Про Budni
Наші продукти
Тип мислення людини формується під впливом різних факторів: генетики, оточення у дитинстві та залежить від способу життя у зрілому віці. Від напряму мислення людини залежить якість її життя. Одні люди живуть на повну та отримують від цього задоволення, іншим завжди чогось не вистачає: грошей, нормальних відносин, радості, пригод, щастя. «Не щастить, та й годі». Чому ж так?
Скоріше за все, тому що люди, незадоволені життям, мають деструктивний тип мислення: руйнівний, регресивний, який заважає успішному функціонуванню. Деструктивне життєве налаштування призводить до неправильного вибору роботи, супутника життя, друзів.
Пропонуємо ознайомитися з основними ознаками деструктивного мислення. Якщо помітили в себе бодай одну з них — варто провести роботу над помилками та налаштуватися на позитивні зміни.
В разі здійснення помилки людина з деструктивним мисленням пасує, завжди звинувачує себе, та порівнює з більш успішними людьми не на власну користь.
Деструктор критикує інших, вважає їх досягнення мізерними, а успіх – незаслуженим. Завжди напоготові критикувати того, хто припустився помилки або зазнав поразки. Дуже любить вчити інших як жити.
В разі виникнення критичної ситуації пускає все на самоплив: «Нехай усе буде як буде. Це – доля. Чому бути, того не минути». Завжди має надію, що хтось все зробить за нього.
Звинувачує всіх навколо у власних невдачах та у тому, що його недостатньо цінують, таким чином виправдовуючи свій стан, пристосування, помилки, лінь, невміння організувати робочий та суспільний простір. Власну пасивність часто навіть не усвідомлює.
Не бачить себе у майбутньому, не має перспективних планів, чіткого уявлення про те, що чекає його у найближчі роки. Єдине, що його цікавить – вихідні та відпустка. Живе за шаблонами, не відхиляючись та не імпровізуючи, просто тому що лінь.
Деструктор емоційно нестриманий: може спалахнути через дрібницю, виливаючи на оточення накопичене обурення. На позитивні емоції він скупий, бо всю енергію зазвичай витрачає на негатив.
Скаржиться на постійний брак часу для результативних дій. Насправді у нього його більш ніж достатньо, але це чудова відмовка, аби нічого не робити. «Тайм-менеджмент? Ні, не чув».
Страх – обмеження людини з деструктивним мисленням. Він постійно страждає від питань на кшталт: «А що буде, коли…?», «А раптом…?», «А якщо у мене нічого не вийде?», і знову ж таки нічого не робить.
Має постійне бажання отримувати безкоштовні послуги, пропозиції, подарунки тощо. Наприклад, знижка за репост, all inclusive, або інші безкоштовні речі формують у нього залежність.
Людина з деструктивним мисленням прочитає ці ознаки, згодиться і … проігнорує. Так і залишиться на місці, поки життя не дасть пристойного стусана.
Отже, якщо знайшли у себе бодай одну-єдину ознаку зі списку, починайте діяти негайно. Саме зараз зробіть щось! Визначте свої слабкі місця та зрозумійте, які якості опрацювати буде найважче. Адже дійсно успішними стають люди, які мислять конструктивно, реально дивляться на власні можливості, працюють, саморозвиваються, припускаються помилок та сприймають їх як крок до успіху.
Читайте більше за тегами: