Про Budni
Наші продукти
Перед тим, як запросити кандидата на співбесіду, роботодавці часто хочуть пересвідчитися чи відповідають вміння і досягнення, описані в резюме, реальному стану речей. Для цього вони пропонують виконати тестове завдання. Пошукачі часто бояться, аби їх не використали як безкоштовну робочу силу або не хочуть витрачати час на виконання завдань, які можуть і не принести їм бажаної роботи. Тож як бути з тестовим завданням? Чи варто його виконувати та на які нюанси потрібно звернути увагу?
Тестове завдання – це своєрідний іспит від роботодавця. Тому відмовлятися від його виконання у більшості випадків не краща ідея.
Чому потрібно погоджуватися на виконання тестового завдання?
Для тих, хто ніяковіє та втрачає контроль над собою, коли на нього дивляться суворі очі потенційного керівника, тестове завдання – ідеальний шанс показати себе. За його допомогою про вас говоритимуть готова робота, а не неправильно підібрані від хвилювання слова. Тож навіть, якщо ви не ідеально написали резюме чи погано підготувалися до співбесіди, тестове завдання допоможе згладити ці моменти.
Якщо ви не боїтеся витратити вільний час на виконання завдання, за яке не отримаєте фінансової винагороди, то покажете роботодавцю свою зацікавленість в отриманні посади. Керівники люблять вмотивованих співробітників, які не гоняться лише за зарплатнею, а мають вищі цілі.
Тестове завдання допоможе дізнатися, чи підходить робота вам. Виконавши поставлену задачу, ви можете зрозуміти, що робота для вас занадто легка і ви її переросли ще у минулій компанії, або ж навпаки – стане ясно, що поки вам не вистачає досвіду для її виконання.
Врешті-решт, якщо ви справді хочете отримати роботу, то тестове завдання не повинно ставати для вас перепоною.
Інструкція з виконання тестового завдання
Разом з цим існують випадки, коли тестове завдання має на меті не перевірку ваших знань і ніяк не сприятиме вашому працевлаштуванню.
Якщо у компанії погана репутація, то виконати тестове завдання вона часто просить задля своєї вигоди. Тож перед тим, як погодитися, перевірте відгуки в мережі, можливо про роботодавця-шахрая навіть писали ЗМІ, запитайте у знайомих тощо.
Виконання тестового завдання не повинно забирати у вас багато часу. Коли вам пропонують виконати занадто деталізоване завдання, на яке у вас піде понад 2 години, то це має насторожити. До таких задач належать створення сайту, розробка рекламного банера або редагування книги тощо.
Під час обговорення всіх деталей роботодавець не дає дозволу додати тестове завдання у портфоліо та натякає, що може використати його без вашої згоди? Це поганий знак. Скоріш за все, роботодавець хоче збагатитися на таких кандидатах.
Все ж ми рекомендуємо вам не боятися тестових завдань. Проте під час їх виконання керуватися здоровим глуздом і критично ставитися до пропозицій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: