Корпоративна культура robota.ua перша онлайн-платформа з пошуку роботи
Свято все ближче, часу вже немає і, не знайшовши нічого кращого, доводиться обмежитися подарунковими сертифікатами… Як знайти більш креативний варіант, що змусить працівників посміхнутися? Досвідом ділиться Ната Родінова, СЕО та співзасновниця івент агенції Rockets, засновниця студії розробки креативних подарунків Rockets Gifts.
Подарунок у стилі «Шонебудь»
У психології є така думка: «Під час привітань люди часто бажають того, чого насправді потребують самі». Людині потрібні гроші? Побажає статків. Обожнює подорожувати? Згадає про це. Інколи такий ефект розповсюджується не тільки на привітання, а й на подарунки. Але, обираючи цікавий презент, відштовхуючись тільки від особистих бажань, ви можете потрапити в халепу. Уявіть: подарували комусь коньяк, а людина морщить ніс, бо насправді полюбляє віскі. Або взагалі «топить» за ЗСЖ! Інша ситуація – даруєте парфум, а людина починає чхати через алергію… Щоб уникнути цього, ви маєте знати, чого саме хоче людина, в нашому контексті працівник. Отже, перш ніж дарувати щось «Із найгіршими побажаннями», варто якомога більше дізнатися про людину. Хто знає…
Як втручатися в чужі справи, щоб нікого не образити
Отже, треба дізнатися більше про необхідну аудиторію. Як це зробити? Наприклад:
- Опитати колег у закритому чаті. Перевага: хтось щось підкаже. Мінус: якщо бажаєте зробити сюрприз, цей варіант не для вас.
- Промоніторити соцмережі «піддослідних». Більшість людей активно використовують свої особисті профайли, і зазвичай ви зможете знайти необхідну інформацію про вподобання тих, кому готуєте подарунки.
- Лайфхак: проведіть із колегами брейншторм, щоб обрати подарунок для боса. Вони, ймовірно, видадуть вам саме свої побажання! Занотовуйте.
Читайте ще:
Свято «по-дорослому»: 9 креативних концепцій новорічного корпоративу
Подарункові ідеї (замість брендованих чашок)
- На допомогу завжди приходить креатив. Навіть найзвичайнісіньку річ можна перетворити на витвір мистецтва. Насамперед згадайте, з якої саме нагоди готується презент? Причина дасть підказку. Скажімо, зима, Новий рік. Холодно… Як підбадьорити співробітників? Наприклад, ми створили для команди подарунок власноруч: взяли звичайну банку, спакували в неї сірники для каміну, теплі вовняні шкарпетки, какао, маршмелоу, печиво з мигдалем, додали гарний плед… Все те, що найчастіше асоціюється в людей із домашнім теплом. Такий собі «консервований затишок». Додаткові можливі оригінальні компоненти – книга про хюгге, свічки, светрики для чашок, келихи та набір для глінтвейну.
- Шукаєте подарунок для боса і знову не знаєте, що обрати? Якщо подарунок занадто дешевий, керівництво подумає, що співробітники його не цінують. Занадто дорогий? Певно, хочуть підлестити. Такий подарунок накладає додаткову відповідальність. Не обирайте «перший ліпший» варіант. Вітаючи боса, пам’ятайте: креатив – це знову ваша рятувальна шлюпка. Звичайно, можна подарувати босу і гарно виконану роботу, але… Наприклад, стане в нагоді подарунковий формат «важлива шишка»: цукерки у вигляді дорогоцінного каміння, хендмейд свічка-шишка, шкіряний чохол-органайзер і… бакси.
- Гарний варіант для людей бізнесу – набір-«успіхоловка»: стильний блокнот, бізнес-гра, інтелектуальні тренежери, вправи для розвитку креативності, стікери або картки з мотивашками тощо. Це і корисно, і красиво, і не випадає з робочого контексту.
- Весела вітаманна коробка. Так, звичайний набір овочів та фруктів у гарному дерев’яному ящику може стати оригінальним презентом, якщо його дещо оживити, наприклад, прикріпивши мандаринкам та авокадо оченята.
- Еко в тренді. Якщо цінність вашої команди – усвідомлене споживання, співробітники зрадіють такому міксу: брендований термоконтейнер, бамбукові щітки, багаторазові соломинки, авоська.
- Здоровий сон важливий для ментального здоров’я та продуктивної роботи, отже, логічно презентувати все необхідне для відпочинку: маска для сну, беруші, лавандове саше, релакс-солі для ванної та текст милої колискової на додачу. Нехай працівники гарно виспляться на новорічних святах та повернуються енергійними до роботи.
Головне, щоб подарунок був концептуальний, підкреслював цінності компанії та відповідав інтересам людей. Годі банальних подарунків!
Слово не горобець, а…
Креативний подарунок не залишить байдужим навіть людину з кам’яним серцем. Та не варто забувати про теплі слова. Пам’ятайте: правильне слово – не горобець, а ракета, яка долетить до вашої цілі й посилить ефект від вашого подарунку.
Експериментуйте! Забудьте про брендовані чашки, павербанки та подарункові сертифікати. Креативте. Вкладайте в привітання душу. І, повірте, результат вас здивує.
Читайте більше за тегами:
корпоратив Новий рік подарунки