Про Budni
Наші продукти
Як працює логіка кандидата, коли він переглядає вакансії, і чи можливо звернути його дорогоцінну увагу саме на свою пропозицію? Як виділитися на фоні однотипних текстів і водночас залучити саме релевантних пошукачів? Ось кілька рекомендацій від експертів robota.ua – HR-менеджерів Маргарити Абрамович і Юлії Чорної.
Маргарита Абрамович,
HR-менеджер robota.ua1. Опануйте мову кандидата
Значення має не тільки те, що ви пишете, а і як. «Серйозний, офіційний текст не відповідає очікуванням аудиторії студентів та креативних цілеспрямованих кандидатів – адже вони вважатимуть, що робота в компанії буде такою ж, і оминуть вакансію. Тому для них варто обирати неформальний та дружній стиль звертання, – наводить приклад Маргарита. – А от якщо посада передбачає уважність та посидючість, текст має бути чітким та структурованим, як і сама робота».
Юлія Чорна,
HR-менеджер robota.ua2. Стежте за тоном
Некоректний або зневажливий тон – це великий ризик для бренда роботодавця: будь-хто може зробити скрін, який розійдеться соцмережами та зробить компанію відомою в найгіршому сенсі. «Варто стежити за кожним словом. Наприклад, одна з поширених помилок – вимога додавати до резюме фотографію, вказувати вік та стать: це все натякає на дискримінаційні наміри», – акцентує Юлія.
«Погано виглядають і конструкції на кшталт «Ми не будемо розглядати тебе на вакансію, якщо ти не…» і довгий перелік заборон, – додає Маргарита. – Або формулювання, які починаються з «Ти повинен». Кандидат нікому нічого не винен, він тільки обирає собі компанію, і навряд чи побіжить туди, де домінує диктат і негатив».
3. Яскраво презентуйте компанію
«Не варто просто копіювати у вакансію посадову інструкцію – такий «сухар» не приваблює кандидатів, – нагадує Юлія. – Структуруйте та зрозуміло описуйте обов’язки, які передбачає певна посада саме в вашій компанії, адже перелік може відрізнятися».
Коректно описати пропозицію можуть допомогти майбутні колеги. «Поспілкуйтеся з керівником та командою, для якої шукаєте людину – їхня розповідь про роботу, завдання та профіль фахівця, який буде успішним у такому колективі, допоможе краще зрозуміти очікування», – пропонує Юлія.
Намагайтеся вже у вакансії транслювати неформальну сторону життя вашої команди. «Додавайте посилання на Youtube-канал, Instagram-акаунт, сторінки соціальних мереж, – радить Маргарита. – Наприклад, у robota.ua для матеріалів, які націлені на залучення кандидатів, використовуються саме не офіційні фото, а світлини з корпоративів, де багато щирих емоцій».
Читайте ще: Як створити сильний бренд роботодавця: 14 порад від robota.ua
4. Вказуйте очікування
Коли описуєте свою компанію та посаду, орієнтуйтесь на очікування аудиторії. «Перерахуйте, який саме досвід, освіта, особисті якості дозволять виконувати роботу якнайкраще. Для технічного напрямку також важливо чітко вказати необхідний стек технологій», – відзначає Юлія.
Але відзначайте і те, чого не вимагаєте. «Так, ми додаємо, що готові запрошувати на роботу студентів останніх курсів без досвіду та навчати їх», – наводить приклад Маргарита. Якщо не вказати на відсутність вимог щодо освіти чи стажу, є ризик втратити кандидатів, які мають потенціал, але не відгукуються, бо впевнені, що їх не розглянуть.
5. Гроші та інші «смаколики»
Звичайно, перше, на що звертає увагу більшість кандидатів, – це заробітна плата. «Якщо вказати її рівень, хоча б у форматі «від», – це підвищить шанси на активні відгуки кандидатів, особливо в такій категорії, як продажі, – розповідає Юлія. – Але цього замало. Щоб пропозиція була дійсно привабливою, вона має містити й інші переваги, які відповідають інтересам вашої аудиторії. Наприклад, ми вказуємо, що у нас є біговий клуб, йога-клуб, футбольна команда, що ми граємо в покер та вивчаємо англійську мову, офіс має зручну локацію тощо».
Читайте ще: Тест «Яка у вас HR-суперсила»?
6. Брендуйте
«Вакансії, які візуально виділяються з-поміж інших, мають більше відгуків. І краще запам’ятовуються, якщо кандидат захоче повернутися до пропозиції пізніше, – відзначає Маргарита. – Отже, є сенс оформити брендований профіль та додати логотип. А також зробити сам текст візуально приємним – структурувати його, досягти оптимального об’єму: презентувати вичерпно, але без зайвої інформації».
7. Встановіть «фільтри»
На жаль, далеко не всі кандидати читають вакансію – тому приходить багато нерелевантних відгуків. Можна вдатися до хитрощів – наприклад, запропонувати в кінці тексту певний пароль, який треба написати в мотиваційному листі, якщо дочитав вакансію до кінця. «Але і це не завжди працює. Навіть якщо пароль вказують – немає жодних гарантій, що відгукнувся не сам кандидат, а його мати чи дружина. Так, це траплялося в нашому досвіді, – пригадує Маргарита. – Тому ваш найкращий фільтр – це якісна, структурована, змістовна вакансія, яка відображає ваші цінності та відповідає очікуванням цільової аудиторії».
Читайте більше за тегами: