Про Budni
Наші продукти
Український ринок праці традиційно віддає перевагу студентам перед зрілими фахівцями. І немовби студентам знайти роботу легше та швидше, наприклад, за зрілих фахівців. Але не все так лінійно. Давайте подивимося, де та яку саме роботу пропонують студентам роботодавці.
Якщо порахувати вакансії, які пропонували в 2019 році у розділі «Студенти-Початок кар’єри» на сайті robota.ua, їх набереться більше як 63 000. Цифра досить кругленька і дає надію молодим фахівцям на достатню кількість варіантів майбутнього працевлаштування.
Де саме пропонують роботу?
Аналітика дає чітку відповідь: найбільший студентський роботодавець – Київ. Вакансії роботодавців Київської області складають більше 44% від загальної кількості. Для порівняння – сумарна кількість вакансій інших п’яти великих міст – то лише 32% загальної кількості.
Цікаво, що місця у першій п’ятірці розташувалися парами – Дніпро буквально вирвав друге місце у Харкова (а влітку Харків «головував»), а Львів недалеко пішов від Одеси. Досить значуща кількість студентських вакансій у Запоріжжі, інші обласні центри потихесеньку шикуються далі у рейтингу. З одного боку, студенти, які навчаються у великих містах, мають змогу поєднувати навчання та підробіток. З іншого – розпорошеність вакансій майже по всіх містах України дозволяє студентам працевлаштовуватись недалеко від дому. Звичайно, не кожна вакансія – це «робота твоєї мрії» . І не кожна розташована навпроти вишу або домівки. Але варіанти є.
Якщо ж подивитись, які профсфери найбільше потребують студентів, звісно, до першої десятки увійдуть Продажі, Торгівля, Адміністративний персонал, Робочі спеціальності, Логістика, Банки, Виробництво, Готелі-Ресторани, Маркетинг і Бухгалтерія. Не завжди бажання студентів працевлаштуватися співпадають з пропозиціями роботодавців. Наприклад, на 11,5 тисяч вакансій в сфер Продажі припадає лише третина від цієї кількості, якщо казати про резюме. Така сама ситуація у сферах Адмінперсонал та Робочі спеціальності.
Звісно, є пошукачі, які відгукуються, надсилаючи своє резюме безпосередньо роботодавцю, або просто надаючи контактні дані. Але по сферах Виробництво, Маркетинг та Бухгалтерія ми бачимо майже баланс кількості резюме та вакансій. Для порівняння – у профсфері Юристи маємо 207 вакансій та 673 резюме. У сфері Дизайну – на 388 вакансій 766 резюме. Молодь обирає більш цікаві та креативні професії.
Стосовно заробітної платні
Бажані фінансові перспективи самих студентів більш значущі, ніж пропонована їм зарплатня у вакансіях. Якщо брати середню зарплатню за 2019 рік, то роботодавці пропонували 12600 грн, а очікування студентів були трохи вищі – 14 140 грн. Для порівняння – у четвертому кварталі очікування студентів сягнули позначки 15 152 грн, а роботодавці зупинились на 13 515 грн.
Таким чином, роботодавці недотягують до студентських очікувань, якщо казати суто про фінанси. Але готові йти назустріч, пропонуючи гнучкий графік, роботу поблизу вишу або домівки, безкоштовне навчання та просування кар’єрними сходами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: