Про Budni
Наші продукти
Мрієте про роботу в іноземній компанії? Але, на жаль, ваші мовні скіли можуть стати суттєвою перешкодою на шляху до мети. Найчастіше кандидатам важко сформулювати свою думку іноземною мовою та дати розгорнуту відповідь на питання через нестачу необхідного словникового запасу, а також через відсутність належної підготовки. Розглянемо основні кроки, які потрібно здійснити перед співбесідою та питання, які можуть задати на інтерв’ю, та спробуємо знайти найбільш вдалі відповіді на них. Для цього звернемося до Ольги Тарасевич, HR-директора EnglishDom.
Згідно з даними нашої цифрової платформи, 50% студентів обрали Бізнес Англійську в якості основного курсу. Їх основна мета – здобути знання, необхідні в роботі, і одразу ж застосувати їх в своїй країні або під час поїздки за кордон. Тут значний поштовх дає успішна співбесіда. Я завжди раджу готуватися до цієї події завчасно:
Поради щодо підготовки до співбесіди
Будь-яку співбесіду можна поділити на 4 умовні частини, кожна з якої вирізняється своїм набором питань. Спочатку ви знайомитесь з вашим майбутнім роботодавцем, потім розповідаєте про свій досвід та навички. Далі, скоріш за все, вас спитають про плани на майбутнє та останнє місце роботи. Також можуть задавати кейсові питання на кшталт “Як би ви вчинили, якщо…?”
Тут роботодавці обожнюють використовувати тип речень під назвою Conditional, який бажано б нагадати собі при підготовці. Можуть також розпитувати про приклади вашої поведінки в минулому: “Що ви робили, коли…? Будь ласка, пригадайте конкретну ситуацію і наведіть приклад”.
Я зібрала декілька сталих висловів, які допоможуть вам у підготовці до співбесіди.
Розкажіть про себе. Спробуйте дуже коротко розповісти про освіту та кар’єрні досягнення, не намагайтеся умістити все й одразу. Ось кілька стандартних фраз, які допоможуть побудувати розповідь про себе:
Розкажіть про свої навички. Ваші сильні та слабкі сторони. Звичайно ж, найкраще перерахувати ті навички, які максимально підходять до обраної вакансії. Але тим не менше набір «розумних» прикметників суттєво допоможе урізноманітнити вашу відповідь та уникнути повторів.
А ось про слабкі сторони потрібно говорити дуже обережно, по можливості намагаючись згладити гострі кути. Найкраще використовувати пропозиції зі сполучником but (але), щоб мати можливість представити недолік як свого роду плюс.
I can be stubborn and persistent but it really helps me do my work more efficiently – Я можу бути занадто впертим й наполегливим, але це правда допомагає мені працювати ефективніше
Які ваші цілі в роботі? Які у вас плани на майбутнє? Я не знаю ваших цілей та планів на майбутнє, але добре знайома з тим, як довести рекрутерам, що ви цілеспрямовані та мотивовані працювати в цій компанії. Для цього теж використовуйте сталі конструкції.
I want to find a post, which will help me to … – Я хочу знайти посаду, яка допоможе мені…
I’m interested greatly in … – Мене дуже цікавить…
Such a job will give me growth as a specialist – Така робота дасть мені зростання як фахівцю.
Вас також, напевне, запитають щодо того, чому саме ви маєте зайняти цю позицію. Що ж, ви й до цього будете готові.
There are several reasons why I should be hired – Є кілька причин, чому мене потрібно взяти на цю позицію.
I fit for this job perfectly – Я чудово підходжу до цієї роботи.
I am sure I’m the best match for this post – Я впевнений, що я найкраще підійду для цієї позиції.
I am impressed by the quality of your company’s products – Я вражений якістю продукції вашої компанії.
I want your company to be among the leaders and I know how to do this – Я хочу, щоб ваша компанія була серед лідерів, і я знаю, як це зробити.
This job will give me more opportunities to bring a lot of my innovative ideas into life – Ця робота дасть мені більше можливостей втілити в життя багато моїх інноваційних ідей.
Ще одне з питань роботодавця – це ваш очікуваний рівень заробітної платні. Тут раджу не соромитися та озвучувати бажане ще на початку.
I need more information about the job and the future duties to be able to discuss salary – Мені потрібно більше інформації про роботу та майбутні обов’язки, щоб мати можливість обговорювати зарплату.
I am sure that you will propose a fair salary for such a specialist as me – Я впевнений, що ви запропонуєте справедливу зарплату такому спеціалісту, як я.
My salary expectations are in line with my qualification – Мої очікування щодо зарплати відповідають моїй кваліфікації.
Чому ви пішли з попередньої роботи? Найбільша помилка, яку роблять здобувачі на співбесідах – очорняють попереднього роботодавця. Для цього краще підготуйте стандартну відмовку, та знову не забувайте використовувати типово англійські вирази для пояснення своїх думок.
I had no possibility of advancement – Не було ніяких можливостей для розвитку
My company went out of business – Компанія згорнула бізнес
I wanted a job better suited to my skills – Хотілося отримати роботу, більш відповідну моїм навичкам
Готуйтеся до співбесіди за декілька тижнів, у цьому вам можуть допомогти різні онлайн-тренажери, в яких ви можете обрати різні тематики (бізнес, it). До речі, раджу подивитися фільм The Pursuit of Happyness англійською. Це не тільки надихне вас на вивчення мови, але й задасть правильний настрій для проходження співбесіди.
Якщо у вас не було регулярної розмовної практики, після працевлаштування будьте готові до того, що спочатку вам буде достатньо складно розуміти оточуючих, й самому швидко та зв’язно висловлювати свої думки. Ви відчуватимете стрес та напругу. В цей момент важливо пам’ятати, що вже через 2-3 місяці ви не тільки не відчуватимете складнощів, а й майже почнете думати англійською мовою. Тож нічого не бійтеся і вперед на співбесіду! 🙂
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: