Про Budni
Наші продукти
Сьогодні країна йде шляхом реформ, який має забезпечити високий рівень життя для населення, потужну економіку, верховенство права та розвинену систему ефективних державних інституцій. Важливою частиною цих позитивних змін є європейські умови праці. Якими вони мають бути – йдеться в матеріалі HR-менеджера Philips Україна Наталії Мармути.
Європейські умови праці для більшості українців асоціюються з високою заробітною платнею, розмір якої відповідає кваліфікації працівника, витратам сил та часу. Проте це поняття має трактуватися значно ширше, адже насправді, окрім розмірів матеріальної винагороди, до нього входить чимало параметрів.
1. Працевлаштування і робота згідно з трудовим законодавством
Оформлення в штат компанії покладає на працівника та роботодавця низку зобов’язань, які супроводжуються відповідними правами. Це забезпечує співробітника законними гарантіями щодо наявності відпусток і лікарняних, безпечного та зручного робочого місця, захисту трудових прав. Але створення європейських умов праці потребує від компанії більше зусиль, ніж передбачено нормами Кодексу законів про працю (КЗпП). Головне завдання роботодавців полягає в тому, щоб зробити повсякденну роботу «зручнішою» для кожного працівника.
Один з прикладів такого рішення у нашій компанії – прагнення до work-life балансу без шкоди для бізнесу. Співробітники, які мають достатньо часу на відпочинок, спілкування з родиною, хобі, працюють ефективніше, із задоволенням та значно результативніше. Опція гнучкого графіку доступна кожному, хто працює у Philips Україна, і дає змогу людям самостійно визначати час своєї роботи та відпочинку у межах законодавства. І те, що для компанії є незначною поступкою, для співробітника стає важливим аспектом для вибору місця працевлаштування.
Читайте ще: 7 советов по управлению командами продаж в конце года
2. Захист свободи, честі та гідності
Європейські умови праці виключають можливість приниження працівників, тиску з боку колег та керівництва, а також примусу до виконання роботи. Продовжуючи наслідувати кращі світові практики, наша держава цьогоріч включила до КЗпП норми щодо запобігання дискримінації за ґендерною, етнічною чи расовою ознакою, зовнішністю, релігійними переконаннями або сексуальною орієнтацією.
Щодо практики Philips як глобальної організації, ми боремося з дискримінацією в будь-яких проявах і сповідуємо принципи поваги до культурного різноманіття. Компанія має представництва у більш ніж 100 країнах світу, де працюють понад понад 70 тисяч співробітників. Постійна комунікація між командами з різних країн, об’єднання зусиль для досягнення спільних цілей дає відчутні результати, сприяючи формуванню дружньої та демократичної атмосфери в колективі.
3. Страхування життя та здоров’я або медичне обслуговування
Доступ до якісних медичних послуг – основоположне право людини та одна з основних складових забезпечення європейських умов праці. Проте можна піти далі, приділивши увагу, крім лікування, ще й профілактиці. Для співробітників Philips було запроваджено програму Healthy Lifestyle. Її мета – сприяти дотриманню здорового способу життя. Дбати про себе – легко, і ми доводимо це, наприклад, корпоративними заняттями йогою та фітнесом, лекціями від wellness-консультантів.
4. Можливість здійснення пенсійних накопичень
В Україні ще діє солідарна система пенсійних накопичень: працездатне населення віддає частину прибутків для виплати грошового забезпечення пенсіонерам. Але в результаті старіння нації цей механізм поступово руйнується. Аби уникнути туманних перспектив, молодь замислюється над переходом до більш прогресивних європейських накопичувальних систем. Зараз це питання є актуальним для обговорення в багатьох компаніях, зокрема і в Philips Україна.
Читайте ще: 6 (не)очевидных лайфхаков в управлении персоналом
5. Належні умови для розвитку
Сьогодні люди прагнуть інвестувати у власні знання. Так, у нашій компанії кожний, незалежно від напряму роботи, має доступ до міжнародного Philips-університету з лекціями на безліч цікавих тем. Завжди актуальними є іноземні мови, у Philips Україна ми вивчаємо англійську. Інновації, з якими доводиться працювати, стають частиною нашого життя і мотивують розвиватися. Компанія організовує багато тренінгів на різні теми – від роботи в Excel до мистецтва переговорів та побудови персонального бренду.
В Україні існує чимало підприємств, що забезпечують співробітників конкурентною зарплатнею, соціальним пакетом, надають правовий захист та низку додаткових переваг, що наближає їх до європейських стандартів. Найчастіше це можна спостерігати у великих міжнародних корпораціях – як зарубіжних, так і вітчизняних. Глобальні компанії на території України працюють відповідно до тих принципів, які сповідують на ринках розвинених країн, якщо це не порушує місцевого законодавства. Національні галузеві лідери теж наслідують кращі світові практики, адже вони, попри більші витрати, дають набагато кращий результат.
Чому цей шлях вигідніший для бізнесу? Все просто: європейські умови праці й дотримання юридичних норм забезпечують повагу інвесторів і партнерів, а також високий рівень мотивації співробітників. І варто лише спробувати, аби зрозуміти: змінювати життя на краще – легко.
Читайте більше за тегами: