Про Budni
Наші продукти
У 2013 році компанія Nestle запровадила глобальну ініціативу “Nestlé потрібна молодь” (Nestlé Needs YOUth).
У рамках цієї ініціативи ми пропонуємо молодим людям стажування, практики та можливості для працевлаштування.
Своєю історією участі у програмі і корисними порадами ділиться Дарія Швець, молодший спеціаліст з планування постачання.
Про градуатську програму дізналась з сайту robota.ua. У той період я активно шукала роботу, побачила оголошення від Nestle і відразу ж подала своє резюме.
Nestle – відома компанія, в якій можна дізнатись багато нового та успішно будувати кар’єру. Крім того, градуатів шукали саме для відділу логістики та постачання (Supply Chain), що було ще більш привабливим. Адже ланцюги постачання та логістика в цілому – моя спеціальність, яку я вивчаю в університеті вже шостий рік, і яка мені подобається. Я хотіла працювати та розвиватись за своєю спеціальністю, тому довго не думала і відразу відгукнулась на оголошення.
Маю зауважити, що процес відбору був непростим.
Спочатку була невелике телефонне інтерв’ю, після чого мене запросили в офіс, а уже після повноцінної співбесіди та тестування, я отримала запрошення до центру оцінювання.
Це був, мабуть, найбільш складний етап, оскільки він тривав цілий день та складався з декількох частин. Спочатку учасники отримали індивідуальні завдання, які було необхідно вирішити за декілька годин – ми робили розрахунки в Excel та готували презентації з відповідями в PowerPoint, оскільки потім рішення потрібно було презентувати експертній команді.
Після перерви на обід ми познайомились з представниками компанії на чолі з директором відділу логістики. Потім була бізнес гра – ми разом розробляли стратегію будівництва і захищали її перед «замовником». Основне тут – робота в команді. Та й сама гра була цікавою.
Далі кожен вже окремо презентував свої рішення задач. Паралельно ми отримували уточнювальні запитання, які часто були не такими простими, як могло здатися на перший погляд.
І наостанок – коротка співбесіда, де всі мали можливість поставити запитання з досвіду роботи, навчання, інтересів та особистих якостей.
Через декілька днів нам повідомили про результати і мене запросили на стажування, чому я, безперечно, неймовірно зраділа.
Моя річна програма стажування складалась з 4 етапів – по три місяці в кожному відділі – логістики та обслуговування покупців, дистрибуційних послуг, планування постачання, закупівель. У кожному підрозділі мені доручали окремий проєкт, або навіть декілька. Наприкінці кожного етапу – захист проєкту перед керівниками відділів та директором відділу логістики.
Мені дуже сподобався такий формат, оскільки проєкти – це набагато цікавіше, ніж дрібна робота, яку зазвичай доручають стажерам в інших компаніях. У Nestle це відбувається інакше – тут градуати дійсно мають можливість брати участь у багатьох процесах та покращувати їх.
Найбільшим викликом особисто для мене було вивчити специфіку кожного підрозділу за короткий період, оскільки на проєкт дається всього 3 місяці й за цей час потрібно дізнатись максимум про роботу підрозділу та зробити сам проєкт. А без знання специфіки неможливо успішно здати та захистити проєкт, тому це важливо.
Потрібно все встигнути за 3 місяці, зате це тримає в тонусі.
Програма допомогла мені навчитись швидко зчитувати та обробляти інформацію, а ще – прокачати мої комунікаційні навички. Адже впродовж проєкту завжди необхідно спілкуватись та взаємодіяти з багатьма людьми, брати участь у дзвінках та зустрічах. Також я отримала тони практичних знань з логістики, про яку до цього знала лише теорію, яку викладали в університеті. Під час стажування я мала безліч можливостей підкріпити теорію практикою, вивчити багато нового, зрозуміти та відчути, що собою являє логістика в цілому. Тому мені було дуже цікаво.
Потенційним стажерам я б порадила не здаватися і йти до кінця. Неможливо успішно завершити проєкт, якщо ти ненаполегливий у своїй роботі.
А також – намагатися отримати якомога більше інформації, де тільки можливо – у кожному відділі, на кожній зустрічі, цікавитися всім – це точно потім стане в пригоді.
Компанія Nestlé пропонує кілька можливостей для студентів та випускників різних спеціальностей та напрямків.
Основні з них це програми Nestle Graduate Program та NestWay Internship Program.
У чому різниця?
Якщо коротко, програма Nestle Graduate Program розрахована на студентів старших курсів або випускників, які вже чітко визначилися зі спеціальністю, в якій прагнуть будувати кар’єру та покликана всього за рік перетворити людей з мінімальним досвідом роботи в повністю самостійного фахівця або навіть менеджера початкового рівня. Така програма триває рік, займає повний робочий день та доступна в наступних відділах: Маркетинг, Логістика, Фінанси. У кожному з відділів програма складається з кількох етапів в ключових підрозділах напрямку. Наприклад, у напрямку «Логістика» програма складається з 4-х етапів у таких відділах: Закупівлі, Планування, Обслуговування покупців та Дистрибуційні послуги. Впродовж програми стажування кожен студент працює мінімум над одним проєктом в кожному з зазначених підрозділів. Під час такої роботи стажер розвиває не лише розуміння бізнес-середовища та взаємозв’язок основних процесів та напрямків діяльності компанії, але й покращує свої комунікативні навички, орієнтованість на результат, вміння розставляти пріоритети, гнучкість, рішучість в прийнятті рішень та чимало інших навичок. Після кожного з етапів стажер звітує про свій проєкт та отримані результати і лише у разі високої ефективності переходить на наступний. Тому, програма вимагає вміння швидко адаптуватися та вчитися. За умови успішного проходження програми стажер отримує пропозицію про постійну роботу в компанії. За такою ж схемою побудоване стажування в Маркетингу і в Фінансах.
NestWay Internship своєю чергою розрахована на тих студентів, які ще не впевнені в обраній спеціальності та хочуть спробувати її на практиці і отримати перший досвід роботи. Ця програма короткострокова і триває від 4 до 6 місяців. Вона доступна в форматі часткової зайнятості, що дає змогу поєднувати роботу з навчанням в університеті. Програма практики передбачає виконання завдань та допомогу фахівцям в одному з напрямків на вибір: юридичний відділ, логістика, фінанси, HR, PR, продажі, маркетинг, трейд-маркетинг, аналіз ринку, відділ оптимізації процесів, ІТ і не тільки.
Тож кожен студент може знайти щось для себе.
Мрієш побачити зсередини, як працює одна з найбільших компаній з виробництва продуктів харчуванні у світі та отримати перший робочий досвід в реальному бізнес середовищі? Надсилай резюме на nestletrainee@ua.nestle.com.
Фото надані компанією Nestlé Україна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: