Про Budni
Наші продукти
Багато студентів мріють отримати свій перший досвід роботи у міжнародній компанії та побачити на власні очі, як влаштований бізнес лідерів ринку зсередини. Вважається, що таке стажування надасть не тільки нові знання, яскраві враження та нові знайомства, а й поштовх для стрімкого розвитку кар’єри.
Але чого очікувати від стажування? Чи варто подавати заявку, якщо немає знань та навичок в обраному напрямку? Як саме проходить процес навчання на програмі? Чи можна потрапити на стажування, якщо не знаєш іноземної мови? Про те, як проходить стажування у міжнародній компанії – з перших уст.
Які вимоги до кандидатів на програму стажування?
Кандидат на програму стажування NestWay Internship Program повинен бути студентом 3-6 курсу. Загальною вимогою для всіх кандидатів є також володіння англійською мовою на високому рівні. В міжнародній компанії протягом програми стажисти можуть мати різноманітні завдання, де необхідне знання іноземної мови. Це може бути усна або письмова комунікація. Знання з профільних дисциплін, звичайно, будуть перевагою, але не є обов’зяковою умовою – навчання займає велику частину стажування у Nestlé. Soft skills також важливі: кандидати повинні вміти ефективно працювати як у команді, так і самостійно, бути відповідальними та мати прагнення розвиватися в обраному напрямку.
Компанія Nestlé пропонує студентам офіційне працевлаштування, досвід роботи в реальному бізнес-середовищі, постійне навчання та підтримку в рамках програми менторства.
Набір на програму NestWay Internship Program проводиться за такими напрямками:
Зазвичай студенти мають різні уявлення про роботу в обраному напрямку, а також про їхні майбутні обов’язки. Ми вирішили запитати випускників щорічної програми стажування NestWay Internship в Nestle про їх враження, очікування та побоювання, відкриття, а також про те, як відбувається взаємодія у команді.
«Подавши заявку на стажування у Nestlé, я, перш за все, очікував отримати цінний досвід роботи в міжнародній компанії, здобути нові навички та попрацювати у дружному колективі. На щастя, усі мої очікування виправдалися, і навіть більше!
Насправді, перед цим стажуванням у мене виникали побоювання щодо обраної сфери, оскільки я думав, що фінанси можуть виявитися нудними для мене: цифри, цифри і ще раз цифри. Однак на практиці все виявилося зовсім не так! Зустрічі з колегами, аналітика, візуалізація – усе це і багато чого іншого чекало на мене у відділі кормів для тварин, за що я дуже вдячний команді! Незважаючи на велике навантаження, мої колеги змогли виділити час на консультації, поради та підказки.
Основним моїм проєктом був Perfect Shop, у рамках якого я повинен був створити інструмент для аналізу ефективності інвестицій у торгові точки. Протягом реалізації цього проєкту я значно покращив свої навички роботи з Excel, уміння знаходити спільну мову з іншими, а також свою дисциплінованість. Моїми головними завданнями були зведення старих та нових даних в єдиному темплейті, обрання критеріїв для аналізу ефективності інвестицій, чітка візуалізація аналізованих даних, оперативна комунікація з менеджерами з продажів та аналітиками стосовно питань, які виникали протягом роботи.
Я дуже вдячний компанії Nestlé та особливо відділу кормів для тварин за можливість відчути себе членом великої команди і отримати такий необхідний досвід на початку своєї професійної кар’єри!».
«Для мене головним викликом стала сама сфера трейд-маркетингу, адже до початку стажування я нічого про неї не знала та побоювалась, що це може бути не дуже цікаво. В реальності я зрозуміла, що трейд-маркетинг дуже важливий для функціонування компанії та здійснення продажу продукції Nestlé.
Також я очікувала стандартизовану субординацію в комунікації зі своїми колегами та супервайзером, але спілкування виявилось невимушеним, легким та зручним. Я не відчувала страху, коли чогось не знала чи не вміла.
Напевно, найбільшим очікуванням кожного зі стажистів є те, що робота та завдання під час стажування будуть нудними та рутинними. Насправді, це не так. Завдання, які я отримувала у відділі розвитку продажу, були цікавими та корисними.
Окрім того, стажування допомогло мені зрозуміти, що маючи академічний досвід за напрямом соціологія, я можу застосовувати свої знання, працюючи в різних сферах.
Я дуже задоволена стажуванням, і навіть планую залишитися на другу хвилю, адже Nestlé – це чудова компанія для професійного та особистого розвитку».
Протягом програми стажування у Nestlé кожному учаснику призначається свій ментор, який одночасно і є його безпосереднім керівником, що дуже спрощує процес комунікації та позитивно впливає на ефективність роботи. Стажисти мають змогу поставити йому будь-яке питання, отримати зворотний зв’язок та пораду.
Ми запитали керівника підрозділу з розвитку категорії в торговельних мережах відділу кави та інших напоїв, Івана Гринчука, про його обов’язки як ментора та супервайзера на програмі стажування, а також на що саме звертають увагу в процесі відбору студентів на стажування.
«Брати на стажування студентів – завжди велика відповідальність. Враховуючи, що я сам починав з позиції стажиста, як ніхто, розумію їхнє хвилювання, і тому намагаюся зробити цей період перебування в компанії максимально комфортним, водночас розвивати стажиста та приносити користь компанії.
Під час підбору стажиста перш за все звертаю увагу на те, що саме людина чекає від стажування. Потрібно зрозуміти, чи будуть майбутні завдання відповідати вподобанням та навичкам студента. Важливо бачити вогник в очах і відчувати, що він чи вона будуть отримувати справжнє задоволення від цієї роботи.
Для студентів стажування в Nestlé – чудова можливість для вдосконалення та отримання першого практичного доcвіду роботи у великій міжнародній компанії. Вся робота побудована на комунікації – необхідно навчитися знаходити підхід до абсолютно різних людей. Ми знайомимо стажиста з базами даних, вчимо їх аналізувати. Через деякий час можемо довірити проєкти різних масштабів: починаючи від аналізу даних всередині компанії, закінчуючи веденням мотиваційної програми, яка охоплює всю Україну. Ми завжди прислухаємось до стажистів та часто просимо висловитися під час командних обговорень, щоб отримати «свіжий» погляд на ситуацію.
Особисто я із радістю приймаю нових людей до колективу. Особливо приємно, коли стажист стає повноцінним членом команди та проявляє бажання продовжити співпрацю, це надихає та допомагає зрозуміти, що мої зусилля та старання колег не пройшли дарма!».
Досвід роботи та навчання за обраним напрямком – не єдине, що пропонує компанія на програмі стажування. Яніна Сотнік, керівник групи з розвитку персоналу компанії Nestlé, розповідає про інші проєкти, над якими працюють стажисти.
«Окрім виконання поточних завдань, стажисти працюють над спільним проєктом. Щороку цей проєкт відрізняється за своєю сутністю і наповненням. Як правило, основне завдання готує один з відділів, виходячи з поточних потреб. Наприклад, декілька років тому стажисти колективно розробляли ідеї наповнення сайту для бренду «Торчин». Вони аналізували сайти інших компаній, створювали цікаві для потенційного споживача рубрики та теми. В рамках проєкту стажисти розробили шаблони з дизайном, а також повноцінні макети сайтів. Потім багато з цих ідей були втілені в життя і додані на сайт компанії.
Також один із проєктів полягав у розробці друкованих матеріалів для ярмарок вакансій та інших молодіжних заходів. Стажисти самостійно розробили буклет, який згодом був трохи доопрацьований креативним агентством і використовувався компанією для роздачі серед молоді на різних заходах.
Таким чином, всі спільні проєкти мають практичну цінність і для компанії, і для самих стажистів, адже вони допомагають розвивати вміння ефективно працювати в команді, розподіляти завдання, будувати план проєкту, застосовувати навички тайм-менеджменту тощо».
– Які додаткові можливості для навчання пропонуються студентам у рамках програми стажування?
– «Під час проходження програми практики, окрім основних завдань і спільного проєкту, всі стажисти мають можливість прослухати низку тренінгів, а також пройти онлайн-навчання в спеціальній системі компанії – Ilearn. Як правило, це тренінги, спрямовані на розвиток таких навичок, як тайм-менеджмент, ефективна бізнес-презентація, основи проєктного менеджменту тощо. Всі матеріали викладені в доступній формі і кожен стажист має можливість вибрати ті теми, які йому цікаві, і прослухати тренінги у зручний для нього час», – зазначає Яніна Сотнік.
«У цьому році я сама отримала новий для себе досвід – вперше стала супервайзером для стажиста у відділі управління персоналом. Тепер я вчуся планувати не тільки своє завантаження, але і правильно готувати завдання для молодого фахівця так, щоб вони були максимально цікаві, корисні й ефективні як для неї, так і для компанії. Це виявилося досить непросто, але завдяки спільному бажанню та комунікації ми гарно справляємося. Вона вчиться у мене, а я вчуся в неї, і я сподіваюся, що цей досвід буде дійсно корисним. Думаю, головним секретом успіху є відкритий зворотній зв’язок один одному, чесність і готовність до нових викликів», – ділиться Яніна.
Переглянути вакансії Nestle Ukraine
Бажаєш доєднатися до команди однієї з найбільших у світі компаній з виробництва продуктів харчування, працювати над цікавими проєктами та отримати перший досвід роботи в реальному бізнес-середовищі? Переходь за посиланням https://rabota.ua/company0/vacancy8568763 та надсилай своє резюме вже зараз!
Фото надані компанією.
Читайте більше за тегами: