Кібербезпека та інформаційна безпека в Україні вже сьогодні є необхідністю, частиною діяльності будь-якої організації не тільки з державного сектору, але й великих і малих компаній та підприємств.

Загальна шкода від  наймасштабнішої кібератаки вірусом NotPetya у 2017 році, за оцінками експертів, сягає $10 млрд доларів, в Україні вірус зачепив сотні державних та комерційних компаній та завдав великої шкоди системам життєзабезпечення, які компанії та держструктури відновлювали майже рік.

Згідно зі звітами РНБО України, в січні 2021 року в Україні зафіксовано майже 14 млн кібер інцидентів. І так, фахівці з кібербезпеки у 2021 році – професіонали, які стратегічно важливі як державним організаціям, так і всьому комерційному сектору.

Соціальна програма, яка навчає ветеранів АТО/ООС кібербезпеці

Програма професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники» допомагає максимально м’яко та комфортно здійснити перехід від військової служби до цивільного життя. Учасники програми опановують нову перспективну професію у галузі кібербезпеки та у такий спосіб отримують можливість і надалі реалізовувати свій поклик захищати Україну.

https://www.youtube.com/watch?v=57B8aZVEY44

Учасники програми, які вже володіють ключовими якостями

Ветерани та ветеранки вже володіють ключовими для професії фахівця з кібербезпеки якостями: дисциплінованістю, відповідальністю, стресостійкістю, миттєвою реакцією, умінням працювати в команді, адже здобули їх під час проходження військової служби у зоні АТО/ООС.

Міжнародна команда з понад 20 професіоналів, яка створила та навчає

Фонд цивільних досліджень і розвитку (CRDF Global) за стратегічної та фінансової підтримки Управління з координації надання допомоги США країнам Європи та Євразії Державного департаменту США у партнерстві з НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та Національним університетом «Києво-Могилянська академія».

Підготовка, яку надають найкращі кіберфахівці

Навчання у форматі інтенсиву проводять найкращі фахівці у галузі кібербезпеки. Навчальний процес складається з семінарів, воркшопів, вебінарів, практикумів з українськими та міжнародними експертами галузі. За результатами фінального тестування, учасники програми мають можливість отримати свідоцтво державного зразка в сфері кібербезпеки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та міжнародний індустріальний сертифікат CISCO Academy.

Соціальна адаптація, яка допомагає впевнено будувати кар’єру в галузі кібербезпеки

Соціальна адаптація полягає у наданні менторської та психологічної підтримки, а також кар’єрного консультування. Спрямована на розвиток особистісних якостей: комунікабельності, вміння швидко реагувати в нестандартних ситуаціях, гнучкості мислення, креативності тощо. В поєднанні з професійними знаннями ці компетенції роблять фахівця більш конкурентоспроможним на ринку праці.

Карєрне сприяння, яке відкриває двері до працевлаштування

Отримані знання та технічні навички дозволяють випускникам програми почати кар’єру в якості молодших спеціалістів за наступними спеціальностями: аналітик з кібербезпеки, фахівець з тестування безпеки, фахівець з комп’ютерної криміналістики, фахівець з реверс-інжинірингу, адміністратор із мережевої безпеки. Випускникам програми надається підтримка в пошуку роботи в державних і комерційних структурах, проводяться спеціальні заходи та галузеві зустрічі з потенційними роботодавцями. Випускників програми підтримує www.robota.ua

Підтримка програми та працевлаштування випускників, як долучитися

Шукаєте фахівця з кібербезпеки в свою команду? Долучайтеся до важливого соціального проекту, залучайте кваліфікований та сертифікований персонал, надайте підтримку ветеранам АТО/ООС у поверненні до цивільного життя. Приєднуйтесь до програми «Кіберзахисники», приєднуйтесь до мережі партнерів та однодумців.

Дізнайтеся більше про програму та підтримку у працевлаштуванні випускників, та іншу важливу інформацію на офіційному веб-сайті програми www.cyberdefenders.org.ua

Автор: Ольга Стрельцова, старший менеджер програми «Кіберзахисники», менеджер групи проєктів CRDF Global