Про Budni
Наші продукти
Повна віддача роботі, принесення нових перемог компанії та бажання досягти ще більшого часто залишаються непоміченими. Коли похвалу, захоплення та, навіть, підвищення отримує колега, що працює у компанії недовго та набагато менше сил віддає роботі, а ви залишаєтеся ні з чим – це пригнічує. Вам здається, що навколо всі досягають успіху і лише ви ходите в рангу невдах, хоча заслуговуєте визнання від керівництва. Розберімося, чому так відбувається та як це змінити?
Проведіть оцінку своєї роботи
Вам варто впевнитися, чи справді проблема існує. Адже ви давно не в школі, і начальник не зобов’язаний оцінювати ваші дії після кожного виконаного завдання. Для того, щоб зрозуміти, чи справді вас та вашу роботу ніхто не помічає, намагайтеся реалістично її оцінити. Запитайте себе, чи була ваша робота важча, оригінальніша, масштабніша та важливіша, ніж робота ваших колег? Також можете запитати у когось з колективу, чи гідна ваша праця похвали? Якщо ви склали список значних досягнень і повністю впевнені на те, що заслуговуєте визнання, а керівник вас не помічає, то починайте це змінювати.
Позбудьтеся сором’язливості
Найперше, що вам потрібно зробити на шляху до визнання керівництвом та колегами, – це позбутися від сором’язливості. Найзавзятіші працівники, які сумлінно виконують всі поставлені завдання, не отримають похвали від начальника, поки не почнуть з ним розмовляти, пропонувати власні бачення розв’язання проблем, ініціювати розробки тощо. Тих, хто не вміє комунікувати з колегами та керівництвом, рідко чекає підвищення чи визнання.
Зробіть свою комунікацію ефективною
Якщо ви не знаєте, як зробити так, щоб до вашої думки прислухалися, вашим досвіду та інтуїції довіряли, а професіоналізм цінували, – потрібно попрацювати над ефективністю власної комунікації. Для цього варто навчитися слухати та ставити запитання: люди, які не проявляють інтересу та знецінюють чужий досвід, втрачають повагу і соратників. Власні ідеї потрібно доносити зрозуміло та аргументовано, лише тоді вони звучатимуть переконливо. Критикувати колег треба обережно та доброзичливо, щоб не стати тим токсичним працівником, який завжди проти, і якого всі стараються уникати.
Поговоріть з начальником
Якщо ваші старання поки не дали результатів, то експерти радять звернутися до начальника та розповісти йому про ваші успіхи. Але не варто починати розмову з фрази: «Я вимагаю визнання». Потрібно заздалегідь підготуватися до цієї розмови: підбити підсумки своєї роботи (краще у письмовій формі) та розповісти про них керівнику. Розкажіть йому, що вам важливо розуміти, що у вас виходить добре, а що – не дуже. Більшість менеджерів цінують ініціативних співробітників, які не бояться підкреслити свої успіхи, тому часто такі розмови закінчуються не лише похвалою, а й надбавкою до заробітної плати.
Проявляйте ініціативу
Досі не знаєте як потрапити у поле зору начальника? Проявіть ініціативу: висуньте свою кандидатуру як спікера на конференції чи під час зустрічі зі ЗМІ, запропонуйте допомогу колезі з важливим проектом, не мовчіть на загальних зборах. Але пам’ятайте, що перед тим, як щось запропонувати, потрібно підготуватися. Проаналізуйте свої можливості, проблеми компанії та чи вистачить вам часу, аби якісно виконати власні ініціативи. Одна справа, коли ви працюєте над завданням, що допоможе вам розвинутися, а інша – працювати за всіх у компанії. Тому перед тим, як щось пропонувати, з’ясуйте, чи принесе вам це користь, задоволення та результати, за які ви отримаєте похвалу від керівництва та колег.
Навчіться самопрезентації
Інколи для того, щоб на ваші успіхи в роботі звернули увагу, необхідно їх як слід презентувати. Добре, коли свої слова про цінність вас як працівника, ви можете підкріпити графіками росту продаж чи переглядів сторінки, відгуками клієнтів чи партнерів, власними успішними ескізами чи відеороботами. Допомагає тренувати навички самопрезентації періодичне відвідування співбесід. На інтерв’ю ви вчитеся чітко говорити про всі свої переваги, а до того ж підтверджуєте власну цінність на ринку праці. На співбесіді ви дізнаєтеся, скільки готові платити роботодавці за ваш професіоналізм, або розумієте, що умови праці та заробітна плата на теперішньому місці – краща на ринку.
Якщо всі ваші зусилля вийти з тіні не дають результатів, то, можливо, ви знаходитеся не на своєму місці? Адже людині для гармонійної праці та отримання задоволення від своєї справи дуже важливо, щоб її успіхи помічали.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: