Дискусії щодо святкування Нового року в умовах війни не припиняються, а навпаки – набирають обертів з наближенням свят. Кожен вирішує для себе, чи доречне святкування та в якому вигляді. Але попри все зробити презент близьким чи колегам буде не зайвим і подарує їм позитивні емоції, хоч щось схоже на святковий настрій та принесе користь. Зібрали 10 подарунків на Новий рік, які точно знадобляться вашим колегам.

Вибір подарунка колезі – головні правила

Потрібність та практичність. Подарунки для колеги не обовʼязково повинні бути коштовними чи дуже особистими. Краще обрати щось бюджетне, проте таке, що приноситиме користь.

Компактність. Щоб забрати подарунок додому, колега не має замовляти вантажівку чи брати таксі. Хай подарунок буде компактним, щоб його легко можна було нести у руках.

Відповідність потребам чи захопленням. Добре, якщо ви знаєте хобі колеги та подарунок буде відповідати їм. Також якщо ви берете участь у Таємному Санті та отримуєте wish list колеги, то краще слідувати йому, навіть якщо вважаєте, що якийсь інший подарунок буде кращим. Під час вибору подарунка не зайвим буде врахувати стать, вік, посаду колеги.

Відповідність бюджету. У деяких компаніях є правила щодо вартості подарунка, коли він не вважається хабарем. Краще за межі цієї суми не виходити. Також інколи між колегами встановлюється діапазон ціни на подарунок, особливо під час Таємного Санти. Це зменшує ризик купити колезі коштовний подарунок, а отримати шоколадку.

Варіанти подарунків для колеги

Павербанк

Це безпрограшний варіант подарунка. У сьогоднішніх реаліях, навіть якщо колега вже має павербанк, то ще один не буде зайвим.  Єдиний недолік такого подарунка – це великий попит на портативні акумулятори, який впливає на їх ціну. Зараз у магазині важко знайти недорогі та якісні павербанки, а варіанти, які є, розходяться дуже швидко.

Підставка під чашку з підігрівом

Ще один корисний ґаджет для цієї зими. Така підставка підключається до компʼютера чи ноутбука через USB та забезпечує постійно гарячу температуру вашого напою. Їх можна обрати різного діаметру та форми, також є варіації по максимальній температурі нагріву. Проте підставка точно стане в пригоді колезі, який довго не встає з-за робочого столу та полюбляє протягом цього часу попивати чай/каву.

Чайник-заварник зі свічкою

Якщо у вас в офісі заборонили електрочайники, а гаряча вода в кулері не така й гаряча – гарним варіантом для ароматного чаю буде чайник-заварник, який працює від свічки. Якщо в офісі проблем з гарячими напоями немає, колега може використовувати чайник вдома, щоб зігрітися під час відключень світла.

Лампа на батарейках

Такий подарунок знадобиться і в офісі, і вдома. Лампу можна обрати різного дизайну, розміру та інтенсивності освітлення. Також можна розглянути як варіант для подарунка гірлянди на батарейці – вони дадуть не лише освітлення, а й святковий настрій, а ще стануть ощадливою альтернативою для прикрашання ялинки.

Ліхтар

Ще одна потрібна річ у теперішніх реаліях. Ліхтар можна обрати як на батарейках, так і акумуляторний. Він може бути класичної форми, стильно вписуватися в інтерʼєр і підходить для різного бюджету. Але, як і з павербанком, є один мінус – попит, а значить і ціни, на такі подарунки зараз високі.

Тримач для смартфона

Функція навігації в авто або перегляд відео вдома стануть набагато зручнішими. Є більш бюджетні варіанти, які виконують лише функцію тримача, і дорожчі – із безпровідною зарядкою.

Блютуз-колонка

Якщо ваш колега меломан або просто не любить сидіти в тиші, коли немає світла, то блютуз-колонка точно йому сподобається. До того ж деякі колонки можна використовувати як павербанк, тому користь від подарунка буде подвійна.

Дзеркало з підсвіткою

Згадайте, як востаннє збиралися на роботу без світла. Дзеркало з підсвіткою значно спрощує це завдання – з ним не потрібно прилаштовувати ліхтар, щоб глянути на себе перед виходом з дому. Такий подарунок буде потрібним не лише для колеги-жінки, а й для чоловіка.

Безпровідна зарядка

Ідеальний варіант, коли потрібно зарядити одразу декілька ґаджетів (смартфон, годинник, навушник) від однієї вільної розетки. Якщо розмістити на робочому столі такий девайс, то возити декілька зарядних шнурів із собою в офіс колезі більше не доведеться.

Набір свічок

Ще одна річ без якої зараз нікуди. Можна подарувати класичні свічки різної форми, кольору та аромату. А можна зупинитися на LED-свічках на батарейках чи USB. Плюс їх у тому, що замінивши батарейку чи після зарядки вони знову зможуть виконувати свою функцію.

 

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

 

Читайте ще: Як зустрічати Новий рік? Погляд психолога на корпоративи під час війни