Про Budni
Наші продукти
Літо в розпалі, саме час подумати, яку книгу взяти на відпочинок, аби провести час із користю. Підготували для вас добірку на різні смаки, деякі – з глибоким змістом, які водночас не перенавантажують та допоможуть відволіктися від робочих буднів.
1. «Таємниця старого Лами»
Дорж Бату, 2021 р.
В основі книги – реальні події з життя автора та реальні персонажі. Кожен читач знайде у книзі щось своє: для когось ця історія прочинить таємниці вчення та буддійського світосприйняття; для когось – буде екскурсом у жорстокі радянські часи та покаже, що доля усіх народів, які були загнані в СРСР, трагічно схожа; для когось – неймовірно веселою та сумною водночас, детективною пригодою двох хлопчаків та їхнього старого вчителя Чімітдоржа-лами.
2. «Продавець взуття. Історія компанії Nike, розказана її засновником»
Філ Найт, 2021 р.
Nike – один з найбільш відомих світових брендів. 50 років тому студент Орегонського університету та бігун на середні дистанції Філ Найт (засновник компанії) позичив у батька 50$ і почав перепродавати кросівки з Японії. Сьогодні річний оборот компанії становить 30 млрд доларів. А пара Nike знайдеться в шафі у кожного – від президента до підлітка. Філ Найт – людина-загадка, він рідко дає інтерв’ю. Ця книга – сповідь про створення компанії, якій вдалося подарувати мрію мільйонам людей.
3. «Шляхи життя»
Фредрік Бакман, 2021 р.
У збірці зіркового шведського письменника – два оповідання: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». В одному йдеться про те, що найгеніальніші люди можуть втратити пам’ять, але водночас не втрачають тепла в стосунках. А в другому – як одне знайомство може змусити переосмислити свої помилки та прийняти кардинальне рішення, яке врятує чиєсь життя. Кожен із цих текстів зворушує, викликає багато емоцій і водночас спонукає задуматися про життя та його шляхи. Про великі й маленькі вибори, які нам доводиться робити під час своєї мандрівки. Про справжню цінність і сенс досягнень, перемог та невдач. Про жертовність, кохання та любов. І про смерть – про те, що відбувається, коли подорож закінчується.
Читайте ще: Кар’єра в HR: гайд для початківців
4. «Netflix і культура інновацій»
Ерін Маєр, Рід Гастінгс, 2021 р.
Автори проаналізували історію успіху компанії Netflix та визначили, чому бізнесів багато, але інноваційними та прогресивними стають одиниці. Секрет компанії – у людях: вся команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він – важливий елемент системи, а не абстрактна робоча одиниця. У книзі ви знайдете поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Ба більше, дізнаєтеся про залаштунки роботи у найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі.
5. «Мрії мого батька. Історія про расу і спадок»
Барак Обама, 2021 р.
Книга – повноцінна автобіографія Обами, яка охопила час від його народження до вступу до Гарвардської правової школи. Цікава передусім тим, що написана не стороннім спостерігачем, а самим Бараком Обамою, від першої особи: він розповідає про своє походження, про розлучення батьків, про дитинство на Гаваях і перші кроки в кар’єрі на посаді помічника юриста у фірмі в Чикаго, де він, до речі, познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мішель.
6. «Мистецтво бути щасливим. Керівництво для життя»
Далай-лама, Говард Катлер, 2017 р.
Книга, написана Далай-ламою XIV і психіатром Говардом Катлером, на основі їх бесід. У книзі Катлер широко цитує відповіді Далай-лами на свої питання, описуючи деталі умов, в яких проходили інтерв’ю, додаючи власні роздуми з питань, які обговорювалися.
7. «Клара і Сонце»
Кадзуо Ісігуро, 2021 р.
Книга – розповідь на межі фантастики. Це історія Клари, штучної подруги з унікальними наглядовими здібностями. З полиці магазину вона уважно стежить за тими, хто заходить всередину або просто крокує вулицями. Вона не припиняє сподіватися, що незабаром один з покупців зупинить на ній свій вибір. Книга не тільки про штучний інтелект. Це – історія про сім’ю, відданість, дружбу і людяність.
Читайте ще: HR-словник англійської мови: великий перелік термінів та фраз
8. «Осколки дитячих травм. Чому ми хворіємо і як це зупинити»
Донна Джексон Наказава, 2019 р.
Хвороби не з’являються просто так: їх джерелом може стати наше хворобливе минуле, і найчастіше – дитинство. У книзі автор, яка вивчила численні дослідження вчених з усього світу, розкриває зв’язок між дитячими травмами та дорослими захворюваннями. Автор не тільки пояснює, як стрес, пережитий у дитинстві, може зруйнувати здоров’я, але й розповідає, як допомогти собі позбутися від хвороб та інших важких наслідків – самостійно та з допомогою лікаря.
9. «Магічне прибирання на роботі. Створіть ідеальну атмосферу для продуктивності і творчості в офісі або вдома»
Скотт Соненшайн, Марі Кондо, 2020 р.
В книзі пропонуються стратегії, які допоможуть правильно організувати робочий простір, створити атмосферу, що надихає, звільнити місце в календарі для дійсно важливих завдань, поліпшити відносини з колегами, наповнити професійне життя радістю і задоволенням. Використовуючи поради, які описані у книзі, ви раз і назавжди вирішите проблему безладу на робочому місці та неефективної трати часу, щоб насолоджуватися успішною кар’єрою.
10. «Нахаби. 10 видатних інтелектуалок XX століття. Як вони змінили світ»
Дін Мішель, 2021 р.
Історії 10 видатних інтелектуалок ХХ століття. Яскраві, виняткові, колючі, нахабні – як тільки не називали цих жінок за їхнє вміння убити словом і думкою. Світ був би зовсім інший без їдких міркувань Дороті Паркер про абсурдність життя, без вміння Ребекки Вест переказати половину світової історії в одному подорожньому щоденнику, без ідей Ханни Арендт про тоталітаризм, без міркувань Сьюзан Зонтаг про фотографію, без скептичного ставлення Нори Ефрон до фемінізму, без висловлювань Джанет Малкольм про капкани і «плюшки» в психоаналізі та журналістиці. Біографії інтелектуалок вражають ще більше, якщо згадати, що вони досягли успіху саме в ХХ столітті, коли жінки вперше за всю історію заговорили у повний голос і виявилося, що їм є що сказати.
Читайте ще: Я так думаю: 12 книг про те, як працює мозок
11. «Ви хочете поговорити про це? Психотерапевт. Її клієнти. І правда, яку ми приховуємо від інших і самих себе»
Лорі Готтліб, 2020 р.
Автор, успішний психотерапевт, консультує безліч пацієнтів і допомагає їм справлятися з різноманітними життєвими перипетіями. Але щосереди вона сама пацієнтка, ридає в кабінеті психоаналітика, тому що в її житті все йде шкереберть. Неймовірно життєва, чесна та відверта історія змушує сміятися, плакати і нестримно обурюватися разом з головними героями, які намагаються змінити своє життя або хоча б змиритися з ним. Автор доводить: неважливо наскільки ми всі різні, від болю і відчаю не застрахований ніхто: ні самовпевнений голлівудський сценарист, ні життєрадісна дівчина з онкологією, ні навіть їхній психотерапевт.
Читайте більше за тегами: