Про Budni
Наші продукти
Щоб компанія була успішною, а бізнес – прибутковим, потрібно вчитися приймати нові виклики. Карантинний 2020 рік та інші обмеження призвели до серйозних змін у бізнес-процесах та HR-стратегіях компаній. Що принесе нам прийдешній рік – велика загадка, але деякі тренди будуть актуальними для більшості організацій.
1. Оптимізація витрат та структур
У 2021 році, поки ситуація у світі залишається нестабільною, компаніям доведеться скорочувати свої витрати та адаптуватися до нових умов ведення бізнесу. Багатьом організаціям ще у 2020 році довелося шукати способи оптимізувати бюджет: працівникам зменшували заробітну плату, позбавляли бонусів, заощаджували на розвитку та навчанні, скасовували корпоративи тощо. Наприкінці минулого року, коли компанії планували бюджет на 2021 рік, максимально враховували ризики та прораховували можливі складні сценарії.
Щодо структур, оптимізація у багатьох компаніях уже запущена та буде продовжуватися (особливо у великих організаціях). Зайві ланцюги прибираються, перерозподіляється функціонал, проводяться ротації.
2. Соціальні мережі
Соцмережі дедалі активніше використовуються для залучення талантів. Щороку їх стає більше, розраховані вони на різну вікову категорію, а отже і можуть допомогти знайти різних кандидатів за чіткими запитами. Компанії мають офіційні сторінки в соціальних мережах для створення позитивного бренду роботодавця. Активно використовуються чат-боти.
Читайте ще: Як виділити вакансію серед сотень інших: 5 порад
3. Діджиталізація
Стали звичними співбесіди онлайн, це значно економить час рекрутерам і кандидатам. Також усе більше компаній проводять відбір кандидатів за допомогою відеорезюме, пропонують пройти групове тестування онлайн, діджиталізують програми стажування.
4. Онлайн-навчання
Це бюджетно, зручно і доступно. Багато компаній уже створили або планують створити онлайн-школи для команди, проводять розвиваючі онлайн-івенти, тренінги, коучинг тощо. Також розширюються корпоративні бібліотеки, співробітників мотивують до самонавчання та обміну досвідом одне з одним.
5. Віддалена робота
Якщо раніше такий формат розглядали як додатковий, то зараз це норма. Це допомагає економити та бути гнучкими, співробітники можуть працювати з дому так само ефективно, як і в офісі, за умови, що вони матимуть потрібні технології, організовані процеси та культуру відповідальності за результат.
Водночас деякі компанії мають розв’язувати проблеми з падінням ефективності. На початку масового переходу на віддалену роботу працівники докладали навіть більше зусиль, їм здавалося, що контролюють кожен їхній крок. А згодом зрозуміли, що інколи можна розслабитися. У 2021 році компанії будуть усувати ці складнощі за допомогою технологій та навичок цифрового спілкування.
Читайте ще: З другого погляду: 12 стереотипів у роботі з персоналом
6. Кардинальні кар’єрні рішення
Багато працівників під час карантину втратили роботу, когось скоротили у зв’язку з тим, що його можна замінити роботом або інша людина може виконувати ці обов’язки, у когось не запустився бізнес, хтось отримав іншу освіту, але робота за новим фахом «не пішла». Люди зараз приймають більш кардинальні рішення, що стосуються кар’єрних змін: сміливіше відкривають/закривають бізнеси чи переходять в онлайн, ідуть працювати в інші сфери тощо. Стали більш гнучкими, розглядають більше галузей та напрямків для роботи, які, можливо, ніяк не перетинаються зі звичною сферою діяльності. Щодо роботодавців, вони тепер також більш лояльні до “сміливих” та крос-функціональних кандидатів.
7. Перерозподіл вакансій
Працівники мають частіше доводити свою значущість та цінність роботодавцям на ринку праці, адже вакансій у багатьох галузях (зокрема, в сфері обслуговування, туризму та розваг) поменшало. Водночас відбувся і перерозподіл: у сферах, які “виросли” через карантин (наприклад, онлайн-бізнес та медицина), вакансій стало більше. Також стало більше пропозицій для віддаленої роботи (що передбачає певні навички, зокрема, самоорганізації).
8. Well-being програми для співробітників
Їхнє завдання – підвищити рівень добробуту співробітників та їхню залученість у робочий процес (піклування про здоров’я працівників, душевну рівновагу, створення комфортного робочого середовища, фінансова стабільність, можливість професійної реалізації). Це важливо для залучення та утримання талантів. Турбота про співробітників – один із топових HR-трендів 2021, адже це вигідні інвестиції в управління продуктивністю та покращення корпоративної культури організації.
Читайте більше за тегами: