Наразі понад мільйон чоловіків та жінок захищають земляків та звільняють наші землі від окупантів. Вже зараз роботодавцям потрібно думати про те, що робити з ветеранами та ветеранками після нашої перемоги, адже вони повертатимуться до цивільного життя та шукатимуть роботу.

У травні 2023 року robota.ua провела дослідження «Наскільки роботодавці готові працевлаштовувати ветеранів?», опитавши 346 працедавців. Ділимося з вами його результатами.

Чи готові ви взяти на роботу ветерана російсько-української війни?

Переважна більшість – 88,1% роботодавців, відповіли «Так»; 10,7% опитаних не змогли відповісти на запитання, і лише трохи більше ніж 1% – вказали, що не готові працевлаштувати ветерана.

Чи працевлаштовані у вас на даний момент ветерани, учасники бойових дій?

Відповіді на це запитання розділилися майже порівну: мають у колективі наразі учасників бойових дій/ветеранів – 47,6% працедавців; не мають таких працівників – 52,4% компаній.

Чого, на ваш погляд, бракує ветеранам та учасникам російсько-української війни?

Переважній більшості (73,8%) респондентів бракує програм психологічної адаптації; програм соціальної адаптації та інтеграції не вистачає 67,9% опитаних; відчувають брак програм працевлаштування ветеранів з інвалідністю 64,3% респондентів; фінансової підтримки бракує 56% опитаних; медичної – 54,8%.

Чи плануєте ви надавати підтримку ветеранам як бізнес, незалежно від державних програм?

Трохи більш ніж половина (52,4%) респондентів планують комплексно підтримувати найнятих співробітників-ветеранів, інвестуючи в їхнє навчання, перекваліфікацію, психологічну підтримку, розвиток soft та hard skills.

Чверть опитаних планують надавати перевагу кандидатам-ветеранам при закритті вакансій; 14,3% – планують підтримувати найнятих співробітників-ветеранів за рахунок програм матеріальної мотивації (13-та зарплата, додаткові бонуси тощо); 10,7% респондентів планують підтримувати найнятих співробітників-ветеранів за рахунок інвестицій у програми психологічної підтримки; 9,5% – планують фінансувати фонди, що допомагають ветеранам; 6% – не планують підтримувати ветеранів.

Як стати дружньою для ветеранів компанією: гайд від Veteran Hub

Раніше на медіаплатформі budni ми публікували матеріал про те, що Veteran Hub створили довідник, який допомагатиме працедавцям стати дружньою для ветеранів компанією, а саме:

  • створити багатоманітну команду;
  • покращити управлінські та HR-процеси;
  • підготувати бізнес до післявоєнної відбудови України;
  • підсилить бренд компанії як роботодавця.

Гайд створений для HR-фахівців усіх напрямів та рівнів, менеджерів, засновників та власників бізнесу.

Завдяки гайду компанії зможуть створити робоче середовище для ветеранів, де їх приймають та розуміють.

Ознайомитися з гайдом

Читайте ще: Як українці ставляться до свого психічного здоров’я в умовах повномасштабного вторгнення? Результати дослідження