Про Budni
Наші продукти
Минув вже майже рік, як ми почали жити у режимі онлайн. З того часу зустрічі в Zoom чи Google Meet стали для нас нормою, ми звикли планувати у календарях як великі наради, так і зідзвони з колегою для розв’язання мінімальних питань. Проте багато людей відзначають, що після завершення відеоконференції, відчувають себе занадто втомленими, не можуть працювати продуктивно і з часом почали негативно реагувати на заплановані дзвінки. Такий стан навіть отримав назву Zoom fatigue, і психологи почали шукати способи боротьби з ним. Наводимо найпоширеніші поради, що допоможуть здолати втому від Zoom.
Zoom fatigue або Zoom-втома – це емоційне виснаження, яке з’являється через спілкування, навчання, відвідування музеїв тощо за допомогою відеоконференцій.
Спілкування у відеоформаті з декількома учасниками потребує більшої концентрації уваги, викликає роздратування через технічні неполадки та врешті-решт стирає всі можливі межі між роботою та особистим життям. Тому після тривалого існування у такому форматі виникає відчуття втоми, вигорання та апатії. Але цю втому можливо зменшити.
«Ні» мультизадачності
Відеоконференції спокушають під час промови керівництва погортати соцмережі, зазирнути на новинний сайт чи перевірити пошту. Проте така мультизадачність знижує продуктивність і втомлює ваш мозок. Тому і виникає відчуття апатії після завершення дзвінка. До того ж пам’ятайте, що за увімкненої камери учасники конференції можуть помітити, що ви займаєтеся зовсім іншими речами. Це погано вплине не лише на вашу продуктивність, а й на ставлення керівництва.
Вимкнення камери
Під час деяких зустрічей онлайн візуальний контакт особливо важливий для ефективного спілкування та максимальної залученості. Проте існують зідзвони для інформування або консультації, і за таких ситуацій увімкнена камера – не обов’язкова умова. Відеоформат не передбачає кращого засвоєння інформації, але його відсутність здатна зменшити навантаження: учасникам не потрібно дбати про задній план, одяг і власну поведінку на відео. Спілкування без камери зменшує втому без втрати якості засвоєння інформації.
Перерви
Не плануйте нову зустріч відразу після завершення попередньої. Важливо робити перерви між відеоконференціями, щоб ви могли перепочити, розім’ятися чи пообідати. Невеликий відпочинок між зустрічами в Zoom допоможе не накопичувати втому і наприкінці дня у вас ще залишаться сили.
Під час тривалого відеодзвінка також важливо робити перерви. Для цього час від часу відводьте очі від екрана, або за змоги вимикайте камеру, закривайте очі і просто слухайте.
Приховання власного відео
Особливістю комунікації в онлайн-форматі, на відміну від особистої, є те, що ви бачите самого себе. Це змушує час від часу відволікатися від слів спікера, дивитися на власний вираз обличчя чи міміку та приділяти занадто велику увагу своїй поведінці перед камерою. Нескінчене оцінювання себе викликає неспокій, який наприкінці дня переростає у втому.
Для того, щоб краще зосередитися на розмові, радимо приховати власне відео від себе. Таким чином ви бачитимете лише співрозмовників і відтворити реальне спілкування вийде краще.
Приховання відео учасників
Так само ви можете приховати відео інших учасників і бачити лише спікера. Це допоможе вам не розпорошувати увагу на непотрібні речі: дивитися за колегою, що поправляє зачіску, або на кота вашого напарника. Перемикайтеся з галереї на відео спікера, щоб максимально зосередитися на сказаному.
Додаткові канали зв’язку
Якщо на вас чекає п’ятий зідзвон у Zoom за день з одним і тим же колегою, запропонуйте йому спілкуватися за допомогою інших каналів зв’язку: телефоном, поштою, голосовими повідомленнями. Зосередженість на екрані, постійні хвилювання за звуковий та задній фон на відео, технічні налаштування та затримки з підключеннями спричиняють дискомфорт, що наприкінці дня може вилитися у роздратування. Тож використовуйте відеоформат лише за крайньої потреби. До того ж спілкування телефоном забезпечує співрозмовникам гнучкість у місці розташування та не потребує гарного зовнішнього вигляду.
У новій онлайн-реальності нам доведеться жити дуже довго, тому радимо запам’ятати прості речі, що допоможуть здолати або зменшити втому від нарад у Zoom.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: