Про Budni
Наші продукти
Альона Романюк,
практикуючий психолог,
Health Coach і фахівець з модифікації здорового способу життяЩо таке хронічний стрес і чим він небезпечний для нашого організму? Як його діагностувати і як з цим жити?
Нестабільність, невизначеність, вже третя хвиля коронавірусу, локдауни… Перепади настрою, відсутність мотивації, проблеми у відносинах навалюються на нас як сніжний ком. Останнім часом все частіше клієнти звертаються з такими скаргами:
Ці запити говорять про те, що люди знаходяться в хронічному стресі. Ми не можемо піти від нашого стресу, не можемо скинути наші борги, зобов’язання, кинути нецікаву роботу (з тих чи інших причин). Психологічно ми навіть до цього адаптуємося. Але наш організм еволюційно НЕ привчений до такого хронічного стресу. Залишений без уваги, такий стрес погано впливає на наше здоров’я, тіло, імунну систему.
Наслідки впливу хронічного стресу:
За статистикою, близько 80% всіх звернень до лікарів у первинній ланці охорони здоров’я пов’язані зі стресом. Щоб зберегти своє здоров’я і життєвий тонус, як сказав відомий психіатр Семен Глузман: «Не треба захищатися від стресу, а треба вміти жити з ним». Навчитися жити в тих умовах, які є, і робити необхідне, щоб амортизувати стрес. Як дипломований фахівець з модифікації способу життя та health-коуч, можу рекомендувати такі інструменти:
Намагайтеся відстежити і виявити стресові ситуації, детально їх описати; кожен подразник оцініть за шкалою: критично/некритично або важливо/неважливо; відмовтеся від некритичного та неважливого. Так ми знімаємо напругу і перерозподіляємо увагу. Пункти, які вимагають пошуку рішення, випишіть окремо, до них потрібно повернутися пізніше й пропрацювати.
Складіть графік так, щоб лягати спати до 23:00. Мелатонін, який виробляється з одинадцятої вечора до першої години ночі під час сну, є природним еліксиром для нашого здоров’я і краси.
Дуже важливо забезпечити вживання продуктів харчування з вітамінами та мінералами, які швидше витрачаються при стресі: вітаміни А, Е, С, магній, Омега-3, L-тирозин, вітамін Д і вітаміни групи В.
Наприклад:
Це перемикає увагу на тіло і підвищує адаптивні реакції організму та стресостійкість.
Вони знижують стресову напругу, змінюють газовий склад крові, насичують наші клітини енергією. Також корисні медитації.
Це базовий набір, доступний кожному. Якщо людина довела себе до стадії виснаження, так званого адренал фатік (adrenal-fatigue), то вже потрібна допомога лікарів. Якщо ж ні, найголовніше для забезпечення здоров’я – усвідомити, що ви в стресі. Відстежити фактори, які його містять, і скласти свій набір інструментів для зняття напруги.
Читайте більше за тегами: