Про Budni
Наші продукти
Усі точно знають вислів Теодора Рузвельта «Не помиляється лиш той, хто нічого не робить», але коли трапляється факап – реагують по-різному. Хтось може не звертати на свої помилки жодної уваги, когось вони злегка засмучують, а дехто йде писати заяву на звільнення після найменшого зауваження від керівництва. Помилки приносять користь і вчать, головне лише не ставити на собі хрест після невеликого провалу. Тому зібрали для вас сім дій, які дозволять не втратити віру в самого себе через неправильне рішення.
Змінюйте фокус
Коли не можете сприйняти спокійно власний факап і постійно лише думаєте над тим, які ви незграбні чи наскільки це погано вплине на ваше життя, спробуйте змінити фокус своїх роздумів. Починайте думати про те, як виправити цю помилку, що особисто ви можете зробити, щоб розв’язання проблеми було успішним. Направивши свою енергію в інше русло, ви не лише зможете позбавитися від мук сумління, а й знайдете спосіб виправлення помилки та отримаєте з неї позитив.
Шукайте причину
Мучити себе за скоєне не потрібно, але зовсім забути про невдачу також неправильно. Для того, щоб не повторювати помилку в майбутньому, – знайдіть її причину. Зробивши висновки, ви зможете заповнити прогалини та більше не повторювати своїх хиб.
Знайдіть плюси
У власному провалі потрібно побачити не лише мінуси та втрати, а й плюси. Проаналізуйте свої дії, їх наслідки, почуте від інших і намагайтеся відшукати, що доброго принесла вам ця ситуація. Можливо, завдяки факапу відкрилися нові можливості або ж ви інакше поглянули на звичні речі. Часто помилки виступають найкращим вчителем.
Зачиняйте двері
Важливо навчитися залишати помилку разом з її негативними результатами та позитивним досвідом у минулому. Не повертайтеся до поганих спогадів перед прийняттям важливих рішень та не тягніть їх у своє теперішнє. Вам потрібно навчитися робити висновки з помилок, зачиняти за ними двері і рухатися далі.
Відокремлюйтеся від власних помилок
Часто вам здається, що ви і є ваші помилки. Проте важливо зрозуміти, що це зовсім не так і навчитися відокремлювати власне «я» від невдач, щоб рішуче рухатися далі. Подивіться на себе зі сторони близької людини: адже ніхто вам не здається невдахою через те, що зробив невелику помилку на роботі.
Хваліть себе
Так-так, ми не помилилися. Після того, як осмислили свою помилку, зрозуміли, що можете зробити для її вирішення та уникнення в майбутньому, похваліть себе. Психологи радять говорити собі: «Я можу помилятися і можу отримувати досвід». Таким чином ви позбуватиметеся невпевненості в собі та будете рішучими, попри ризик помилки.
Також важливо хвалити свої сильні сторони. Якщо ви постійно зациклюєтеся на своїх помилках, то спробуйте відшукати те, що ви робили правильно. Можете скласти список сильних сторін чи досягнень та тримати їх під рукою, коли накриває хвиля негативних думок.
Будьте недосконалістю
Дозвольте собі помилятися. Деякі помилки і справді можуть нести велику шкоду вашій роботі, особистому життю чи здоров’ю. Але у більшості випадків вони менш страшні, ніж вам здається. Тому пересолений суп або невдало припарковане авто краще нехай стануть приводом посміятися, а не докоряють вас.
Віра в себе – це те, що допомагає вам рухатися вперед, ставати успішнішим та щасливішим. Тому особливо важливо не сприймати помилки як власну катастрофу, вчитися їх вирішувати та робити правильні висновки. Адже правильно пережиті факапи – зона вашого особистого росту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: