Про Budni
Наші продукти
Багато сучасних жінок вважають, що свято 8 березня – застаріло, бо має «соціалістичне походження». Але історично це свято з’явилося як день солідарності жінок у багатьох країнах в боротьбі за рівні права і емансипацію.
Якщо ми зараз почнемо співставляти ту зарплатню, яку нині анонсують у своїх резюме українські жінки та чоловіки, різниця буде досить суттєвою. Якщо порівняти, наприклад, середню заробітну платню по 4 кварталу 2019 року, очікувана жіноча зарплатня складає всього 70% від чоловічої. Яка вже тут рівність?
По різних рівнях посад цей розбіг по резюме на користь чоловічої зарплати складає 69-86%. Найменший розбіг – на посадах початкового рівня, а жінки-керівники в середньому очікують лише 75% від зарплатні колег-чоловіків. Найбільша диспропорція спостерігається відповідно на найбільш поширеному рівні посад – фахівець. Жінка-фахівець має всього 69% від зарплатні колеги-чоловіка.
Географічно різниця спостерігається всюди – наприклад, у Києві по жіночих резюме зарплатня складає 15 896 грн, по чоловічих – 23 615 грн. Навіть у Кропивницькому жінки в середньому погодяться на 8 617 грн, а чоловіки згодяться на 14 111 грн.
Найгірше те, що навіть занижена зарплатня не робить жінок привілейованими особами на ринку праці. Для багатьох з них такий демпінг вимушений, аби хоч якось отримати бажану роботу – навіть не роботу своєї мрії. Але не завжди роботодавець ладен зголоситися на таку угоду – і замість чоловіка взяти жінку, хоч і на менші гроші. Наявність дітей є вкрай негативним фактором для багатьох роботодавців. А їх відсутність мало змінює ситуацію – «колись-то вони з’являться», як казав один із роботодавців.
А ще ми не згадуємо, що жінки довше знаходяться на кожному кар’єрному щаблі та рідше потрапляють у керівництво. Це те, що іноді називають «скляна стеля та липка підлога».
Тому, можливо, відміняти святкування 8 березня ще зарано? Допоки жінки не стануть рівними по зарплатні та можливостях кар’єрного зростання (як по вертикальному зросту, так і по можливості займатися саме тією роботою, якої прагнуть), нам треба хоча б раз на рік згадувати, на яку перспективу ми можемо розраховувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: