувати подальші дії буде легше (особливо, якщо деяку роботу вийде делегувати).
- Які із завдань найбільш пріоритетні? Далі вам потрібно визначити, чи зосередити увагу на одному завданні із зірочкою, чи спочатку закінчити свої повсякденні завдання. Для точної впевненості це питання краще поставити і своєму керівнику.
Робота на результат
Коли ви працюєте вже тривалий час і прагнете розвитку, то перш ніж йти до керівництва з проханням підвищення – потрібно проаналізувати свою роботу.
Запитайте себе:
- Чим я кращий за свого колегу? Чому підвищення повинен отримати саме я? Ніхто не сумнівається у вашій цінності для компанії, але проаналізуйте, чим ви відрізняєтеся від своїх колег та чому керівник повинен виділити саме вас?
- Які досягнення компанії – моя заслуга? Це питання допоможе продовжити попереднє. Можете записати ці досягнення, щоб не розгубити їх вже під час розмови з керівником.
- Як часто я проявляю ініціативу? Виділитися серед колег вам допоможе ініціативність, коли ви не чекаєте завдання від керівника, а самі пропонуєте ідеї, які допоможуть покращити результати роботи компанії.
- Чи справлюсь я з вищою посадою? Підвищення – це не лише більша зарплатня, це й інша робота та рівень відповідальності. Подумайте, чи дійсно вони вам під силу.
- Яким далі я бачу свій шлях? Тут потрібно вирішити, що ви хочете отримати від цього підвищення – вам важлива фінансова винагорода, чи ця посада – крок до більш глобальних цілей.
Зміна роботи
Ви переросли свою теперішню роботу і не знаєте, що робити далі і як визначити подальший напрямок.
Запитайте себе:
- Як та у які терміни я можу піти з теперішнього місця роботи? Можливо, у вас є контракт і дострокове його розірвання приведе до штрафних санкцій. Заздалегідь визначте, коли змінити роботу буде найкраще.
- Що я хочу від нової роботи?
- Ким я бачу себе далі? Ці два питання допоможуть вам розставити пріоритети під час пошуку нової роботи та не розпорошуватися на непотрібні пропозиції.
- Чи є у мене план Б? Якими будуть ваші дії, якщо роботу не вийде знайти?
Приділяйте спілкуванню з собою достатньо часу. Так ви не пропустите всі свої бажання та плани не лише у роботі, і 2022 точно стане успішним.
Читайте більше за тегами: