Про Budni
Наші продукти
Олексій Головін,
старший юрист департаменту бізнес-консалтингу ЮК ILF,
експерт з трудового праваТетяна Ольховікова,
юрист департаменту вирішення спорів ЮК ILFАдаптивний карантин з нами з 2019 року. Вже зустрічаємо 2022-й, а карантинні обмеження нікуди не поділися. Ми навчилися з ними жити та навіть святкувати різні події. Тож поговоримо, як це зробити безпечно.
Чи можна наразі проводити новорічні корпоративи? Карантинна зона – як вона впливає на проведення корпоративів?
Кабмін продовжив карантин на території України до 31 грудня 2021 року. Держкомісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, своєю чергою, встановлено з 23.09.2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на всій території України.
За наявності підстав, передбачених Постановою, в певному регіоні країни встановлюються різні рівні епідемічної ситуації (карантинні зони) з відповідними обмеженнями для кожної.
У 2021 році, на відміну від попереднього, Уряд не забороняв проведення святкових та розважальних новорічних заходів у закладах та в ресторанах. Тож святкування новорічного корпоративу законодавством не заборонено. Однак, правила його проведення будуть залежати від місця святкування та від кількості гостей. Конкретної вимоги до місця проведення Постанова не містить, однак містить вимоги щодо відвідування громадських місць, закладів громадського харчування та проведення масових заходів.
Якщо святкування відбуватиметься в кафе чи ресторані, будуть застосовуватися обмеження, встановлені для закладів громадського харчування залежно від карантинної зони регіону. Оскільки станом на 19.12.2021 р. тільки 8 областей України знаходяться в «червоній» карантинній зоні, решта – в жовтій, починаємо з обмежень, встановлених для «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тож, у «жовтій» зоні для відвідування ресторану чи кафе потрібно мати сертифікат про отримання однієї/двох доз вакцини від коронавірусу, негативний ПЛР-тест або сертифікат про те, що одужали. У «червоній» зоні вже треба бути повністю вакцинованим від коронавірусу, або ж мати негативний тест чи сертифікат про одужання.
Чи можна запрошувати третіх осіб на корпоратив (фотографів, відеооператорів, офіціантів, аніматорів, ведучих)? Скільки гостей можуть відвідати захід?
Якщо вирішили відсвяткувати новорічний корпоратив в офісі, запросити клієнтів, ведучих, фотографів та інших гостей, треба пам’ятати про обмеження для проведення масових заходів під час карантину.
Хоча у Постанові і міститься термін «масовий захід», визначення самого поняття «масовий захід» законодавство не надає. Певний слід цього терміну містив Наказ Міністерства надзвичайних ситуацій 2006 р., який зазначав наступне: «Об’єкт з масовим перебуванням людей – це будинки, в яких постійно/тимчасово перебуває 50 та більше громадян». Однак, даний Наказ втратив чинність у 2010 році, тому наразі таке поняття в українському законодавстві відсутнє.
Тож, будемо вважати, що 50 і більше людей на новорічному корпоративі, вважатиметься масовим заходом. Тому, навіть якщо святкуватимете в офісі з такою кількістю гостей, застосовуйте обмеження відповідного епідеміологічного рівня.
У «жовтій» зоні заборонено проводити масові заходи, на яких буде присутня більш ніж 1 особа на 4 кв. м площі будівлі/території. Ця заборона не застосовується, якщо всі співробітники, організатори мають хоча б одне щеплення проти COVID-19, негативний ПЛР-тест (діє 72 год.) чи сертифікат про те, що одужали.
У межах «червоного» рівня для того, щоб корпоратив відбувся 100% співробітників, організаторів та гостей повинні мати сертифікат про повний курс вакцинації, негативний ПЛР-тест (діє 72 год.) чи сертифікат про одужання.
Як повідомити співробітників про заходи безпеки на корпоративі? Чи потрібно їм давати письмову згоду/підтвердження про те, що з нормами безпеки вони ознайомлені?
Потрібно пам’ятати про заходи безпеки, що викладені в Постанові. Наприклад, на вході до офісного приміщення не зайвим буде організувати місце для обробки рук антисептиками, централізований збір використаних засобів індивідуального захисту. Проінформувати гостей та співробітників про дотримання норм безпеки можна оголошенням, або попередити про це одразу у запрошенні на святкування. Письмове підтвердження про ознайомлення з правилами безпеки законодавством не вимагається.
Вакцинація та корпоратив – кого можуть не допустити на святкування?
Якщо деякі співробітники не вакциновані, однак хочуть відвідати захід в офісі чи ресторані, вони можуть пред’явити негативний ПЛР-тест чи сертифікат про одужання. В іншому випадку, до святкування їх не допустять.
Чи можна запускати салюти під час святкування корпоративу?
А для тих, хто хоче завершити новорічний корпоратив помпезно, із запуском салютів, нагадуємо, що відповідно до Указу, кожна міська та селищна рада прийняла рішення про заборону використання піротехнічних засобів на період проведення антитерористичної операції в Україні.
Тож, не нехтуйте карантинними обмеженнями навіть заради новорічного настрою та святкуйте безпечно!
Читайте більше за тегами: