Основні тези зі статті What Santa Gets Right About Workplace Culture.

Якщо заглибитись в деталі, робота Санти та його помічників – ельфів, не дуже приваблива: віддалене робоче місце, мінусова температура, один понаднормовий робочий день на рік і менш ніж чотири години сонячного світла на день у пік сезону. Проте вони настільки люблять там працювати, що слово «плинність» їм чуже.

Що Санта робить правильно? Зважаючи на те, скільки часу ельфи проводять, посміхаючись і співаючи – не кажучи вже про те, щоб принести радість маленьким дівчаткам і хлопчикам по всьому світу – схоже, що Майстерня Санта-Клауса досягає успіху в залученні співробітників і задоволенні робочим місцем. А коли востаннє ваші працівники були такі радісні та залучені?

Здається, Санта зробив правильні акценти у створенні здорової культури на робочому місці. Давайте детальніше з’ясуємо, що Майстерня Санти робить правильно.

Лідерство надихає

Рідко хто з менеджерів чи генеральних директорів заходять на робоче місце, сміючись, поплескуючи свій живіт і дивлячись на перешкоди з «Хо! Хо! Хо!». Санта знає, хто неслухняний, а хто добрий, і готовий бути жорстким, коли це необхідно.

Водночас він доступний, справедливий і з ним легко спілкуватися. Він також втілює місію організації – кожен любить працювати на когось, хто відомий у всьому світі своєю щедрістю та гарним настроєм.

Різноманітність та інклюзивність – основні цінності

Санта хоче, щоб кожен почувався гостинним та причетним. Коли мова заходить про його клієнтів, йому байдуже, чи діти багаті, чи бідні, він любить їх однаково. Так само він поводиться з працівниками.

Інклюзивність є основною цінністю Майстерні Санти, вона навіть вбудована у керівні принципи організації.

Є багато можливостей для зростання та навчання

Через мінливі вимоги клієнтів ельфи постійно навчаються та вдосконалюють свої навички, адже технології постійно змінюються.

Відповідно до LinkedIn 2022 Workplace Learning Report, можливість навчатися та розвиватися зараз є фактором №1, який, за словами людей (і ельфів!), визначає виняткове робоче середовище.

Заохочується та підтримується внутрішня мобільність

Хоча Санта зазвичай пропонує роботу на все життя, це не означає, що ельфи все життя виготовляють одні й ті самі іграшки або навіть майструють їх. Майстерня пропонує широкий діапазон посад, від доглядача північних оленів до механіка та оператора служби підтримки клієнтів (яка відповідає на всі листи Санті). Ельфи змінюють роботу за потреби, на сезонній основі.

Дослідження LinkedIn показують, що коли компанії інвестують у програми внутрішньої мобільності, співробітники залишаються майже вдвічі довше та мають у 3,5 раза більше шансів бути залученими.

Працівники відчувають сильний зв’язок із метою компанії

Співробітники люблять відчувати, що вони працюють на конкретну ціль, озвучену компанією.

Чітко визначена місія та бачення допомагають ельфам працювати протягом року, навіть коли вони стикаються з важким грудневим періодом або зі штормами, які можуть загрожувати їхній здатності виконувати завдання. Дослідження McKinsey показують, що люди, які знаходять мету у своїй роботі, більш продуктивні, здорові, витривалі та, швидше за все, залишаться в компанії.

Баланс між роботою та особистим життям – пріоритет

Ельфи не йдуть в оплачувану відпустку, але вони отримують можливість відпочити та відсвяткувати свята зі своїми родинами, перш ніж підготуватися до виконання замовлень наступного року.

Беручи до уваги рівень утримання працівників у майстерні Санти, ми можемо лише припустити, що працівники досягли ідеального work-life balance.

Бажаємо вам того ж наступного року!

Читайте ще: Тімбілдинг у коробці: 6 ігор, які розвивають скіли