Сидячи на студентській лаві, майбутнє здається далеким та невизначеним. Існує стереотип, що випускнику важко отримати гарну роботу та ще й у міжнародній компанії, а як би хотілося. Але на практиці все зовсім інакше. Редакція The Point дізналася про це з перших вуст: вчорашніх випускників та студентів, які вже сьогодні працюють у великій міжнародній компанії Філіп Морріс Україна. Також ділимося секретом, як отримати перший досвід та працевлаштуватися у корпорації.

Про INKOMPASS 2021

Міжнародні корпорації зацікавлені у зростанні працівників усередині компанії, тому інвестують у спеціалістів без досвіду. Для студентів та випускників кар’єрні програми – це чудова нагода отримати досвід без досвіду роботи. До того ж тут вони стикаються не з томами університетської теорії, а працюють з реальними бізнес-кейсами під менторством досвідчених колег.

Філіп Морріс Україна пропонує для стрімкого старту студентам останніх курсів та випускникам програму INKOMPASS. Вона оплачувана і триває 12 місяців, що дає можливість не просто здобути необхідний практичний досвід, завести корисні знайомства, а й отримати роботу в міжнародній компанії.

Можливості програми INKOMPASS:

  • розвиток затребуваних навичок під час роботи над реальними бізнес-проєктами в одному з відділів корпорації;
  • конкурентний заробіток;
  • беззбиткове поєднання навчання та роботи;
  • обмін досвідом та нетворкінг з міжнародними колегами із Philip Morris International;
  • особистий фідбек та коучинг;
  • різноманітність напрямів навчання: P&C(HR), Marketing, Sales, Information Technology, Production, Digital.

Програма INKOMPASS 2021 розрахована на студентів 4-6 курсів та випускників 2020 та 2021 років будь-яких спеціальностей з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львову, які володіють англійською мовою на рівні Upper-Intermediate та вище.

Реальний досвід

Своїм досвідом участі у програмі поділилися ще недавні її учасники, а вже сьогодні – працівники міжнародної компанії Філіп Морріс Україна. Вони розповіли про найважчі моменти та успіхи під час навчання, його переваги та поділилися, як поєднувати навчання та роботу.

Загребельний Дмитрій

Загребельний Дмитрій

Потрапив у компанію Філіп Морріс Україна за програмою INKOMPASS 2018. Дмитрій закінчив КНЕУ за спеціальністю Міжнародна економіка та менеджмент. Спочатку він прийшов на навчання у відділ RRP Active Acquisition, робота якого спрямована на допомогу у переході повнолітніх курців на менш шкідливі альтернативи. А коли навчання за програмою завершилося, отримав запрошення у відділ RRP Customer Care, де займається Retention-програмами для користувачів IQOS.

Дмитрій працює у компанії Філіп Морріс Україна вже понад два роки. За його спогадами, найважче було презентувати свій проєкт перед командою менеджерів, але після цієї презентації страх перед публічними виступами зник.

А найлегше Дмитрію було інтегруватися в колектив, де допомагали долати всі труднощі та зрозуміти тонкощі роботи Buddy, Супервайзер і команда відділу People & Culture. А один з найприємніших спогадів – це дружні стосунки всередині відділу та колективу компанії. Завдяки зусиллям відділу People & Culture, примноженим підтримкою Buddy та Супервайзера, інтеграція в робочий процес була максимально комфортною, а будь-які труднощі перетворювалися на можливості

Згадує юнак і про свої промахи, які в результаті принесли лише позитивний досвід: «Якось я презентував свій головний проєкт у рамках кар’єрної програми INKOMPASS – CRM-систему для наших польових співробітників, коучів. Вони були основними стейкхолдерами цього проєкту, ми запросили їх всіх на нашу фабрику, щоб провести екскурсію, тренінги з особистої ефективності і користування CRM-системою. Але прямо під час моєї презентації просто злетіли технічні налаштування всередині системи і сама презентація стала під великим питанням.

На щастя, я заздалегідь попередив підрядників, що у нас буде презентація, і мені буде потрібна підтримка на цей час у разі технічних запитань. Як результат, після невеликого кава-брейку CRM була успішно представлена ​​стейкхолдерам і користувалася непоганим успіхом. Після цього проєкту я зрозумів, що завжди потрібно мати запасний варіант на випадок форс-мажорів».

Петровська Дар’я

Петровська Дар’я

Закінчила Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна за спеціальністю Міжнародні економічні відносини.

«Однокурсники, що вже брали участь у програмі INKOMPASS, розповідали про позитивний досвід. Мене привабила можливість роботи і спілкування англійською мовою, а також я розраховувала, що INKOMPASS допоможе визначитися, куди надалі рухатися в кар’єрі», – ділиться Дар’я.

Дівчину запросили у відділ Operations Planning, який займався підрахунком основних виробничих KPI на Харківській фабриці. Тепер Дар’я планує виробництво сигарет у короткому горизонті (8 тижнів) на посаді Site Integrated Planner у підпорядкуванні централізованому Regional Planning Hub EE.

Робота у міжнародній компанії дає багато можливостей. Для Дар’ї важливими критеріями під час вибору кар’єрної програми були: перспектива кар’єрного росту, можливість роботи в різних відділах, що допомагає отримувати досвід у різних сферах і краще розуміти бізнес-процеси в цілому, гідна оплата праці, а також можливість застосовувати знання іноземних мов у повсякденній діяльності.

«Найважливіше для успішного проходження навчання за програмою INKOMPASS та подальшої роботи – не боятися проявляти себе. Будь-які ідеї, які можуть поліпшити вже наявні процеси, потрібно обговорювати зі своїми керівниками. Можливо, це саме той свіжий погляд, якого не вистачало команді раніше. Ще одна важлива навичка – здатність швидко навчатися, бо з великою ймовірністю обов’язки і робочі завдання можуть змінюватися і розширюватися досить часто», – розповідає Дар’я.

Дівчина мріяла працювати саме в міжнародній компанії, тому що є шанс отримати довгострокове відрядження або навіть пропозицію на переїзд до іншої країни, щоб набратися досвіду і нових знань. Також, за її словами, у таких корпораціях є відчуття, що всі знаходяться на рівних умовах і навіть студент може спокійно називати на «ти» керівника свого або будь-якого іншого відділу.

Хоча навчання за цією програмою і передбачає повний робочий день, але його цілком реально поєднувати з навчанням. Адже результат кожного учасника залежить не від кількості годин, проведених за роботою, а від її результативності.

 «Не варто боятися пропозицій про навчання на посаду, яка здається незрозумілою, складною і страшною, адже ти можеш опинитися якраз на своєму ідеальному місці», – радить Дар’я студентам.

Подлєсна Дар’я

Подлєсна Дар’я

Навчається на 4 курсі КПІ ім. Ігоря Сікорського на факультеті менеджменту та маркетингу. І вже 9 місяців працює в корпорації (два з яких у штаті) на посаді Retail Activation Executive. Вирішальними факторами для Даші були можливість спробувати себе в реальних бізнес-кейсах і з’ясувати свій напрям, а ще дівчина просто закохалася у столичний офіс компанії.

«На момент кінцевого етапу відбору INKOMPASS я вже мала Job Offer від іншої міжнародної компанії у відділ маркетингу. Пам’ятаю, як важко було наважитися і відмовитися від реальної пропозиції, коли моя доля у Філіп Морріс Україна ще була невизначеною. Але я була заряджена культурою компанії, людьми, які тут працюють, та досвідом, який має компанія у веденні бізнесу. Коли поспілкувалася зі своїми майбутніми керівниками на вирішальній тет-а-тет зустрічі – закохалася остаточно та чекала запрошення саме у свою нинішню команду», – розповідає вона.

Дар’я згадує, як боялася не виправдати сподівань, думала, що має недостатній рівень знань англійської мови чи Excel, а очікування результатів відбору – окремий вид випробувань.

«Мені вийшло знайти справжню сім’ю у вигляді команди Trade Activation, здати проєкт, прокачати себе і вкоренитися в компанії вже не як студент, а штатний співробітник», – ділиться вона.

Під час вибору кар’єрної програми Дар’я радить звернути увагу на три речі:

  1. Люди – треба зрозуміти, чи комфортно вам у взаємодії ще на початковому етапі, як ви почуваєтеся. Адже працювати доведеться не тільки з числами, зображеннями тощо, а переважно з людьми.
  2. Обов’язки – не бійтеся сказати, що вам вдається, а що ви хотіли б розвинути; що вам цікаво, у чому бажаєте спробувати себе. Ця палиця два кінці має: ви зрозумієте, чи підходить вам компанія, так само як і компанія зрозуміє, чи зможете ви впоратися з тим, що пропонується. Водночас не обов’язково мислити категоріями відділів: формулюйте для себе ціль не «Я хочу в продажі», а «Мені цікаво поратися в Excel, і я добре малюю графічні зображення». Так ймовірність «метчу» з роботодавцем вище.
  3. Розвиток – ви ж не будете 20 років займатися одним і тим самим? Треба прояснити, який вектор розвитку може запропонувати компанія, наскільки швидко це відбувається у співробітників та куди готові рухатися ви.

Дар’я наголошує, що для успішного проходження кар’єрної програми необхідна наполегливість та навички швидкого навчання. І зазначає: «Університет скоріше розвиває інтелект, щоб бути готовим до розв’язання проблем, ніж дає інструкцію до дій на робочому місці. А INKOMPASS допоміг розглядати навчальні теми в університеті більш глибоко – через призму розуміння, як це працює в реальності».

Жигалюк Костянтин

Жигалюк Костянтин

Закінчив КНТЕУ за спеціальністю Менеджмент персоналу. Прийшов Костянтин у Філіп Морріс Україна майже три роки тому на посаду інтерна в бренд-групу преміальних брендів. Зараз у відділі маркетингу займає позицію Brand Executive і відповідає за розвиток декількох брендів у портфелі ФМУ. До його завдань входить як аналітика, так і креативна складова.

Костянтин хотів потрапити на кар’єрну програму саме у Філіп Морріс Україна й не розглядав будь-яких інших варіантів: «Перед тим, як подаватися на INKOMPASS, я брав участь в освітньому курсі від ФМУ – Бізнес Академії. Це освітньо-ознайомчі заняття, які проводять співробітники компанії, розповідаючи про основні відділи та їхні завдання. Тому я вже був знайомий з компанією зсередини».

За словами хлопця, програма INKOMPASS – одна з найкращих для молодих спеціалістів. Адже вона дає можливість отримати цінний досвід роботи в міжнародній компанії, який стане в пригоді в будь-якому випадку.

«Навчання за програмою дає можливість обом сторонам придивитися один до одної, оцінити свої сили і зрозуміти, чи подобається тобі робота в тому чи іншому відділі. Крім цього, компанія пропонує непогані умови роботи, з огляду на те, що на навчання можна потрапити навіть без досвіду», – додає він.

Програма складається з двох частин, кожна тривалістю в півроку. На перше півріччя у вас є індивідуальний проєкт, який будете захищати перед керівництвом відділу, і групові завдання, до яких залучені всі учасники програми. Наприкінці першого циклу інтерни захищають обидва проєкти і за результатами можуть отримати пропозицію продовжити навчання. Якщо і на наступному етапі все добре – отримуєте Job Offer.

«Легко у Філіп Морріс Україна не буває, але це і підкуповує. Ти відразу залучений у величезну кількість бізнес-процесів, і відчуваєш свій внесок. Але врешті-решт ти звикаєш працювати на високій швидкості, і це перестає викликати здивування», – згадує хлопець.

Він наголошує, що в роботі важливо аналізувати свої помилки та вчитися у топ-менеджерів корпорації.

«Завжди керуюся фразою: “Якщо ти думаєш, що зможеш – ти маєш рацію. Якщо думаєш, що не зможеш – ти теж маєш рацію. Вір у себе, і все вийде», – підсумовує Костянтин.

Як приєднатися до програми INKOMPASS?

Якщо хочете розпочати свою кар’єру у міжнародній компанії Філіп Морріс Україна, до 10 травня 2021 року подавайте заявку на участь у програмі INKOMPASS.

Конкурс складатиметься з трьох етапів:

  • подача заявки;
  • проходження відеоінтерв’ю та онлайн-тесту;
  • демонстрація навичок та здібностей у центрі оцінювання.

Усі учасники програми наголошують, що університет дає загальний рівень розвитку, а лише реальна робота допомагає засвоїти здобутті знання, навчитися їх застосовувати та розширює кругозір. Тому ті, хто починають свою кар’єру ще під час навчання, мають більше шансів на досягнення кар’єрних успіхів.

Подати заявку на INKOMPASS 2021

Фото надані компанією.