Про Budni
Наші продукти
У Мін’юсті України надали роз’яснення, як внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО) можуть отримати допомогу на проживання. Наводимо повний перелік дій та механізм виплат.
Хто має можливість отримати допомогу
Щоб отримати допомогу, необхідно отримати довідку ВПО. Анонсується, що незабаром це можна буде зробити, використовуючи Портал Дія.
Допомога надаватиметься щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану + 1 місяць після його припинення/скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:
Виплачуватиметься допомога за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.
1 етап: потрібно стати на облік ВПО
-особисто до органів соцзахисту, уповноваженої особи громади, ЦНАПу;
-дистанційно через Портал Дія.
У заяві зазначається:
Неповнолітні діти мають право самостійно звернутися за призначенням допомоги. Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.
2 етап: подати заяву на отримання допомоги:
Допомога ВПО, які звернулися по її надання до 30.04.2022 року, надається починаючи з березня 2022 року.
Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення ВПО, які станом на 1 березня 2022 р. отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.
Будь ласка, зверніть увагу: якщо ви просто тимчасово переїхали в інший населений пункт України і не зарєстрували своє переміщення, отримати виплати ви не зможете.
Матеріал про запуск програми допомоги, яка включає три основні напрями: житло, гроші та робота, ви можете почитати тут.
Читайте більше за тегами: