Про Budni
Наші продукти
Якщо переймаєтеся тим, як вас сприймають інші, з голови вилітають всі думки, коли намагаєтеся заговорити першим/шою, а small talks – найстрашніше випробування у світі, певно, ви страждаєте на соціальну тривогу. Також до неї можна віднести страх публічних виступів.
Соціальна тривога або соціофобія – тривожний розлад, який характеризується тим, що особі важко спілкуватися з іншими людьми. Під час взаємодії така людина дуже переживає, як її сприймає оточення. Вона впевнена, що інші оцінюють кожен її крок, і якщо вона скаже щось не те або буде себе неправильно поводити, то неодмінно осоромиться перед іншими.
Ключовий страх людини з соціофобією – бути засудженою оточенням.
Під час спілкування людина може нервувати, відчувати жар та пітніти, в неї можуть тремтіти руки або голос. Їй може здаватися, що це помічають інші, і тому вкрай цього соромиться. Витримувати таку тривогу досить важко, тому людина починає уникати ситуацій, де потрібно багато спілкуватися: не ходить з колегами на обідню перерву, не п’є разом каву в офісі, відмовляється йти на корпоратив. Якщо така поведінка зберігається досить довго, інші люди теж припиняють намагатися налагодити спілкування, особа стає аутсайдером.
Звісно, така відлюдькуватість (так це можуть характеризувати інші) негативно впливає на ті сфери життя, де потрібно спілкуватися з людьми. І на професійну, зокрема. Бо відкритість та приязність відчиняють багато дверей у житті, і вміння будувати гарні стосунки з колегами дуже потрібне.
На соціальний тривожний розлад, за даними багатьох досліджень, впродовж життя страждають близько 12-15% людей. На жаль, з цим розладом люди рідко звертаються до психотерапевтів, хоча подолати його або значно послабити симптоми тривоги під час спілкування зі спеціалістом цілком можливо.
Будь-які страхи та комплекси зароджуються в наших думках.
Для людини з соціофобією характерні певні негативні думки та переконання про себе та інших:
Рекомендації, які допоможуть подолати соціальну тривогу на роботі:
Якщо узагальнити всі поради – менше зациклюйтеся на собі та більше цікавтеся іншими. Цікавість сильніша за страх.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: