Про Budni
Наші продукти
Якщо ви належите до тих батьків, які тимчасово повністю присвятили себе дитині, але настав час повертатися до роботи, то вам точно знадобиться правильна підготовка до нового, хоч і знайомого раніше, етапу життя. Як зрозуміти, що настав час повертатися на роботу? Що робити, якщо попередня робота вас більше не задовольняє або не підходить в нових обставинах? Що потрібно робити, аби вихід з декрету не був стресовим ані для вас, ані для дитини, ані вашого партнера? Це ще не всі питання, які можуть виникнути в голові жінки чи чоловіка, які думають завершувати декретну відпустку і сьогодні будемо шукати відповіді на них.
Ознаки, що ви готові закінчувати декретну відпустку
Помилковою ознакою виходу на роботу може вважатися втома від рутинної діяльності в декреті, одноманітності та нестачі спілкування. У вас може зʼявитися різке бажання щось змінити у цьому життя і може здатися, що повернення на роботу — саме те, що вам зараз необхідно. Адже воно допоможе і змінити картинку, і сферу діяльності, і дасть вам можливість спілкуватися не лише про підгузки та дитяче харчування. Це все правда, але варто усвідомити й те, що робота дасть вам додаткове навантаження та навряд зніме втому чи додасть сну.
То як же зрозуміти, що ваше бажання закінчення декрету не продиктовано емоційною втомою, а справді на часі?
Після тривалої відпустки природними є страхи, що ви забули, випали з ритму чи втратили якісь навички. А до цього ще й додаються хвилювання за дитину та її адаптація до нового етапу життя без мами чи тата. Тому картати себе за нерішучість чи сумніви точно не потрібно.
До того ж ви можете зрозуміти, що додекретна робота більше вам не підходить — там можуть бути суворі графіки без можливості працювати вдома, а з дитиною тут буде важко, або ж ваш офіс знаходиться дуже далеко від дому і після роботи ви не встигатимете забрати дитину з садочка тощо.
Не варто повертатися на стару роботу, якщо розумієте, що переросли її ще до декретної відпустки тільки через те, що вам страшно відправлятися на ринок праці. Адже прогресивні роботодавці добре ставляться до людей після декрету. У них бачать відповідальних співробітників, які не покинуть роботу через несмачну каву, у них є емоційна зрілість та стресостійкість, вони можуть працювати в режимі мультизадачності та не опускають руки через дрібниці.
Які питання допоможуть краще зрозуміти ваші потреби:
І головне — не забудьте собі дати відверту відповідь: чи дійсно це ваше бажання, чи вихід на роботу вам навʼязують навколишні/суспільні стереотипи. Лише за власного виваженого бажання у вас все вдасться і ви отримаєте задоволення від нової ролі.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Як подолати страх перед новою роботою? Шість ключів до успіху
Читайте більше за тегами: