Про Budni
Наші продукти
У багатьох поняття «переможець» асоціюється з людиною, яка досягла великих успіхів: перших місць у спорті, кар’єрних висот, високої заробітної плати, яку вважають лідером та яка має власний клуб фанатів. Чудово бути переможцем по життю: у переможців все складається так, як потрібно, життя сповнене енергії та приємних моментів. І врешті-решт – переможців не судять. Наразі будемо розбиратися з психологією переможця: як вони мислять та які життєві пріоритети у людей, які програмують себе на успіх.
Які вони, переможці?
Ерік Берн, відомий американський психолог і психіатр, визначав переможця як людину, яка виконує власний контракт зі світом і самим собою. Вона планує почати робити щось конкретне, говорить, що саме збирається робити і робить це!
Психологія переможця – це тип мислення, який передбачає пошук варіантів, альтернатив, рішень, можливостей для досягнення мети. Завжди підтримує та шукає у людині мотивацію для виконання поставлених цілей.
Отже, взявши за ціль стати директором великої фірми, побудувати будинок, народити трьох дітей, облаштувати поле для гольфу, а потім ще й виконавши все заплановане, людина стає переможцем. Якщо в результаті вона залишається рядовим працівником – вважається невдахою. Якщо ціль досягнута не повністю, наприклад, дітей двоє і немає поля для гольфу, то це, звісно, не невдаха, але й не переможець.
Чим вище у людини рівень амбіцій, тим вище поставлені цілі. Але існують страх і ризики, відчувати їх для людини цілком природно. І чим вищий рівень страху, тим важче досягати поставленої цілі. Психологами доведено: 80% людей з високими амбіціями потерпають від високого рівня страху провалу. І тільки 20% амбітних людей мають помірний рівень страху і готові ризикувати, прораховуючи ризики, аби реалізувати власні високі амбіції. Ця категорія людей і є переможцями – вони народжені або виховані з психологією переможця.
Нелегкі «хаки»
Для виконання контракту з самим собою та заданих цілей потрібно мати цілий набір необхідних якостей. Зібрали для вас якості та звички, які потрібно у собі розвивати, аби мислити як переможець.
Життям доведено: якою б зразковою ваша поведінка не була стосовно інших, завжди знайдуться ті, хто будуть вами невдоволені, або будуть вас засуджувати. Психологією переможця тут усе передбачено. Кодекс переможця оголошує – живіть за принципом: «Я не буду ніколи реагувати на скарги та невдоволення у свою адресу, водночас і сам не буду засуджувати людей».
Як бачите, психологія переможця – важливий інструмент для досягнення життєвого успіху. Мати розуміння того, що життя не зміниться у кращий бік саме собою, розуміти реальність, прокачувати критичне мислення та наполегливо працювати – найкращі звички для досягнення мети.
Читайте більше за тегами: