Про Budni
Наші продукти
Нормативно-правові акти до теми:
— Кодекс України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 р. № 8073-X (далі — КУпАП);
— Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 р. № 2341-III (далі — ККУ);
— Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 р. № 2011-ХІІ (далі — Закон № 2011);
— Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 р. № 2232-ХІІ (далі — Закон № 2232);
— Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 р. № 3543-ХІІ (далі — Закон № 3543);
— Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, затверджене постановою КМУ від 9 червня 1994 р. № 377 (далі — Положення № 377);
— Інструкція з організації ведення обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затверджена наказом Міністерства оборони України від 15 грудня 2010 р. № 660 (далі— Інструкція № 660);
Зобов’язання підприємств щодо забезпечення військового обліку
Підприємства, установи та організації (далі — підприємство) незалежно від підпорядкування і форми власності відповідно до Закону № 2232, Закону № 3543 та інших нормативних актів зобов’язані, зокрема:
— забезпечувати виконання військового обов’язку працівниками-військовослужбовцями та призовниками;
— вести персональний облік військовозобов’язаних та призовників;
— постійно контролювати виконання заходів допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, дотримання працівниками-військовозобов’язаними та призовниками правил військового обліку;
— проводити роз’яснювальну роботу серед працівників щодо виконання обов’язків військового обліку;
— підтримувати постійну взаємодію з відповідними військовими комісаріатами (далі — військкомати) з питань строків та способів звірки даних особових карток працівників (форма № П-2), внесення змін до них та з питань оповіщення військовозобов’язаних та працівників;
— здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та воєнний час і надавати звітність з цих питань відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування.
Визначення особи, відповідальної за ведення військового обліку
Згідно з Положенням № 377 виконання обов’язків щодо забезпечення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних на підприємствах покладається на військово-обліковий персонал, який формується за такими нормами:
— один працівник — за наявності на обліку від 500 до 2000 військовозобов’язаних і призовників;
— два працівники — за наявності на обліку від 2000 до 4000 військовозобов’язаних і призовників;
— три працівники — за наявності на обліку від 4000 до 7000 військовозобов’язаних і призовників;
— по одному працівнику — на кожні наступні 3000 військовозобов’язаних і призовників.
Посадові оклади військово-обліковому персоналу встановлюються на рівні посадових окладів відповідних категорій працівників служби персоналу.
У разі незначної кількості військово-обліковий персонал включається до штату служби персоналу (згідно з Національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:10 вводиться посада «Інспектор з обліку та бронювання військовозобов’язаних» (код 3439).
Якщо на обліку перебуває менше 500 військовозобов’язаних і призовників, виконання обов’язків щодо ведення військового обліку і бронювання військовозобов’язаних покладається на одного з працівників служби персоналу (за його згодою) наказом керівника підприємства з установленням доплати в розмірі до 50 % посадового окладу.
Працівник, призначений відповідальним за ведення військового обліку і бронювання військовозобов’язаних, звертається до військкомату за місцезнаходженням підприємства для отримання інструкцій та налагодження контактів з відповідальними працівниками (підрозділами).
Забезпечення виконання заходів щодо військового обліку
Військово-обліковий персонал або працівник служби персоналу, відповідальний за ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних, у процесі своєї роботи здійснюють низку організаційних і практичних заходів, готують і ведуть документи: журнали, списки, звіти тощо, передбачені Інструкцією № 660.
Додаток
Правила військового обліку громадян України
Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» військовозобов’язані та призовники повинні виконувати такі Правила військового обліку:
- Військовозобов’язані і призовники зобов’язані перебувати на військовому обліку за місцем проживання: ті, які мешкають у містах і селищах, де є районні (міські) військкомати, — у військових комісаріатах, а які мешкають у сільській місцевості чи в містах і селищах, де немає військкоматів, — у виконкомах міських, селищних і сільських рад.
- Військовозобов’язані, які вибувають до іншої місцевості на постійне чи тимчасове (строком понад півтора місяці) проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування строком понад три місяці чи які змінюють місце проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району, зобов’язані здати в житлово-експлуатаційну організацію разом з паспортом і військовий квиток для оформлення зняття з військового обліку. Військовозобов’язані, які вибувають із сільської місцевості, зобов’язані особисто з’явитися з військовим квитком у виконком селищних чи сільських рад для зняття з військового обліку.
- Військовозобов’язані, які прибувають на постійне чи тимчасове проживання строком понад півтора місяці, зобов’язані в триденний строк здати в житлово-експлуатаційну організацію разом з паспортом і військовий квиток для оформлення на військовий облік. Військовозобов’язані, які прибули в сільську місцевість, зобов’язані в триденний строк особисто з’явитися з військовим квитком у виконком селищної чи сільської ради для взяття їх на військовий облік.
- Офіцери запасу для взяття на військовий облік зобов’язані особисто з’являтися у військові комісаріати.
- Призовники зобов’язані особисто з’являтися в районний (міський) військкомат для зняття з військового обліку і в триденний строк з дня прибуття на нове місце проживання стати на військовий облік.
- У разі зміни сімейного стану, адреси місця проживання, освіти, місця роботи чи посади військовозобов’язані та призовники зобов’язані в семиденний строк повідомити про це в обліковий орган, вказаний у пункті 1 Правил, де вони перебувають на військовому обліку.
- У разі каліцтва чи після перенесених тяжких захворювань, які порушили працездатність, військовозобов’язані та призовники зобов’язані подати про це заяву до районного (міського) військкомату чи облікового органу, де вони перебувають на військовому обліку.
- Військовозобов’язані, які мають мобілізаційні розпорядження, військовозобов’язані та призовники, які отримали персональні повістки районного (міського) військкомату, повинні чітко виконувати викладені в них вимоги. В усіх випадках виклику міськими, селищними, сільськими радами військовозобов’язані та призовники повинні з’явитися точно в установлений час і місце, маючи при собі військовий квиток або посвідчення про приписку до призовної дільниці, паспорт. Водії транспортних засобів повинні мати при собі посвідчення водія на право керування ними.
- У разі втрати військового квитка чи посвідчення про приписку до призовної дільниці військовозобов’язані та призовники негайно повинні доповісти про це письмово військовому комісару за місцем військового обліку.
- Військовозобов’язані та призовники за порушення правил військового обліку, встановлених пунктами 2–5 Правил, а також за неявку на виклик у військкомат без поважних причин, за навмисне псування чи недбале зберігання військових квитків і посвідчень про приписку до призовних дільниць, що призвело до їх втрати, за несвоєчасне повідомлення в обліковий орган, де стоять на військовому обліку, даних про зміну адреси, освіти, місця роботи чи посади підлягають попередженню або штрафу, який накладає в адміністративному порядку районний (міський) військовий комісар згідно з чинним законодавством.
Про накладання адміністративного стягнення військовий комісар доводить до відома керівника підприємства, установи, організації, навчального закладу за місцем роботи (навчання) військовозобов’язаного чи призовника.
- Військовозобов’язані за ухилення від навчальних і перевірочних зборів та військового обліку, а призовники за ухилення від чергового призову на військову службу притягуються до кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.
- У воєнний час виїзд військовозобов’язаних і призовників з місця постійного проживання без дозволу районного (міського) військового комісара забороняється.
За порушення Правил військового обліку громадян України військовозобов’язані та призовники притягуються до відповідальності в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Додаток
СПИСОК
громадян _________ року народження, які
підлягають приписці до призовних дільниць
___________________________________________________
(найменування підприємства, установи, організації)
На «___»__________ ____ р.
№
з/п |
Прізвище, ім’я, по батькові | Місце роботи,посада/професія | Місце проживання | Відмітка районного (міського) військового комісаріату про зміни, що сталися після 1 січня до закінчення терміну приписки, та порядковий номер, за яким громадянина занесено до зведеного списку |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
< > < > < > | ||||
Додаток
Список
військовозобов’язаних і призовників, які заявили про зміну в стані здоров’я
станом на «___»___________ 20___ року
___________________________________________________
(найменування підприємства, установи, організації)
№
з/п
|
Категорія щодо військового обов’язку | Прізвище, ім’я, по батькові | Дата народження | Назва та місцезнаходження медичного закладу, де лікувався | Примітка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
< > < > < > | |||||
Додаток
Форма розписки
про прийняття у військовозобов’язаного військового квитка,
у призовника — посвідчення про приписку до призовної дільниці
Розписка № _________________________
Видана ______________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) __________ року народження про те, що військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці), який йому належить, серія_____________ № _________________, прийнятий для ________________________ _____________________________________ (вказати, з якою метою; найменування органу чи посадової особи, що прийняла військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці))
Розписка дійсна до «___»________20___ р. Підпис ______________________________ ____________________________________ (прізвище і посада того, хто прийняв військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці))
М. П. «____»_____________ 20___ р. |
Корінець розписки № ________________
Про прийняття військового квитка (посвідчення про приписку до призовної дільниці) від військовозобов’язаного (призовника) 1. ___________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) 2. Рік народження _____________________ 3. Військове звання____________________ 4. З якою метою взято військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці)_____________________________ Підпис ______________________________ _____________________________________ (прізвище і посада особи, яка прийняла військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці))
Розписка військовозобов’язаного (призовника) в отриманні військового квитка (посвідчення про приписку до призовної дільниці)
«____»_____________ 20___ р. |
Віктор Рожнов,
консультант з кадрових питань
Закінчення в наступному номері
Читайте більше за тегами: