Про Budni
Наші продукти
Світ перенасичений інформацією: книги, телебачення, друковані ЗМІ, інтернет-ресурси… Інформація дублюється, спотворюється, не відповідає першоджерелам, подається вибірково, зважаючи на ситуацію. І з цим інформаційним нагромадженням потрібно вміти взаємодіяти. Якщо раніше вважали, що той, хто володіє інформацією, той володіє світом, то зараз володіє світом той, хто вміє управляти інформацією.
Саме тому навичка критичного мислення набуває все більшого значення. Саме критичне мислення дає змогу прискіпливо аналізувати інформацію, відрізняти правдиве висвітлення подій від фейків, приймати обдумані рішення, відстоювати власну точку зору, знаходити нові варіанти розв’язання складних ситуацій. Недаремно експерти Всесвітнього економічного форуму в Давосі поставили критичне мислення на другу позицію 10 топ-навичок, які знадобляться для успішної кар’єри в 2020 році.
Критичне мислення в жодному разі не є синонімом «критиканству». Лайл Спенсер і Сайн Спенсер (книга «Компетенції на роботі») відносять критичне (концептуальне) мислення до когнітивних компетенцій. Оцінка цієї компетенції, на думку авторів, базується на двох критеріях: складності процесів мислення та їх оригінальності, від використання базових правил до створення нових теорій, які пояснюють складні ситуації.
Критичне мислення оцінюється за поведінковими індикаторами. Наведемо кілька прикладів поведінкових індикаторів компетенції «критичне мислення»:
Читайте ще: Як оцінити лідерські компетенції: приклади кейсів та питань для рекрутерів
Читайте ще: Як оцінити позитивне мислення: приклади питань та поради рекрутерам
Ментальні пастки пов’язані з нашими емоціями. Тут важливо звертатися до критичного мислення, а не діяти емоційно.
Надія Березова, HR-консультант, сертифікований коуч, викладач курсів HRM
Читайте більше за тегами: