Про Budni
Наші продукти
Самонакручування – одна з важливих причин похмурого, некомфортного життя. Переживаючи певну подію (так, у сучасному суспільстві жити легко не завжди вдається), ми починаємо собі прогнозувати її подальший розвиток. Потік думок, і ось майбутнє ми уявили у найбільш непривабливих аспектах. Чим більше ми думаємо, тим гіршим стає прогноз. У результаті маємо тривогу, головний біль, нові роздуми і невпевненість, накрутивши себе до найвищої стадії хвилювання. Що ж відбувається? Як ми змогли намалювати негативну картину без вагомих фактів? Все просто: ми зробили самонакрут, самі як захотіли сформували деструктивний прогноз і чекаємо найгіршого… Редакцією вирішили розібратися з цією руйнівною силою, з’ясувати, чому ми це робимо та як контролювати шкідливі думки.
Психологи дають визначення цьому явищу: самонакручування – це процес навіювання, адресований до самого себе, власне програмування негативного розвитку ситуації або події. Постійне яскраве уявлення всіх неприємних моментів майбутньої ситуації та можливих негативних наслідків.
Виходить, що ми самостійно можемо налаштувати себе на будь-який настрій, негативний чи позитивний, залежно від внутрішніх причин та стану, у якому на той момент знаходимось.
Мотиватори
Що ж підштовхує нас малювати такі тривожні перспективи? Психологи стверджують: впевнені у собі люди не схильні до подібного аналізу ситуацій. А ось у вразливіших людей «винуватцями» самонакруту є підвищений рівень тривожності, відчуття страху, надмірна чутливість, низька самооцінка, вразливість до образ, перфекціонізм та поведінка, перейнята від старших. У результаті впливу цих факторів, люди починають вірити в те, що дійсним завершенням ситуації може бути тільки щось погане і від того продовжують себе накручувати ще більше.
Ірина, 31 рік: «До своєї роботи ставлюсь серйозно та відповідально. Всі мої завдання мають бути виконані на відмінно. Але одного разу, через невірно надані лаборантами висновки, зробила неправильну закупівлю сировини. Весь після робочий день, вечір, ніч я займалася самонакрутом: опрацьовувала свої помилки, звівши їх до мегамасштабів. Під ранок я була впевнена, що мене звільнять, я втрачу роботу, засіб існування і моє життя на цьому закінчилось. Прийшовши на роботу у стані депресії, я одержала від керівництва наказ перерахувати замовлення і укласти новий договір. Що я і зробила, бо клієнт пішов на зустріч і все пройшло легко. Зараз п’ю заспокійливе і запитую: «Ну навіщо я так себе накрутила?»
Денис, 27 років: «Живу і працюю у Києві. Батьки живуть в іншій області, я періодично їх провідую. Маю свій автомобіль. Кожного разу, коли кажу що приїду, вислуховую від мами довгу лекцію про безпеку на дорозі з переліком усіх аварій у подробицях (мама – активний глядач ТБ). Після проводжу час у роздумах, накручую себе все більше і у результаті або вигадую причину щоб не їхати, або подорожую електричкою (мама каже так безпечніше)».
Danger!
Періодичне прокручування та переживання похмурих явищ тривожить людину, провокує викид адреналіну – гормону стресу, який з’являється за наявності негативних ситуацій. Наслідками самонакручування можуть стати безсоння, емоційне вигоряння, гіпертонія та навіть депресія. Адже самонакрут, це тривалий та виснажливий процес для організму.
Той хто йде, подолає шлях
Звісно, хвилювання за майбутнє відчуваємо ми всі, але як навчитись відрізняти нормальну тривогу від перебільшеної та перестати себе накручувати? Як же навчити себе правильно реагувати на некомфортні ситуації?
У першу чергу, розслабтесь та внутрішньо підтримайте себе («я гарна людина»). Проаналізуйте безпристрасно подію. Силою позитивного самонавіювання запрограмуйте себе на успіх. Складіть чіткий алгоритм ваших подальших дій: над чим міркувати та що робити, аби одержати більш ефективний результат. Обов’язково покращіть собі зіпсований настрій. Заплануйте свої справи, таким чином перейдіть від непотрібних роздумів до реальних дій. Словом, негайно почніть виконання запланованих справ.
А ще ми радимо робити щоденні медитації, використавши для цього формулу Куе, французького психофізіологіста: звертатись до підсвідомого «Я» у теперішньому часі, повторюючи фразу: «З кожним днем у всьому мені стає все краще та краще». Довірливе підсвідоме «Я» приймає цю установку та починає її здійснювати. Куе радить промовляти це завчено, 20 разів на день. Десь у тихому місці. Аби зручно було рахувати фрази, користуйтеся 20 вузликами або чотками з 20-ма намистинками. Ми вже спробували, дуже заспокоює та надихає. Адже за словами великого вченого «успіх приносить не стільки сила волі, скільки сила власної уяви».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: