Очевидно, що програми розвитку кар’єри приносять користь працівникам, але не менш значущими є переваги для роботодавців.

Згідно зі звітом LinkedIn Workplace Learning Report 2025, організації, які є «чемпіонами з розвитку кар’єри» ті, які впроваджують такі ініціативи, як тренінги з лідерства, внутрішні ради з працевлаштування, наставництво та безперервна освіта випереджають інші компанії за багатьма показниками бізнес-успіху:

  • На 11% частіше впевнені у своїй прибутковості (75% проти 64%).
  • На 17% краще оцінюють свої шанси утримати таланти (67% проти 50%).
  • На 15% активніше впроваджують генеративний штучний інтелект (51% проти 36%).

Ці результати переконливий аргумент на користь того, щоб HR-лідери донесли цінність кар’єрного розвитку до керівництва компанії. Як каже Кріс Фолтц, директор з управління талантами в IBM: «Чим більше ми інвестуємо в навчання наших співробітників і допомагаємо їм будувати власну кар’єрну стратегію, тим більше цінності отримаємо в майбутньому».

Зі статті дізнаєтеся, як інвестиції в розвиток кар’єри співробітників можуть підвищити ваш прибуток.

Підтримка кар’єрного розвитку співробітників допомагає залучити кандидатів, необхідних для досягнення успіху

Що потрібно робити організаціям, щоб залучити найкращі таланти? Дані LinkedIn вказують на кар’єрний розвиток.

Компанії-лідери з розвитку кар’єри, швидше за все, мають потужні бренди роботодавців, які залучають якісних кандидатів. Згідно зі звітом LinkedIn «Майбутнє рекрутингу 2025», компанії, відомі тим, що пропонують співробітникам можливість отримати нові затребувані навички, мають на 9% більше шансів залучити якісний персонал, ніж їхні конкуренти.

Велика кількість кандидатів ставлять на перше місце професійне зростання при розгляді вакансій.

Дослідження показало, що майже 9 з 10 працівників сказали, що якщо вони шукають нову роботу, то для їхнього потенційного роботодавця було б важливо запропонувати потужну програму розвитку навичок, безліч можливостей для кар’єрного зростання та шляхи для переходу на іншу роботу або кар’єрний шлях.

Компанії-лідери з розвитку кар’єри з більшою ймовірністю утримують найкращі кадри

Згідно зі Звітом про навчання на робочому місці за 2025 рік, 88% організацій стурбовані питанням утримання кадрів і небезпідставно. Втрата найкращих талантів перешкоджає успіху бізнесу, призводить до збільшення витрат на підбір та навчання персоналу, зниження продуктивності та збоїв на робочому місці.

Хороші новини: надання працівникам можливості розвивати свої навички чудовий спосіб запобігти їхньому звільненню. Звіт показує, що надання можливостей для навчання є стратегією № 1 для утримання персоналу в організаціях.

Підвищення кваліфікації, коучинг та внутрішні зміни ролей допомагають людям відчувати себе цінними, залученими та вони з більшою ймовірністю залишатися у своїй компанії. 

Чемпіони з розвитку кар’єри частіше стають першопрохідцями у впровадженні генеративного ШІ 

Зростання генеративного ШІ швидко змінює типи навичок, необхідних організаціям для досягнення успіху: очікується, що 70% навичок, які використовувалися на більшості робочих місць у 2015 році, зміняться до 2030 року.

Ця тенденція ставить серйозні виклики перед роботодавцями, які повинні забезпечити, щоб їхні працівники могли йти в ногу з інноваціями генеративного ШІ. Майже половина (49%) фахівців з навчання та розвитку кажуть, що їхні керівники стурбовані тим, що працівники не мають необхідних навичок для реалізації бізнес-стратегії організації, згідно з цьогорічним звітом про навчання на робочому місці (Workplace Learning Report).

Цікаво, що чемпіони з розвитку кар’єри набагато впевненіші у своїй здатності адаптуватися до генеративного ШІ, ніж їхні колеги.

Більше ніж половина (51%) описують свої організації як лідерів у впровадженні генеративного ШІ порівняно з 36% тих, хто має слабші програми розвитку кар’єри.

Одне з пояснень. Згідно зі Звітом про навчання на робочому місці, «прогрес у досягненні кар’єрних цілей» є мотивацією № 1 для працівників до навчання. Це означає, що організації, які зосереджуються на розвитку кар’єри працівників, з більшою ймовірністю матимуть гнучких, адаптивних та відкритих до опанування критично важливих навичок генеративного ШІ працівників, які знадобляться роботодавцям, щоб конкурувати в майбутньому.

Висновок

Організації не можуть розвиватися і рости, якщо їхні працівники не розвиваються і не ростуть. Саме від HR-лідерів залежить, чи побачить топменеджмент чіткий зв’язок між інвестиціями в розвиток кар’єри працівників і позитивними бізнес-результатами.

А щоб скористатися всіма перевагами кар’єрного розвитку, вам знадобляться надійні способи вимірювання успіху цих програм. Ось деякі з цих кроків:

  • Визначення бізнес-цілей вашої організації.
  • Визначення та вимірювання відповідних показників.
  • Інформування про прогрес у досягненні цих показників.

Читайте ще: Під пильним контролем: як моніторинг впливає на ефективність і довіру в командах?