Пошук роботи – досить тривалий процес. Між розсиланням резюме та спілкуванням з роботодавцями часто з’являється вільний час, який ви не знаєте, як провести. Можливо, у вас виникне спокуса краще підготуватися до співбесіди або ж підтягнути англійську мову. Але, якщо не хочете, щоб процес пошуку роботи був успішним, – є купа інших цікавих занять, на які можна витратити свій безцінний час.

Віртуальний світ

Коли вийдете на нову роботу у вас точно не буде часу на соцмережі та комп’ютерні ігри. Тож поки ви в пошуках, сміливо занурюйтеся у віртуальний світ саме зараз. Лиш одна невеличка гра здатна затягнути вас на півдня і змусити забути про все, що потрібно було зробити: дзвінок рекрутеру у зазначений час пропустили, нові вакансії не переглянули, до співбесіди не підготувалися. Але ж виграли гру! Хіба це не найголовніше?

Реальність з відсутністю роботи та засобів для існування все ж вас настигне, але яка різниця, якщо вийшла нова серія улюбленого серіалу?

Зміни інтер’єру

Постійно відкладали ремонт або перепланування квартири, бо не вистачало часу – пошуки роботи ідеальна нагода, щоб нарешті переклеїти шпалери. Ремонт забере всі ваші сили, а час, витрачений на вибір шпалер чи освітлення, не дасть змоги відправляти резюме та ходити на співбесіди. Тож зміни інтер’єру не лише зможуть покращити ваше житло, а й перетворять вас на вічного безробітного, який решту часу буде лише насолоджуватися чудовим ремонтом.

Час із дітьми

Коли ще випаде можливість залишити дитину вдома, дивитися разом мультики чи гуляти цілий день у парку як не під час пошуку роботи? Не думайте про те, що написання резюме, розмови з рекрутером чи виконання тестового завдання займатиме цілий день, а сміливо говоріть дитині, що поки ви не працюєте, у неї також буде відпустка від дитсадка чи школи. Ніщо так не зможе допомогти вам не виконувати потрібних справ з працевлаштування як присутність вдома маленької дитини. Так ви з легкістю пропустите інтерв’ю, не переглянете нові вакансії, а під час телефонної розмови з рекрутером або онлайн-співбесіди дитячі крики та постійні смикання стануть ідеальним фоном.

Курси та хобі

Хотіли освоїти мистецтво фотографії або навчитися вишивати хрестиком – нарешті у вас з’явився час на це. Пошук роботи виснажує, тому заповніть весь час курсами, навчаннями, гуртками за інтересами. Також можна відвідати всі столичні музеї, нічну екскурсію містом або ж влаштувати марафон читання. Таким чином ви зможете відірватися від проблем у кар’єрі, забудете про нестачу досвіду чи кваліфікації, а на співбесіди будете ходити лише зрідка, аби вважалося, що ви таки шукаєте роботу. Навіщо зупинятися та думати, якою бачите свою кар’єру, якщо у світі стільки всього цікавого?

Пасивність

Пошуки роботи – це час, коли ви можете бути максимально пасивним. Опублікували резюме і чекайте вигідних пропозицій. Максимум, що можете зробити – відгукнутися на декілька вартісних вакансій, та й то без жодних супровідних листів, і не думайте переписувати резюме під кожне оголошення. У вас же стільки справ, навіщо витрачати час на безглузді листи чи змушувати себе бути ініціативним, якщо ви інтроверт?

Теорія змови

Під час пошуку роботи наступає момент, коли ваша самооцінка природно занижується, а скрізь бачиться несправедливість. Звичайно, у теперішньому світі ніхто не може знайти роботи, якщо немає потрібних зв’язків. Розповідайте про несправедливість на ринку праці друзям і близьким, пишіть коментарі під нашими матеріалами і скажіть усе рекрутеру. Навіть і не думайте про власні промахи під час пошуку роботи, адже ви ідеальний, але, на жаль, не маєте зв’язків.

Нагадуємо, що використовувати шкідливі поради у реальному житті вкрай небезпечно. Адже неправильно використаний час, поки шукаєте роботу, зданий і взагалі залишити вас без неї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!