Про Budni
Наші продукти
Літня спека активізувала думки про відпустки, попри будь-яку небезпеку карантину. До того ж з 15 червня Україна планує відновити міжнародне авіасполучення, а значить дістатися до омріяного курорту стане легше. Проте не все так просто і радісно, як здається на перший погляд. Ми зібрали наявну інформацію про особливості відпочинку влітку 2020, щоб вам було легше зважити всі плюси та мінуси та підготуватися до незвичної відпустки.
Позиція України
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у ході брифінгу 10 червня заявив, що відомство, яке він очолює, вивчає дії іноземних країн та має план як відкривати кордони з 15 червня. За його словами, країни, з яких прилітатимуть іноземні громадяни, збираються поділити на зони згідно з їхньою епідеміологічною ситуацією. Тих, хто повертається з червоної зони (там ситуація з розповсюдженням хвороби гірша, ніж в Україні) відправлятимуть на двотижневу самоізоляцію. Ті, хто приїздить із зеленої зони зможуть її не проходити.
Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій розповідав про можливе проведення тестування на коронавірус відразу після прибуття. Але поки це залишилося в планах, а на допомогу прийде вже відома і звична самоізоляція або обсервація.
В аеропортах України на всіх мандрівників чекатимуть вже звичний температурний скринінг, прохання дотримуватися дистанції, масковий режим та частіше вологе прибирання з дезінфікуючими засобами. У термінали пускатимуть лише пасажирів з квитками: провести тепер близьких можна лише до приміщення аеропорту. Розсадка пасажирів у літаку відбуватиметься за шаховим принципом, а бортпровідники зможуть вам запропонувати лише воду у пляшках та запаковану їжу.
Як за кордоном прийматимуть туристів?
Проте відкриття українських кордонів та відновлення міжнародного авіасполучення ще не означає, що вас радо зустрінуть за кордоном. До прикладу, деякі країни ЄС готові приймати лише тих туристів, які живуть всередині Шенгенської зони. Для решти іноземців прогнозують відкрити кордони лише з 1 липня, тільки якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація.
Втім і тут іноземні країни встановлюють певні правила, без яких вас не пустять у країну. Так, Ісландія зобов’яже туристів пройти тест на коронавірус вартістю 15 тисяч крон (понад 3000 грн), Британія – відправить вас на двотижневий карантин, а Греція – змусить приїжджих з «небезпечних» міст (зокрема з Києва) зробити тест на COVID-19 і навіть за негативного його результату відправить їх на самоізоляцію. Українців поки не хочуть бачити у себе Кіпр, Чорногорія, Мальта та інші європейські країни, які лишень починають пускати іноземців з сусідніх держав зі стабільнішою епідеміологічною ситуацією.
Популярна серед українців Туреччина вже повідомила, що готова відчинити свої двері для наших туристів. Проте також вводить правила і на звичний відпочинок краще не розраховувати. Для початку всі іноземці будуть зобов’язані пройти тест на коронавірус в аеропортах країни. Його планують здійснювати до проходження паспортного контролю, а результати стануть відомі протягом шести годин. Якщо результат виявиться позитивним – туриста зачинять на карантин у готелі. У самих готелях запровадять низку нововведень: працівники мають носити маски, їх кількість скоріш за все збільшиться, також більшою стане дистанція між лежаками на пляжах чи біля басейнів та між столами у ресторанах, а от заповненість готелів навпаки зменшиться на 50%. Також прогнозують зміну звичного all inclusive.
З 1 липня українців чекатимуть і в Грузії. Проте і тут для туристів з’явилася додаткова умова: іноземців пускатимуть в країну лише за наявності у них довідки про негативний тест на COVID-19. До того ж розміститися після приїзду можна буде лише у дозволених МОЗ Грузії місцях.
Формальне відновлення міжнародного авіасполучення лише дозволить перевізникам та готелям не повертати іноземним туристам кошти за скасовані поїздки через пандемію. Тепер вимоги до іноземців більші й вони можуть просто не виконати візових умов, за що їх не пустять на борт. Така відмова від квитка чи номеру готелю відбувається за вини туриста. Тож кошти йому повертати не зобов’язані. Цей момент потрібно врахувати, якщо ви планували вилетіти, приміром, до Греції першим літаком.
Що про відпустки в іноземні країни думають роботодавці?
Більшість роботодавців ще до запровадження в Україні карантину радили своїм працівникам утриматися від поїздок до країн, де в той час вирувала епідемія. Зараз їх риторика не змінилася і вони переконанні, що закордонний відпочинок улітку 2020 – для справжніх відчайдухів. До того ж не всі хочуть ризикувати не лише здоров’ям своїх працівників, а й часом та можливостями, які доведеться витратити на самоізоляцію.
HR Business Partner robota.ua Ганна Єрьоміна підкреслила, що співробітникам будуть радити утриматися від закордонного відпочинку, а тим, хто все ж вирішить подорожувати в іншу країну – після повернення доведеться пройти двотижневу самоізоляцію.
«У такій ситуації ми, як і весь світ, опинилися вперше. Тому план дії народжується миттєво у відповідь на обставини, які постійно змінюються, і рекомендації МОЗ.
Звичайно ми не забороняємо нашим співробітникам подорожувати. Особисто для мене подорожі – це не тільки відпочинок. Вони розширюють мій світогляд, дають натхнення і наснагу. Але в такий непередбачуваній ситуації, яка склалася у світі сьогодні, я вирішила утриматись від закордонних поїздок цього року і буду радити це нашим співробітникам.
Зараз наше Міністерство охорони здоров’я уважно вивчає дії інших країн, до яких найбільше подорожують українці, та має певні свої напрацювання, як відкривати кордони. Судячи з новин, зараз розглядається можливість запровадження зонування країн світу на червону та зелену зони в залежності від епідеміологічної ситуації. Із зеленої зони (де епідемічна ситуація аналогічна або краща, ніж в Україні) туристи матимуть змогу не проходити ізоляцію. Але ми не можемо бути певні, що дорогою (в аеропортах, вокзалах, таксі тощо…) людина не стикалася з носіями вірусу. І тому в таких випадках будемо пропонувати нашим співробітникам після повернення з закордону ізолюватися самостійно на 14 днів, проявляючи тим свою повагу до колег та їх почуттів. Ми вже маємо досвід роботи у віддаленому режимі, тому така міра не буде великою перешкодою в роботі й суттєво не впливатиме на результат, але дозволить бути певними в безпеці нашого чималого колективу».
Як підсумок зазначимо, що зовсім відмовлятися від літнього відпочинку не варто, бо це приносить шкоду вашій продуктивності. Проте потрібно зважити всі за та проти, перш ніж замовляти іноземний тур. Не забувайте також, що цьогоріч в Україні прогнозують розквіт внутрішнього туризму – можливо саме час познайомитися з красотами рідної країни?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: