Про Budni
Наші продукти
Сьогодні 103-й день повномасштабної війни росії проти України. За цей час всі ми безумовно змінилися, пережили багато, намагаємось повернутися до звичного життя і втомилися. Все це, а ще відчуття тривоги та невизначеності майбутнього, породжує негативне мислення. Нас уже важче підняти емоційно словами про козацький драйв та неможливо витягнути лише на одній вірі в перемогу. Тому потрібно вчитися шукати позитив та позбуватися емоційних гойдалок, щоб очікування такої бажаної перемоги не було довгим і у відчаї.
Робити те, що маємо робити
Найперше, ми повинні прийняти реальність такою, якою вона є.
Не зосереджуватися на негативних новинах із фронту, але не думати, що ще 2-3 тижні – і перемога. Від невиправданих очікувань ми впадаємо у смуток. Тож аби не залучити у життя ще більше негативу, потрібно робити те, що можете і вмієте.
Працюйте, живіть тут і зараз, не відкладайте похід у перукарню чи зустріч з друзями на «після війни». Відкидайте у сторону думки про те, що інші люди сидять у підвалах або не мають що їсти, і тому ви не можете дозволити собі каву зі смаколиком. Це лише стисне лещата негативу навколо вас, що призведе до депресій, втрати продуктивності на роботі (а з нею, можливо, і самої роботи, адже скорочення в українських компаніях тривають), а далі – і до зневіри у перемозі.
Дозувати споживання інформації
В інформаційному просторі вже немає такого безладу, як на початку повномасштабної війни. Ви вже точно знаєте, які Telegram-канали чи ЗМІ дають лише офіційну та перевірену інформацію. Проте не потрібно весь час скролити стрічку заради пошуку новин щодо ситуації на фронті. По-перше, вона не змінюється так швидко, як вам того хотілося б, по-друге, краще дочекатися офіційних повідомлень Генштабу, коли ситуація по тому чи іншому населеному пункту відома на всі 100%.
Якщо ваша робота не пов’язана з інформаційною складовою, візьміть собі за правило не брати телефон до рук і не читати новини одразу як відкрили очі. Дайте своєму мозку змогу прокинутися, проведіть усі свої звичні ритуали і вже тоді, коли ви здатні тверезо оцінювати ситуацію, заходьте у новини.
Достатньо спати та правильно харчуватися
Якщо у вас є така змога, не нехтуйте здоровим способом життя.
Нестача сну підвищує тривожність, не дає відновитися нервовій системі – як результат ще більші хвилювання і підвищення збудливості.
Переїдання, як і дуже суворі дієти, створюють велике навантаження на нервову систему. Щоб мати достатньо сили на пережиття всього, що відбувається навколо, нам потрібно правильно харчуватися, не заїдати солодощами та не запивати алкоголем стресові ситуації.
Якщо напередодні ви з’їсте корисну вечерю і ляжете спати о 22.00, то вранці позитив знайти буде легше. Особливо, якщо ніч пройде без повітряних тривог і вам таки вдасться виспатися.
Підвищити гормони радості
Важко шукати позитив у житті, якщо ваш організм забув, що таке гормони радості.
Заняття спортом, танці, рухливий відпочинок допоможуть вам підвищити рівень ендорфінів.
Час, проведений із родиною, спілкування навіть по відеозв’язку та обійми з котиком піднімуть рівень окситоцину. Споживання яєць, бананів, авокадо, листової зелені, сиру і морепродуктів приведе в норму рівень серотоніну, і ви почуватиметеся щасливішими.
А щоб підвищити рівень дофаміну, який тут і зараз допомагає здолати негативні емоції, ставте собі невеличкі цілі та досягайте їх. Наприклад, приготувати улюблене печиво чи подивитися ввечері мультик усією сім’єю. Просте завдання, але очікування його втілення і насолода від результату здатні створити диво з вашим настроєм.
Не відкладайте життя на потім, бо ніхто не знає, скільки ще триватиме війна. Адже ми підсвідомо вишукуємо погані новини і не помічаємо гарних, коли обдумуємо, як все пішло шкереберть 24 лютого, а потрібно просто жити.
Читайте більше за тегами: