Про Budni
Наші продукти
Законом України № 77-VIII від 28.12.2014 були внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.
10.02.2016 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 55, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».
11.03.2016 набув чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 02.02.2016 № 67, яким затверджено форму постанови про накладення штрафів посадовими особами Державної служби з питань праці відповідно до змін у статтю 265 Кодексу законів про працю України.
Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства головні державні інспектори Управління Держпраці у Сумській області могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то з 11.03.2016 все змінилось: крім адміністративних, з’явились і фінансові санкції.
Вищевказані фінансові штрафи – це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відтепер, юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть ще й фінансову відповідальність у таких розмірах:
- 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, за наступні порушення:
Роботодавцям треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат. А якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило органи ДФС про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме одну мінімальну заробітну плату.
Штрафи накладає Управління Держпраці у Сумській області на підставі винесених постанов в ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.
Крім того, оновлена стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, оскільки доповнена новим штрафом від 8500 грн. до 17000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору. Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору може коштувати з 1 травня 2016 року понад 60000 грн. + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді. Крім того, необхідно пам’ятати про направлення повідомлення до органів ДФС про прийняття працівника на роботу, оскільки відсутність такого направлення або несвоєчасне направлення) коштує одну мінімальну заробітну плату фінансового штрафу і до 1700 грн. адміністративного штрафу.
Читайте більше за тегами: