Про Budni
Наші продукти
За майже три роки великої війни українці, як би це страшно не звучало, адаптувалися до життя в умовах постійного ризику та невизначеності. Проте є справи, які відкладаються на період «після перемоги», та процеси, які гальмуються. Здається, що в таких умовах неможливо планувати та розвивати власну карʼєру. Та в період невизначеності можливо розвиватися, проте дотримуватися потрібно іншої стратегії. Розповідаємо про кроки та принципи, які допоможуть досягати вершин у складний час.
Визначте цілі
Щоб мати змогу планувати в умовах невизначеності та приділяти увагу тому, що дійсно важливо, потрібно визначити та пріоритезувати цілі. На аркуші паперу напишіть сфери життя (наприклад, сімʼя, карʼєра, здоровʼя тощо) на під кожною вкажіть цілі. Важливо відокремлювати ваші цілі та ті, що навʼязані суспільством або оточенням.
Далі розподіліть цілі за їхнім пріоритетом, використовуючи шкалу:
Так буде легше зорієнтуватися, якій із поставлених цілей потрібно приділити увагу в першу чергу.
Розділіть великі цілі на менші
Наприклад, ви поставили собі за мету розвивати карʼєру. Але це дуже масштабна ціль. Щоб досягнути її, необхідно зрозуміти, які кроки потрібно зробити – розвиватися у поточній компанії чи змінити роботу? Щоб досягнути бажаних карʼєрних висот, ви маєте усі знання, чи потрібно пройти додаткове навчання?
Якщо ціль – знайти нову роботу, перед вами стоять такі дрібні завдання, наприклад:
Якщо вирішили розвиватися у поточній компанії або поки не маєте компетенцій для переходу на вищу посаду, то план може бути наступний:
Ви можете одразу працювати над кількома дрібними завданнями та поєднувати цілі з різних сфер життя. Не забувайте включати у свій план відпочинок.
Звірка з планом та винагорода
У досягненні цілей важливо не просто їх поставити, а й перевіряти виконання. Для цього можна виокремити певний період, наприклад, тиждень чи місяць, та відзначати, що вдалося виконати, у чому були труднощі, де прогалини, а значить – що потрібно змінити у плануванні в наступному періоді.
Не забувайте винагороджувати себе за досягнення маленьких та великих цілей. Тут важливо зрозуміти, що вас найбільше мотивує і тішити себе цим. Це можуть бути як маленькі приємності, наприклад, улюблений десерт, так і більш глобальні – покупка нового телефона чи прикраси. Головне правило – бути задоволеними собою.
В умовах невизначеності кроки для виконання вашого плану мають бути гнучкими, адже вони можуть змінюватися залежно від зовнішніх обставин. Проте це не повинно впливати на досягнення кінцевої цілі. Адже розвиватися в карʼєрі за таких умов – більш ніж реально.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: 9 кроків для успішної адаптації на новій роботі