Про Budni
Наші продукти
Весняна пора сповнена святами – від міжнародних до релігійних, від маленьких до великих, у які надаються додаткові вихідні. Життя не обмежується лише сімейним і дружним колами, тому зі святами заведено вітати і колег, керівників чи партнерів по роботі. Виникають питання: як дізнатися, чи стосується дата, яку ви святкуєте ще з дитинства, вашого колеги, та як вітати партнерів, щоб не стало гірше? Тож вирішили розібратися, чи можливо уникнути дискримінації у привітаннях, та як краще вітати колег, насамперед з релігійними святами.
Чому привітання може стати проявом дискримінації?
Закон України говорить, що дискримінація – це ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі.
Тобто, коли керівництво розіслало поштою привітання з Пасхою на весь колектив – це може бути проявом дискримінації за релігійною ознакою. Напередодні 14 жовтня чоловікам зробили ще один вихідний в компанії? Це дискримінація за статевою ознакою.
Якщо ви хочете зробити приємне колегам і пригостити їх смачною паскою або домашніми ковбасками – це привід для конфлікту. Наприклад, у колективі можуть бути працівники, що сповідують мусульманську віру і не вживають в їжу свинину. А партнер, якому ви відправляєте кошик із пасками та писанками – взагалі веган та атеїст.
Тому з привітаннями варто бути обережними і на роботі, і в повсякденному житті. Адже ваші добрі наміри можуть обернутися шкодою: колеги образяться, а співпраця з партнером стане вже не такою легкою.
Як вітати, щоб нікого не образити?
Що робити, якщо все-таки хочеться привітати, але щоб ніхто не відчув роздратування та прояву дискримінації? Якщо ви не до кінця впевнені у віросповіданні колег, то краще просто сказати: «Вітаю з Пасхою, якщо ви святкуєте». Така проста фраза і привітає тих, хто святкує, і підкреслить повагу до тих, хто цього не робить.
Коли точно знаєте, що колега святкує релігійне чи будь-яке інше свято, то тут теж варто уникати поширених помилок, щоб не стати надокучливим персонажем з Viber-чатів.
- Неоригінальність. Якщо ви щиро хочете когось привітати, то краще зробити дещо більше, аніж кинути однієї розсилкою однакову картинку всім підряд. До того ж таке масове відправлення підвищує ризик помилки: ви точно привітаєте 8 березня вашого начальника-чоловіка, а бухгалтерку Валентину з Днем ангела Володимира.
- Критика. Якщо ви не святкуєте Пасху – не потрібно нав’язувати вірянам свої погляди у цей день. Так само часто виникають конфлікти на свято Halloween. Тому не варто критикувати будь-чию віру або намагатися когось схилити на свій бік – це вже буде проявом дискримінації і, можливо, причиною конфлікту з колегою.
- Спам у групових чатах. Керівник надіслав картинку-привітання у спільний робочий чат, колега йому відповів також картинкою і тут понеслося – кожен вважає своїм обов’язком знайти кращу картинку і надіслати її у чат. Як результат – 50 повідомлень з різними картинками і нуль інформативності. Підтримати основне привітання лайком було б достатньо.
- Відмітка у Facebook. Коли у стрічці зустрічається картинка-привітання, до якої прикріплено півсотні людей, виникає тільки одне питання – навіщо? По-перше, ви точно прикріпите когось не того, по-друге, ви роздратуєте кожного з 50 прикріплених осіб, навіть якщо це свято стосується їх. Краще напишіть кожному особисто, можна і не лише в приватні повідомлення, якщо ви так жадаєте публічності.
Сподіваємося, наші поради стануть вам у пригоді, й після святкування великодніх свят ви повернетеся до роботи у досі дружний колектив.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії
Читайте більше за тегами: