Управління персоналом robota.ua перша онлайн-платформа з пошуку роботи
Хоч дистанційна робота є дуже популярною, деякі компанії все ж хочуть наймати співробітників для роботи в офісі. Це може бути пов’язано з особливостями діяльності організації та потребою в активній комунікації між колегами для швидкого обміну ідеями, розробки проєктів та розвʼязання проблем.
Щоб робота в офісі приваблювала співробітників і не приносила дискомфорту, компаніям варто організовувати різні ініціативи. Які саме, розповідаємо у статті.
Створіть переваги
Щоб працівникам хотілось працювати в офісі більше ніж вдома, подумайте, що особливого ви можете запропонувати. Такими перевагами можуть бути:
- Зручність. Інвестуйте в комфортне робоче середовище для співробітників — сучасний офісний дизайн, нова техніка, зони для відпочинку, наявність кухні або кав’ярні тощо.
- Безкоштовні обіди. Це значно зекономить час і гроші працівників, а також створить сприятливу атмосферу для спілкування та згуртованості.
- Наявність укриття. Дбати про безпеку — найголовніше завдання сьогодні. Тож компанія може створити власне укриття, в якому є всі необхідні умови, або ж запропонувати укриття поблизу.
- Безперебійний інтернет. Це дозволить ефективно працювати та спілкуватися за будь-яких обставин (наприклад, у період вимкнення світла).
- Висока заробітна плата. Коли співробітники отримують справедливу й конкурентну заробітну плату, вони відчувають себе цінними та вмотивованими.
Розвивайте гнучкий графік роботи
Така ініціатива є важливим кроком для підтримки ефективності працівників і збалансованості між професійним й особистим життям. Ось кілька варіантів, як це зробити:
- Гнучкі робочі години. Дозвольте починати та закінчувати робочий день з урахуванням індивідуальних потреб і пріоритетів співробітників (наприклад, розпочинати роботу о 10:00-11:00, закінчувати о 19:00-20:00).
- Графік відпочинку та відпусток. Дайте можливість вибирати самостійно дні для відпочинку (залежатимуть від потреб і робочого навантаження).
Практикуйте гібридний формат
Якщо працівники навідріз відмовляються працювати в офісі, ви можете запропонувати їм гібридний формат (можливість працювати в офісі та дистанційно). Ця ініціатива має такі переваги:
- Гнучкість. Співробітники можуть поєднувати роботу з особистим життям.
- Задоволеність працівників. Через більшу свободу і менший тиск зникне ймовірність вигорання.
- Підвищення продуктивності. Багатьом людям інколи комфортніше працювати з дому, тож поєднання обох форматів роботи значно підійме продуктивність.
Шукайте працівників, які живуть поруч
Дуже часто причиною відмови працювати в офісі є труднощі з доїздом. Вакансія може бути ідеальною, однак розташування компанії – трохи складним (наприклад, годину треба добиратись). Тож вирішенням такої проблеми буде підбір тих співробітників, які живуть поруч. Для успішного підбору та мінімум витраченого часу можете одразу вказати в резюме цю умову.
Перевагами такої ініціативи є:
- Мінімальні витрати часу та коштів на дорогу.
- Швидкий доїзд (особливо актуальний тоді, коли потрібно приїхати на роботу терміново).
Підтримуйте матеріально
Такі заходи демонструють турботу компанії про своїх працівників і можуть сприяти підвищенню їх мотивації та залученню талановитих кадрів. Підтримати матеріально співробітників можна так:
- Безкоштовне паркування. Зменшить рівень стресу та розгубленості, пов’язаних із пошуком паркувального місця.
- Компенсація за проїзд. Допомагає зменшити фінансові витрати працівників і сприяє їх комфорту.
- Трансфер. Це можуть бути автобуси або спеціально орендовані мікроавтобуси, які забирають працівників з різних точок міста та доставляють їх до робочого місця та назад. Дуже зручно для тих, кому далеко добиратися до роботи.
- Розвиток карʼєри. Компанія може фінансувати навчання, курси підвищення кваліфікації або участь у конференціях.
Організовуйте командні події
Створення таких заходів не лише залучить працівників до роботи в офісі, але й сприятиме підвищенню морального духу та покращенню робочої атмосфери в компанії. Такими подіями можуть бути:
- Корпоративи. Це вечірки, BBQ-заходи, спортивні змагання тощо.
- Тематичні дні. Наприклад, День кіно і телебачення, «Український фольклор», «Американський футбол» тощо.
- Корпоративні тренінги та семінари. Можуть спрямовуватись на розвиток комунікативних чи професійних навичок.
Дбайте про здоровʼя та добробут працівників
Створіть програми й ініціативи, які спрямовані на підтримку фізичного й психологічного здоров’я працівників. Це можуть бути:
- Походи в спортзали, фітнес-клуби, спа-центри.
- Програми психологічної підтримки.
- Тренінги з управління стресом та підвищення рівня емоційного інтелекту тощо.
Попри те, що віддалена робота стає все популярнішою, в офісі ще є місце для творчості та співпраці. З правильним підходом до підбору персоналу ви зможете залучити талановитих співробітників, яким подобається ваша культура.
Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Як найняти кваліфікованого HR-спеціаліста? 40 запитань для співбесіди