Про Budni
Наші продукти
Останнім часом на українському ринку з’явилося багато аутсорсингових (віддалених) центрів підтримки клієнтів. Іноземні компанії економлять величезні кошти на оренді приміщень та заробітній платі, яка для українських працівників все одно є вище середньої. Недолік такої роботи полягає у різниці часу між країнами – працювати потрібно вночі. Окрім таких компаній, нічні зміни вже давно існують у сферах медичного обслуговування, медіа, охорони та перевезень.
Місто засинає – прокидаються вони, і з першими зорями вирушають на роботу. Якщо це видається вам романтичним та загадковим – саме час зважити всі за та проти.
Зручність
Працюючи у денну зміну, ви відкладаєте певні особисті справи до пізнього вечора або на вихідні. Більшість людей зробить так само, тож щоразу після роботи ви ризикуєте провести 15 дратівливих хвилин у черзі на касі супермаркету. Вам складно записатися на зручний час до лікаря – для цього потрібно відпрошуватися. Вихідний день ви змушені витрачати на манікюрницю, перукаря та інші побутові дріб’язки. Вже давно ніяк не вдається забігти в банк. Не виходить забирати дитину зі школи.
Працюючи вночі, ви можете скупитися у пустому магазині, забрати найкращі речі на розпродажі, не чекаючи у черзі до примірочної. Зустріти дитину зі школи і навіть поїсти з нею морозива.
Ви оминаєте жахіття години пік у громадському транспорті. Пізно вночі, по дорозі на роботу, та рано-вранці місто здається ніби трішки вимерлим, постапокаліптичним. Для тих, кого втомлює міська метушня із заторами, а також для соціопатів та вампірів – це прекрасна робота.
Фінанси
Роботодавці платять суттєво більше нічним працівникам. Крім того, якщо ви володієте суперздатністю висипатися після декількох годин міцного сну, або впевнені, що можете натренувати таку здатність, ви зекономите на няні для дитини. Ще один фінансовий бонус. Та навіть ранкові сеанси у кіно дешевші приблизно на 30%.
Суб’єктивні робочі бонуси
Вночі, як правило, контроль за діяльністю працівників нижче за денний, або взагалі відсутній. На багатьох роботах навіть є можливість подрімати годину – дві. Дзвінків та замовлень менше. У конкурсі на вакансію у вас значно менше конкурентів.
А ще можна подихати нічним прохолодним повітрям, коли все місто завмерло і тихо шарудить поодинокими водіями. З горнятком кави. Наодинці із зорями. Відкривається незвичний погляд на світ, ніби ви більше не є частиною подій, а лише тихо споглядаєте їх зі сторони. Проте, можливо ці відчуття якось пов’язані із наступним пунктом.
Здоров’я
Тут найбільший та найсуттєвіший недолік. На здоров’я більшості людей нічна робота впливає руйнівно. Вона порушує природні біоритми людського тіла, які регулюються сонячним світлом. Це означає, що вдень неможливо виспатися так само якісно, як уночі.
З часом у вас послаблюються здібності до навчання, уповільнюється реакція, ви гірше справляєтеся ці стресом, перебуваєте у стані постійної втоми, стаєте більш нервовим. Послаблюється імунітет, погіршується пам’ять. Мовою відчуттів та власного досвіду – все стає як у тумані, усе бісить або хочеться плакати/сміятися. Це класичні ознаки хронічного недосипання.
Національна асоціація сну попереджає: нічні працівники частіше хворіють на діабет, ожиріння, виразки, серцево-судинні захворювання та депресії.
Звичайно, є працівники, які пристосувалися до подібного ритму життя і зберегли здоров’я. Проте їх небагато. Не дарма ж нічним робітникам платять більше.
Соціальне життя
За даними Канадського центру охорони праці, люди, які працюють у нічну зміну, повідомляють, що робота впливає на якість їхньої взаємодії з сім’єю. Робітники, які страждають від недостачі сну та захворювань, що нею викликані, проводять менше часу зі своїми дітьми та партнером. Це може викликати почуття соціальної ізоляції, що також має негативні наслідки для психічного здоров’я.
Тож якщо ви маєте сумніви щодо подібної вакансії – спробуйте попрацювати на випробувальному терміні та прислухатися до свого організму. Можливо, саме ви створені для цієї роботи!
Інші статті по темі:
Обережно, роботи: які професії замінить штучний інтелект, і як себе убезпечити?
Рука на пульсі: дієві поради про правильний пасивний пошук роботи
Читайте більше за тегами: