Алла Заднепровська,
Founder & CEO Міжнародної Консалтингової Групи «Живе Діло»

Багато людей наразі перейшли із дорослого стану в дитячий. Хочуть стабільності там, де її нема. Хочуть змінити те, на що не можуть вплинути. Повернути назад те, що неможливо.

Зміни неминучі. Цей постулат коучингу сьогодні повною мірою проживаємо ми всі. Все змінилося. І змінюється постійно.

Важливо пам’ятати, що ми є дорослими. Зробити вибір на користь життя. Взяти відповідальність за свій стан та власний ресурс. Привести себе в порядок. Свідомо прийняти важливі рішення. Тільки тоді ми можемо підтримувати інших.

Спочатку БУТИ, потім РОБИТИ.

Коли ви ділитеся своєю панікою, тривогою, апатією та агресією, вона катастрофічно розмножується і не допомагає захищати нашу країну. Впливайте на те, на що можете впливати зі стану цілісності та центрованості. Діліться теплотою та любов’ю свого щирого серця. 

Як?

Я провела десятки підтримуючих ефірів, вебінарів, курсів за ці 60+ днів. Зібрала найкориснішу інформацію, якою ділюся з вами.

Керівництво до дії самозбереження та підтримки інших під час війни

  • Вмикайте тіло, виводьте його зі ступору, розморожуйтеся

У тілі в період стресу дуже багато переналаштувань, тому обов’язкові фізичні навантаження, повноцінний сон, їжа (обов’язково), спорт, розтяжки (навмисно розтягуйтесь), прогулянки на свіжому повітрі, звуки, запахи, вогонь, пледи, зігрівання, все м’яке та пухнасте. Більше пийте води (коли шок – прохолодну, коли тривога – тепленьку). Якщо є можливість – займайтесь сексом (це дуже добре)!

  • Сідайте на інформаційну дієту новин і додайте у свій інформаційний потік те, що додає позитиву

Дивитись, слухати чи читати новини двічі на день, за 2-3 години до сну – жодних новин. Якщо щось трапиться, дізнаєтесь швидко. Знайдіть канали з інформацією для натхнення.

  • Перестаньте «лякати себе» прогнозами та підживлювати тривожністю та страхами інших

Вирішуйте проблеми у міру їх появи. Не потрібно віртуально боротися з вітряками. Це безглуздо, багато енергії зливається в нікуди.

Ставте собі питання: «Це реально, чи я прогнозую?». Займіть мозок чимось корисним для вирішення ситуації тут і зараз, дійте.

  • Вербалізуйте тривогу та конкретизуйте страхи

На початку зупиніть ментальну балаканину. Медитація та духовні практики чудово підійдуть. Виписуйте страхи у відповідь на питання: «Чого саме я боюся?», «Що може бути найгірше?», «Як я можу зменшити ймовірність цього?».

  • Проживайте емоції

Спочатку усвідомте, яка емоція всередині, визнайте її, тому що це нормально – відчувати і бути живим. Дізнайтеся навіщо вона, знайдіть спосіб переключити її на більш конструктивну та адекватну ситуацію.

Тут допоможуть дихальні практики. Дихати зараз обов’язково. Робіть не тільки вдих, помічайте, що затримуєте подих надто довго, і видихайте. Вдих – тонус, видих – розслаблення. Робіть енергопрактики.

  • Знаходьте та зміцнюйте опори всередині себе та близького кола

Шукайте визначеність та стабілізатори у невизначеності. Дайте відповідь письмово на запитання: «На що я можу спиратися всередині та зовні?», «Що робить мене стійким?».

  • Вчіться. Багато навчайтеся зараз

Ми й так змушені навчатись. Краще приєднатися до цього процесу та очолити його! Потрібно активувати ті ділянки мозку, які відповідають за розвиток.

  • Звертайтеся за допомогою

Так, це зараз дуже важливо для того, щоб відчути та прожити цей досвід, як позитивний. Відгук зараз божевільний. Віра точно зміцниться!

  • Горизонт тактичного планування скорочуйте до одного дня. Плануйте конкретно та робіть

Перестаньте метушитися. Поверніть собі самоефективність та сенс. Стратегічний – до 3-х місяців (поверніть здатність мріяти та плануйте те, що можливо і реально). Сфокусуйтесь на можливостях. Які з них можете продати вже зараз?

  • Фіксуйте та збирайте маленькі перемоги

Це мотивація рухатися далі до великої! Ведіть щоденники своїх та чужих перемог (колись це стане книгою).

  • Підтримуйте звязок із близькими людьми і не лише

Говоріть частіше, що любите, дякуйте. Будьте уважні та терплячі. Обіймайте, зігрівайте, діліться теплом.

  • Допомагайте іншим

Це практика самотерапії. Але робіть це із ресурсу. Тут важливо БУТИ і ділитися не з позиції «повинен», а з «хочу і можу». Мені з першого дня саме це й допомогло БУТИ, вижити та жити далі. Дійте на благо іншим, пам’ятаючи про себе.

  • Вірте

Я тримаюся саме за віру. Вона росте з надії, несміливо, як паросток крізь асфальт.

Війна у будь-якому разі закінчиться. Ми переможемо, ми продовжимо жити. І якими ми вийдемо з неї, залежить від того, як ми впораємося та проживаємо все, що до нас приходить, зараз.

Нас захищають наші славні воїни-бійці України, за нами діти та старші люди. Ми – тил та опора для них.

Я вірю, що наша Україна буде центром творчого суспільства та сонячного світу! Добро та любов переможе! І це залежить від кожного з нас. Тому беремо на себе відповідальність і включаємось у ті життєві процеси, які у нас є.

Бережіть себе та своїх близьких!

Разом із партнерами та колегами Алла Заднепровська створила проєкт «Україна. Ми разом», де зібрала 500+ спеціалістів, які надають безкоштовну психологічну та коучингову допомогу. Детальніше про проєкт можна дізнатись тут.