Про Budni
Наші продукти
Перед тим, як потрапити на роботу в компанію, працівникам доводиться проходити декілька етапів: телефонні інтерв’ю, співбесіди, випробувальний термін. Організації ретельно відбирають претендентів, аби не пропусти в команду людей, які можуть руйнувати її зсередини, відсіюють некваліфікованих, токсичних спеціалістів.
Поспостерігайте за собою, можливо, деякі з описаних причин заважають вам працевлаштуватися, в результаті чого отримуєте відмову за відмовою.
Маєте завищені запити до компанії
Ви можете мати чудове резюме та рекомендації з попереднього місця роботи, бути професіоналом з чималим досвідом, але тривалий час так і не можете знайти свою роботу. Одна з причин – завищені очікування та запити до компанії. Пропозиції у вакансіях вам здаються недостатньо цікавими, берете час для того, щоб подумати та очікуєте, що хтось запропонує умови роботи та зарплату кращі. Через неготовність вийти на роботу, вам можуть не подобатися навіть незначні нюанси, наприклад, те, що офіс компанії розташований не в центрі. Також часто новачки порівнюють потенційного роботодавця з попереднім, особливо – якщо він там почував себе комфортно. Кандидатам із високими запитами потрібно розуміти, що в такому разі пошуки роботи затягнуться та, можливо, з часом доведеться переглянути свої вимоги.
Постійно спізнюєтеся
Якщо запізнилися на співбесіду – вважайте, що рішення щодо вас, нехай і не остаточно, але прийняте. Кандидата, який спізнюється, сприймають несерйозно, можуть розцінити як такого, який незацікавлений у посаді. Тому краще сплануйте свій день та прийдіть на співбесіду завчасно.
Звичайно, ви можете спізнитися ненавмисно, об’єктивних причин багато. Проте на співбесіді, в перший робочий день/місяць намагайтеся бути пунктуальним. Деякі психологи вважають, якщо людина спізнюється, вона підсвідомо не хоче приходити вчасно та виконувати певні дії (в даному випадку – не хоче працевлаштовуватися, ходити на роботу, працювати взагалі). Також є люди, які не відчувають час, наприклад, творчі натури. Звичайно, у кожної компанії своє ставлення до спізнень, адже все залежить від політики організації, графіка та специфіки роботи. Можливо, вам запропонують гнучкий графік і все буде гаразд.
Робите помилки в резюме
Перше знайомство кандидата з рекрутером відбувається через резюме. Саме воно є обличчям кандидата, його візитною карткою. Помилки, одруки, складні та незрозумілі формулювання, недостатня кількість інформації або її надлишок, відверті фото говорять про те, наскільки серйозно кандидат ставиться до пошуку роботи.
Перечитайте резюме самі, користуйтеся сервісами перевірки орфографії, попросіть друзів, знайомих, родичів, колишніх колег перечитати та прокоментувати його. Цілком можливо, що важливі нюанси ви не побачите, а сторонні люди звернуть на них увагу. Прислухайтеся до порад декількох людей, аби судження були об’єктивними, та внесіть корективи. Не забудьте написати супровідний лист.
На всі руки майстер
Спробуйте максимально конкретно визначитися з посадою, яка вас цікавить, та саме неї вказати в резюме. Наприклад, якщо ви – перекладач, зазначте, що шукаєте роботу перекладача і надсилайте його на такі вакансії. Писати через кому суміжні посади не потрібно, не лінуйтеся та краще напишіть нове резюме на іншу посаду. У рекрутера можуть виникнути питання щодо того, наскільки якісно ви можете виконувати роботу, виникнути підозри, що беретеся за все й одразу, розсіюєте увагу, навіть не читаєте опис вакансії, вас не цікавить компанія, головне – за когось зачепитися.
Кандидатам, які готові зайняти будь-яку позицію, може підійти тимчасова робота, але якщо мова про тривалу співпрацю, потрібно визначатися.
Часто змінюєте роботу
HR-ри та рекрутери звертають увагу на тривалість роботи кандидата у попередніх роботодавців. Якщо кандидат не затримується в компанії довше року, це викликає побоювання та запитання. Адже на новачка компанія витрачає час та гроші – адаптує, навчає (інші співробітники долучаються до цього процесу, водночас виконуючи свої основні обов’язки). Часто під час навчання новачків знижується продуктивність праці або окремого відділу, або компанії загалом, що впливає на прибуток. Тому компанія зацікавлена в тому, щоб новий співробітник був налаштований на тривалу співпрацю.
Брешете
Приховування деякої інформації в резюме та обман на співбесіді є недопустимими для рекрутерів. Краще одразу зізнайтеся в тому, що вас звільнили з попередньої компанії, наприклад, через конфлікт з керівником, ніж це з’ясується згодом. Або ж можлива ситуація, коли рекрутер вже знає причину звільнення, а ви це приховуєте і розповідаєте зовсім іншу історію. Уникайте незручних ситуацій, говоріть та вказуйте в резюме правдиву інформацію.
Токсичний кандидат
Якщо ви часто поширюєте плітки про колег, розповсюджуєте неправдиву інформацію, критикуєте всіх і все, постійно невдоволені графіком, умовами роботи, зарплатою, особистим життям тощо та вважаєте за потрібне розповісти про це колегам, ви – потенційний токсичний працівник.
Кандидатів, які руйнують атмосферу в компанії рекрутери намагаються розпізнати ще на співбесіді. Хоча це не просто, адже на співбесіди токсичні кандидати маскуються. Якщо ви погано відгукуєтеся про попереднього роботодавця та колег, вважаєте винними саме їх у всіх своїх промахах та принижуєте, скоріше за все вам подякують за зустріч та більше не зателефонують.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: