Про Budni
Наші продукти
Коли справа стосується вибору першої роботи чи невеликого підробітку під час навчання в університеті, постає питання: «З чого почати та на що звернути увагу?». Адже якщо вибрати не ту пропозицію, можна не лише не досягнути професійного успіху, а й заробити неприємностей у навчанні або і взагалі натрапити на шахраїв, що лише скористаються недосвідченими фахівцями. Тож сьогодні вирішили зібрати поради для тих, хто хоче знайти роботу під час навчання.
Чому потрібно йти працювати ще під час навчання?
Студентство – золоті роки, які більшість хочуть проводити безтурботно. Обираючи шлях початку кар’єри ще в університеті, ви залишаєтеся без веселих нічних вечірок (бо зранку на роботу, а її не прогуляєш), вчитися на відмінно стає важче (бо навчання більше не пріоритетне), а вільного часу залишається лише на сон, та й то не завжди.
Але не потрібно недооцінювати плюсів раннього початку кар’єри:
- Досвід. Після закінчення університету вашим одногрупникам потрібно починати кар’єру з напівпрозорим резюме, тоді як у вас вже буде релевантний досвід, потрібні вміння і навички, досягнення у сфері.
- Фінансова незалежність. У той момент, коли ваші друзі просять гроші на каву у батьків, – ви можете дозволити собі бути незалежним і не доводити мамі необхідність покупки десятої пари кросівок.
- Корисні знайомства. Навіть якщо ви йдете працювати не за спеціальністю, це зовсім не означає, що для подальшої кар’єри не буде жодної користі. Чим ширше коло ваших знайомств – тим більші можливості для розвитку ви маєте.
Як шукати першу роботу?
Сфера діяльності
Нерідкість, коли під час навчання студент раптом розуміє, що знаходиться не на своєму місці. Якщо вас лякає, що життя доведеться пов’язати з тим, що вивчаєте в університеті, то вибирати першу роботу за цією спеціалізацію не варто. Чудово, якщо ви вже знаєте, яка спеціалізація повністю відповідає вашим схильностям. Тоді потрібно подумати, де зможете отримати додаткову для неї освіту та як шукатимете роботу.
Може бути і таке, що ви під час навчання хочете працювати не за спеціальністю, а після завершення вишу – будувати кар’єру у своїй сфері. Тут також важливо визначитися з галуззю: де буде гнучкіший графік, яка робота не вплине негативно на подальшу кар’єру, що пропонують роботодавці молодим фахівцям тощо.
Море вакансій
Далі відправляйтеся на пошуки тієї самої заповітної роботи. Але як не загубитися у різноманітті вакансій? Не хвилюйтеся, все не так страшно. Якщо ви обрали для першої роботи, наприклад, сферу торгівлі (а саме вона найпопулярніша серед студентів за даними Прозорої Роботи), то під час пошуку на robota.ua відфільтруйте пропозиції за неповною зайнятістю, рівнем кваліфікації та бажаною заробітною платою. Так зробити вибір у бік вашої ідеальної вакансії буде легше.
Стажування
Чудова можливість отримати роботу за спеціальністю – стажування. На початку місяця редакція The Point випускає актуальні стажування для студентів та вчорашніх випускників: тут є і оплачувані вакансії, і пропозиції для здобуття досвіду у престижній компанії, але їх всіх об’єднує можливість подальшого працевлаштування. Таким чином ви отримуєте потрібний досвід в резюме, заробітну плату та за успішного проходження місце у провідній компанії в галузі – чим не здійснення мрій? З актуальними стажуваннями квітня можна ознайомитись тут.
Нетворкінг
Корисні знайомства здатні привести на роботу кандидатів без досвіду. І тут мова зовсім не про блат, а про безкорисливу рекомендацію фахівця, в якому впевненні. Про те, як заводити такі корисні знайомства, ми вже писали тут. Окремо додамо, що студентам найкраще підійде членство у молодіжних організаціях, відвідування організованих ними івентів, ярмарок професій тощо. На таких заходах завжди є можливість зустріти потенційного роботодавця.
Навички
Існує стереотипне уявлення, що роботодавці хочуть брати на роботу лише фахівців з чималим досвідом. Тому й то студенти не можуть отримати першої роботи і виходить замкнуте коло. Але насправді причина постійних відмов може бути у нестачі потрібних навичок. Ідеально, якщо ви зарання знайдете компанію, в яку хочете потрапити та її вимоги до кандидатів: так легше зрозуміти, над якими навичками потрібно працювати. Шлях до роботи мрії може бути тривалим. Але коли ви таки отримаєте пропозицію про роботу, то точно будете впевненими, що відповідаєте всім вимогам і справитеся із поставленими завданнями.
Роботодавці часто віддають перевагу саме працівникам без досвіду, тому що впевнені в їх більшій гнучкості та здатності до навчання. Тому першої роботи боятися не варто – потрібно впевнено йти до неї, і тоді на зустрічі з одногрупниками, вам не соромно буде за свої кар’єрні успіхи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії
Читайте більше за тегами: