Про Budni
Наші продукти
Можна перерахувати навички, з якими юристу доводиться зіштовхуватися у своїй роботі, і їх назбирається кілька десятків, але основними все ж є експертність у певному сегменті ринку і хороші навички спілкування, такі як ораторська майстерність та вміння вести переговори. Це те, що відрізняє досвідченого юриста від новачка. Це те, чого бракує клієнту, що самостійно намагається розібратись в юридичних тонкощах.
Коли йдеться про купівлю-продаж, обмін, дарування або розділ квартири люди згадують про таку професію, як юрист з нерухомості. Адже юридична допомога — це спосіб уникнути помилок і підводних каменів, успішно здійснити операцію з вигодою для себе і дотриманням закону. Звертаючись за консультацією юриста, клієнти точно знають, що не стануть жертвою шахраїв.
Одразу згадується історія, що часто зустрічається на форумах з нерухомості, де інвестори обговорюють вартість послуг різних фахівців: юристів, нотаріусів, рієлторів і схиляються до того, аби самостійно купувати квартиру, а через кілька місяців ці ж інвестори вже крокують під стіни кабміну з протестами, оскільки не перевірили документи, забудовник шахрай, гроші втрачені й лишається лише на державу надіятись. Це і є найбільший біль клієнта — втратити гроші. Розуміючи, що юрист збереже гроші, стає зрозуміло, чому клієнту варто звертатися до професіонала. То якими якостями має володіти фаховий юрист з нерухомості, аби бути конкурентно спроможними на сучасному ринку праці?
Розвивати свою експертність у певному сегменті
Практика законодавства про нерухомість охоплює різноманітний і часто доволі складний комплекс дій, які зосереджені на різних операціях з нерухомістю. Наприклад, купівля/продаж, оренда, оформлення права власності, підготовка чи перевірка угод та договорів, правовий супровід при набутті прав на земельну ділянку, представництво в судах під час вирішення спорів щодо нерухомості та інше.
Помилково вважати, що юрист з нерухомості — це людина, яка знає все, і до неї можна звернутись з будь-яким питанням. Універсальних спеціалістів не існує.
Як самозайняті юристи, так і ті, що працюють у великих юридичних фірмах, зазвичай, обирають вузьку сферу роботи, наприклад, угоди з нерухомістю на первинному і вторинному ринках. Коли юрист вибирає собі спеціалізацію і докладає зусиль для освоєння сегменту, то він через певний час неминуче стає експертом у цьому напрямку. Завдяки цьому може швидше і оперативніше реагувати на запити клієнтів, мати ширший погляд на проблеми й знаходити оптимальні рішення, працювати з більшою кількістю клієнтів, як наслідок, мати вищий дохід.
Хороший юрист з нерухомості — хороший порадник
Юрист не впливає на результат спору, переговорів або угоди. Існує безліч інших факторів і людей, що роблять набагато більший вплив на вирішення. Хороший юрист дасть максимально можливий обсяг інформації за темою, спрогнозує можливі сценарії розвитку, однак остаточне рішення залишить за клієнтом. Він уникатиме фраз «на вашому місці я б…», «якби я обирав, то зробив би так», а дасть можливість клієнту самостійно зробити вибір. Він розповість про всі ризики — таким чином клієнт зможе прийняти правильне рішення і залишиться задоволеним після консультації.
Юрист з нерухомості — це оратор і перемовник
Робота з людьми вимагає неабиякої віддачі. Часом трапляються клієнти, які ставлять питання так, ніби приймають іспит у юриста, або починають сперечатись, оскільки опираються на свій попередній досвід чи поради друзів, яким юрист радив чинити інакше. Тому вчіться впевнено говорити, уважно слухати та переконувати, коли знаєте, що клієнт буде у виграші. Для цього навчіться працювати зі своїм голосом: говоріть легко і виразно, робіть акцент на важливих деталях (зробіть наголос на важливому або кілька разів повторіть з певним інтервалом), використовуйте міміку (можна тренуватись перед дзеркалом), застосовуйте жестикуляцію (але не перебільшуйте).
Навчіться слухати — тільки уважно вислухавши проблему клієнта і його бажання щодо кінцевого результату ви зможете порадити оптимальне рішення. Вчіться формувати довірливі відносини, у цьому вам допоможуть: впевненість, чіткість і лаконічність висловлювань, експертність у своїй сфері (дивіться пункт 1).
Вміє пояснити складне просто
Проблема більшості юристів у тому, що вони не розуміють, що навпроти стоїть людина, яка не має юридичної освіти й не розуміє специфічної термінології. Відтак нещодавні випускники ВНЗ люблять говорити новомодними слівцями, сленгом — адже гадають, що таким чином показують свою компетентність. Проте для клієнтів це спрацьовує навпаки: така поведінка може викликати підозри в недолугості й надмірній пихатості юриста. Краще скажіть чітку і продуману правову позицію, а потім поясніть простими словами. Ця здатність знадобиться під час спілкування з журналістами. Якщо ви будете експертом, то вони звертатимуться до вас за коментарями. Для вас — це безкоштовна реклама, тому треба вміти говорити просто.
Автоматизує свою роботу за допомогою технологій
Розвиток сучасних технологій дає юристам прекрасну можливість планувати та оптимізувати свою роботу, за допомогою спеціалізованих програм і сервісів. В Україні вже є спеціалізовані legaltech проєкти у сфері нерухомості, за допомогою яких можна перевірити нерухомість, оцінити ризики. Це значно спрощує роботу в першу чергу завдяки скороченню часу на роботу з інформацією, аналіз справи, пошук інформації. У підсумку зменшує трудовитрати юриста, підвищує ефективність і якість його роботи.
І головне правило — хорошим можна назвати юриста, у якого клієнт задоволений і який охоче рекомендує його своїм друзям, знайомим, родичам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: