Про Budni
Наші продукти
Літо – традиційна пора для відпусток, тому роботи у більшості сфер стає менше. Але тепла пора – це не лише час для засмаги, подорожей і морозива. Це також чудова нагода зупинитися, перевести подих і переосмислити свою кар’єру, поки навколо всі відпочивають.
Якщо ви вирішили зробити паузу в роботі, не поспішайте вважати її втраченим часом. Розповідаємо, як перетворити цю паузу на трамплін для саморозвитку та карʼєрного зростання.
Освітній апгрейд: онлайн-курси та навчальні програми
Літо – чудовий час для навчання у власному темпі. Менше дедлайнів, менше шуму – легше зосередитись. Поки на роботі немає шаленої завантаженості, можете присвятити час навчанню, нові знання знадобиться вже за кілька місяців. Є багато українських та міжнародних платформ із курсами на будь-який смак – як платними, так і безкоштовними.
На чому зосередитися у навчанні:
Радимо обирати не більше двох курсів для навчання, аби не перевантажувати себе та отримати користь і дійсно засвоїти матеріал. Глибина тут важливіша за кількість.
Що може бути краще за прочитання книги у теплий літній вечір з прохолодним напоєм у руках? Тераса, пляж, парк, ліжко під кондиціонером – обирайте місце і насолоджуйтеся читанням. Замість чергового детективу чи любовного роману, оберіть влітку літературу, яка принесе користь вашій карʼєрі. Можете ознайомитися зі списком літератури на літо, який вас надихне, змотивує та дасть простір для такого потрібного відпочинку.
Ведіть щоденник читання та записуйте думки, які вас особливо зачепили – вони можуть надихнути на новий проєкт або змінити ваш професійний курс.
Під час карʼєрної гонитви часто не вистачає часу подумати над тим, куди ви рухаєтеся, які карʼєрні цілі маєте та чи приведе до них шлях, яким йдете зараз. Тому літня пауза може стати чудовим моментом для чесної розмови із собою.
Поставте собі запитання:
Відповідайте на ці питання щиро, як відчуваєте, а не так, як навіює суспільство. Після цього запишіть свої цілі, сумніви, інсайти. Це допоможе побачити неочевидне й скоригувати маршрут.
Після закінчення першого півріччя заведено не лише підбивати проміжні підсумки, а й складати плани на наступну частину року. Вересень часто стає «другим січнем» – часом оновлення після всіх відпочинків. Якщо ви підійдете до нього з чітким планом, ваш старт буде впевненим.
Складіть план розвитку на 3-6 місяців: які навички опанувати, які звʼязки посилити тощо. Заплануйте зустрічі з менторами або людьми, які вас надихають. Якщо плануєте зміну роботи, оновіть резюме, портфоліо, профіль у LinkedIn.
Спробуйте поставити невеликі карʼєрні цілі на літо: наприклад, перша може стосуватися саморозвитку, друга – нетворкінгу, третя – кар’єрного просування.
У гонитві за карʼєрними успіхами та інвестиціями в себе не забувайте і про свій стан та особисті потреби. Адже відновлення – ключ до довготривалої продуктивності. Візьміть відпустку та по-справжньому відпочиньте. У робочому ритмі не забувайте про здоровий сон та прогулянки на свіжому повітрі літніми вечорами. Адже людина, яка відпочила, краще помічає нові можливості та перспективи.
Замість того, щоб проводити літо без користі, дозвольте йому стати вашим особистим трампліном для розвитку. І хто знає – можливо, саме ця пауза змінить вашу карʼєру назавжди.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Літо 2025: яким воно буде? Тест-прогноз від robota.ua