Про Budni
Наші продукти
Про те, що регулярні фізичні заняття приносять користь вашому здоров’ю, настрою та вигляду, – годі й говорити. Але чи є зв’язок між спортом та успіхом на роботі? Чому безліч відомих бізнесменів зі щільним графіком займаються спортом за будь-яких обставин? Вирішили з’ясувати, як все-таки заняття спортом впливають на роботу вашого мозку, продуктивність та креативність.
Великі компанії не даремно витрачають кошти та енергію на планування спортивних тимбілдингів для своїх співробітників: корпоративні команди з футболу, баскетболу тощо, пейнтбол для всього колективу чи боулінг для святкування закриття успішного проєкту. Психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, така людина почуває себе впевненою, не стверджується коштом інших та не плете інтриг у команді. Навіть невеликі тимбілдинги можуть цьому посприяти, а що говорити про регулярні фізичні навантаження?
Продуктивність та ефективність праці
Для початку співробітники, що займаються спортом рідше хворіють, ходять на лікарняні – тож ефективніше працюють. Також вони рідше піддаються атакам лінощів і прокрастинації. Такі працівники надійніші, коли мова йде про термінові справи. Тому рекрутери звертають увагу на любов до спорту ще на етапі сканування резюме.
Відчуття щастя
Відразу після тренування ви відчуваєте себе щасливим. А все тому, що в мозку виділяються нейротрансмітери, які відповідають за гарний настрій, активність і стійкість до стресів. Їх також називають «гормонами щастя», що виробляються, коли ви відчуваєте себе закоханим. Після тренувань здається, що ви – супергерой, здатний на будь-що, тому все, за що ви беретесь, виконується легко та швидко. Коли в організмі вистачає ендорфінів, то ви відчуваєте себе задоволеним життям, впевненим, цілеспрямованим, у вас підвищується самооцінка та зникає хвилювання – а це все складові успішної співбесіди.
«Прокачений» мозок
У довготривалій перспективі вправи стимулюють вироблення нових клітин у мозку. Також спорт зміцнює ті ділянки, що відповідають за соціальну взаємодію та пам’ять, допомагає зберігати спокій у стресових ситуаціях. Під час фізичних вправ ваш мозок перемикається з вирішення робочих завдань на відпочинок, а освоєння нового виду спорту покращує когнітивні здібності.
Креативність мислення
Спорт дає можливість у фоновому режимі знайти рішення на складні запитання. Він вчить вас мислити нестандартно та допомагає бути креативним у будь-якій сфері.
Цілеспрямованість та самодисципліна
Спорт допомагає зосередитися на конкретній меті та впевнено йти до її досягнення. Будь-який спорт тренує витривалість, яка потрібна не лише під час довгої пробіжки, а й у кар’єрі. Він також дисциплінує та тримає в тонусі увесь час. Так, люди, що приділяють час фізичним навантаженням, доводять справу до кінця, знаходять мотивацію, не бояться перешкод і точно знають, як подолати напад лінощів.
Командний гравець
Якщо з командними видами спорту все зрозуміло – для того, щоб виграти потрібно буквально відчувати кожного члена команди, робити добре свою роботу, адже від неї залежить спільний результат, але й не забувати підстрахувати колегу, який можливо з чимось не справляється. Під час командних ігор розвивають необхідні навички в роботі, наприклад, довіра, розуміння, компроміс, підтримка, комунікативні навички тощо.
Проте індивідуальні заняття спортом також допомагають співробітнику стати кращим командним гравцем у своєму колективі. Адже вони теж передбачають плідну роботу, взаємодію з тренером для досягнення успіху.
Користь від занять спорту для здоров’я, самопочуття та ефективної роботи можна перераховувати без кінця. Але вам потрібно самим переконатися у його чудодійній силі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: