Про Budni
Наші продукти
Пропонуємо «прокачати» спілкування – найпотужніший елемент комунікацій. Зрозуміло, у колі близьких та друзів ми, зазвичай, спілкуємося розслаблено, вільно висловлюємо свої думки, іноді навіть хаотично, адже знаємо – нас зрозуміють, приймуть і пробачать (якщо потрібно). А ось у колі малознайомих людей незручне мовчання або розмови на спонтанні та нетактовні теми можуть створити некомфортну ситуацію. Тому ділимося з вами нейтральними темами, які допоможуть підтримати розмову, а також темами-табу, аби уникнути незручних ситуацій. У вас є всі шанси стати справжніми гуру такту та взаєморозуміння!
Дозволені теми
F.O.R.M. – дозволено та доречно
Перебуваючи серед малознайомих людей важливо зав’язати розмову, дати правильний вектор, бути почутим потенційним співрозмовником. Рекомендуємо F.O.R.M. – розробку американських психологів. В абревіатурі зведений список нейтральних та безпечних тем для спілкування з людьми, незалежно від їх віку та менталітету, своєрідна шпаргалка, аби почати невимушену розмову. F.O.R.M.: family (англ.) – сім’я; occupation (англ.) – професія, вид занять; rest (англ.) – відпочинок, хобі; money (англ.) – гроші.
Сім’я
Більшість людей із задоволенням розповідають про місця, де народилися, діляться досягненнями батьків, дітей, онуків. Напевне, помічали, як новий співрозмовник охоче розповідає про своє рідне місто, батьків, ділиться спогадами… Тут дуже важливо бути тактовними, уникати прямих питань, орієнтуватися на позитивні відповіді. Таким чином приємна розмова, або навіть подальше спілкування, вам гарантовані.
Професія та освіта
Якщо для розмови потрібна серйозна тема, то ця категорія підходить якнайкраще. Адже під час обговорення виду діяльності співрозмовника, його шляху здобуття освіти можуть виникати суспільні, економічні та соціальні питання, розмова стане більш різноманітною. А ще варто пам’ятати – багато хто полюбляє скаржитися на свою роботу, тому тут потрібно тримати «золоту середину» та не перестаратися з негативом.
Відпочинок
Список тем та питань для обговорень дуже великий.
Співрозмовники із задоволенням обговорюють власний відпочинок та дозвілля інших людей, цікаві моменти, лайфхаки, обмінюються досвідом.
Послухати про незвичайне хобі, поділитися враженням від подорожі… Нейтральна та приємна тема. Одна з найбільш рекомендованих.
Гроші
Ніщо так не зближує малознайомих людей, як обговорення цін на комунальні тарифи, ліки, продукти… Тут навіть різні за характером люди об’єднаються проти третьої сторони, розмова обіцяє бути цікавою.
Також до списку дозволених класичних тем ще можна додати погоду, їжу, здоровий спосіб життя, домашніх улюбленців, музику, новини про зірок, культуру.
Теми-табу
Існують також теми, які категорично не можна порушувати у розмовах. Наслідки можуть бути вкрай непередбачуваними та неприємними. Адже у цих питаннях кожна людина має власну непохитну думку.
Релігія
У кожного своя віра та релігійні переконання. І переконувати когось у правильності чи неправильності обраної віри – дорога до непорозуміння і навіть до конфлікту. З давніх-давен релігія була потужним джерелом маніпуляцій. Ворожнеча, замішана на ґрунті релігійних розбіжностей, ставала початком жорстоких війн. Не варто заводити розмови та дискутувати на цю тему.
Політика
Ще одна руйнівна тема. Можна не тільки «зарубати» розмову на початку, але й довести до конфлікту, викликавши негатив та ворожнечу. Нікому не потрібне нав’язування політичних ідеалів, лідерів та поглядів. Власну думку у цій сфері краще тримати біля себе.
Хвороби
Вас влаштовує, коли співрозмовник переходить із загальної розмови та починає обговорювати власні хвороби, розповідає про діагноз, симптоми, лікування та повертає бесіду в інше, негативне русло? Мабуть, ні. Враховуйте це.
Особисте життя
Це власна територія кожного, тому не варто її порушувати. Нетактовні питання на особисті теми на кшталт: «Коли ти одружишся?», «Коли народяться діти?», «Скільки заплатив за нову машину і де взяв такі гроші?» тощо – табу. Цікавість, звісно, присутня, проте намагайтеся не переходити межу.
Також не рекомендуємо обговорювати: власний прибуток та доходи інших учасників розмови, плани на майбутнє, проблеми в родині, власні добрі справи.
Де знаходити теми для розмов?
Ми знаємо відповідь на дане запитання – саморозвиток: читання (різні роди та жанри літератури), подорожі, нові фільми, перегляд новин, майстер-класи – все це робить нас освіченими, культурними, різносторонніми людьми, яким є про що розповісти навколишнім.
Тепер ми впевнені – ви знаєте все. Чим більше знань, тим простіше зав’язати невимушену розмову. А простота – це перше правило комунікабельної людини. Головне – відчувати контакт зі співрозмовником, знайти спільні теми, робити компліменти (щиро) та використовувати наші поради.
Читайте більше за тегами: