Під час пошуку роботи дуже легко припуститися помилки і змарнувати всі зусилля. Тому ми неодноразово повторюємо про те, як важливо писати унікальне резюме, готуватися до співбесіди та продумувати розмову з рекрутером. Тепер для легшого запам’ятовування пропонуємо 10 табу під час спілкування з HR-ом на різних етапах, що можуть наробити біди у вашій кар’єрі.

Шум навколо

Під час першої розмови з рекрутером телефоном, навколо має бути тихо – ні верескливих дітей, ні шуму від метро, ні калатання посудом. Тож коли вам телефонують стосовно роботи, відкладіть усі справи та зосередьтеся на розмові. Якщо з ряду причин ви не можете присвятити себе такій співбесіді, перепросіть та запропонуйте зідзвонитися у зручний для вас час. Лиш тоді вас точно нічого не повинно відволікати, адже ще одного дзвінка може і не бути.

Неповага

Говорити з набитим ротом чи перемкнути рекрутера на утримування, коли до вас хтось телефонує, перебивати чи нахабно набивати собі ціну – неприпустимо. Навіть, якщо вас не зацікавила вакансія, краще ввічливо скажіть про це, аніж створюйте образ нахаби. Адже таким чином ви ризикуєте і взагалі залишитися без будь-яких пропозицій.

Відчай

Не потрібно впадати і в інші крайнощі, якщо вам дуже потрібна ця робота, і показувати свій відчай. Такі одержимі кандидати лякають рекрутера, також може здатися, що ви довго не можете знайти роботу і тому нав’язуєтеся всім. Тож після завершення розмови чи співбесіди просто подякуйте, не закидуйте листами і не тероризуйте дзвінками роботодавця – так буде тільки гірше.

Нездорова пунктуальність

Всі ми знаємо, що запізнюватися на співбесіду – це табу. Але про те, що приїжджати за півгодини теж не потрібно, здогадується небагато. По-перше, таким чином ви порушуєте графік рекрутера чи потенційного керівника, по-друге, це знову ж таки може підкреслити ваш відчай. Тож навіть якщо вийшло так, що ви приїхали зарано – краще погуляйте біля офісу і лише за декілька хвилин до співбесіди телефонуйте менеджеру.

Одержимість фінансами

Не починайте говорити про заробітну плату ще під час телефонної співбесіди та на початку особистого інтерв’ю. Запитання на кшталт «Що ви можете мені запропонувати?», «Коли я зможу отримати підвищення заробітної плати?» тощо на початкових етапах звучать безглуздо. Адже якщо ви підходите на вакантну посаду, то ще матимете можливість обговорити фінансові запитання і робити це «з порога» не потрібно. Так само питання про фінанси не мають перекривати весь тон розмови: обговорили фінансовий аспект, і повертайтеся до більш важливих тем для роботодавця.

Жага до відпочинку

Не менше насторожують роботодавців і питання про відпустку, відгули чи лікарняні під час співбесіди. Складається враження, що вам не цікава робота, а можливість відкосити від неї. Тому ви шукаєте компанію, в якій буде більше відпочинку і більше можливостей взяти відгул. Якщо вам важливо знати про відпустку, то запитуйте про неї не на першій співбесіді, відкладіть це запитання на останок.

Скарги

Перш за все це стосується розповідей про колишнього роботодавця: у кандидатів часто виникає спокуса розповісти про боса у всіх негативних подробицях. Але сподіваємося, вже всі знають, що цього робити не можна і які наслідки це може нести. Також пам’ятайте, що ваші особисті проблеми не цікавлять роботодавця і вам не запропонують роботу тільки через те, що ви поскаржилися на безгрошів’я.

Сімейний підряд

Розповіді рекрутерів про батька, який просить взяти на роботу його чудового сина, або дружину, яка дзвонить у компанію від імені чоловіка здаються анекдотичними, але залишаються реальними. Після таких сімейних рекомендацій будьте певні, що вас на роботу не візьмуть.

Негативні емоції

Якщо під час співбесіди ви будете агресивно реагувати на будь-які запитання рекрутера, будете дратуватися чи ображатися – вас викреслять зі списку перспективних кандидатів. Приборкайте і свої хвилювання, бо на роботодавця справить краще враження впевнений у собі кандидат. А найменше на співбесіді хвилюється той, хто до неї готувався.

Загравання

Навіть, якщо вам дуже сподобався рекрутер чи потенційний керівник, розмову про запрошення на побачення краще відкласти до іншого випадку. Мало того, що такий тон розмови може здатися дивним та недоречним, то може скластися враження, що ви хочете таким чином вибити собі посаду, тому вам точно відмовлять.