Про Budni
Наші продукти
Літню пору року для більшості працівників можна поділити на три відрізки часу: час до відпустки, відпустка та час після відпустки. Працювати не хочеться в жоден цей період, але особливо важко повертатись на роботу, коли ви подумки ще ніжитесь на пляжі та попиваєте прохолодний коктейль.
Статистика свідчить, що 85% працівників звільняються після повернення з відпочинку. Для того, щоб відпустка не вилізла вам боком, до виходу на роботу потрібно готуватися заздалегідь. Розглянемо основні правила, які допоможуть адаптуватись до робочих буднів.
- Здебільшого ви повертаєтесь на роботу не з борту літака, тому у вас між тропічними країнами і похмурим офісом в запасі є декілька днів. Ці дні потрібно витратити з користю. Не варто весь день проводити на дивані з думками про те, як було добре у відпустці і яке пекло вас чекає на роботі. Краще займіться хатніми справами, приготуйте щось поїсти. Нехай ваше тіло і мозок звикають до роботи. Але не потрібно занадто себе навантажувати, перевтома вам ні до чого.
- Після невеличкої праці не забудьте відпочити як вам подобається: подивіться улюблений фільм, сходіть на прогулянку в парк чи зустріньтесь з друзями. Також після виходу на роботу дайте собі обіцянку на вихідних нагороджувати себе за важкий тиждень улюбленим відпочинком.
- Подумайте про те, за чим сумували поза офісом: за спілкуванням з колегами, за цікавими завданнями, за точним розпорядком дня тощо. Підберіть яскраве вбрання для першого робочого дня, яке підкреслить вашу засмагу і допоможе отримати безліч компліментів. Якщо дозволяють фінанси, відправляйтесь на шопінг за тим самим вбранням, тоді гарний настрій вам точно гарантовано.
- Додайте фарб у свої сірі будні: купіть яскравої канцелярії, заведіть новий щоденник чи блокнот, прикрасьте робоче місце фотографіями з відпочинку. Замініть свою звичну чашку для кави більш літньою та яскравою. Обідати виходьте в найближчу кав’ярню, а свої законні перерви проводьте на свіжому повітрі.
- Не кидайтесь на роботу як голодний вовк на ягня. Зрозуміло, що під час вашої відсутності накопичилось чимало невиконаних справ і одна нагальніша іншої. Чим більше ви будете працювати, тим більше стресу отримаєте і тим швидше зітрете весь результат відпочинку. Тому для перших тижнів після відпустки не варто перевантажувати себе роботою, економте свої сили. Ні в якому разі не можна залишатись в офісі або брати невиконанні справи додому, це тільки примножить вашу відразу до роботи.
- Краще пережити закінчення відпустки вам допоможе робочий тиждень, що починається не з понеділка. Найкращий варіант для першого робочого дня – четвер чи п’ятниця. Тоді ви не встигнете зрозуміти, що вийшли на роботу, як на вас знову чекатимуть вихідні. Короткий робочий тиждень – найкращий помічник в уникненні стресу.
- Якщо нічого з перерахованого вам не допомогло і ви навіть думати про роботу не хочете. Подбайте про якісь матеріальні стимули. Наприклад, якщо ви давно хотіли новий телефон, саме час пообіцяти собі зібрати на нього кошти, а для цього вам потрібно вийти на роботу. Скажіть собі, що йдете на роботу задля здійснення мрії. Цей стимул дуже добре працює і ви самі не помітите як віллєтесь в робочу атмосферу.
- Перед виходом на роботу постарайтесь лягти спати раніше, щоб ранній підйом не був для вашого організму стресом. Після першого робочого дня потіште себе якимось подарунком чи улюбленою стравою у ресторані. Невеличкий презент чи навіть шоколадка допоможе підняти вам настрій і зняти напругу початку трудових буднів.
- Перевірте календарі та почистьте свою пошту, наведіть порядок на робочому столі. Це допоможе впорядкувати і ваші думки. Важливі зустрічі краще не планувати на перший тиждень після відпустки. Непотрібне на вашій поштовій скриньці та робочому столі одразу відправляйте у кошик. Чистота навколо зменшить ваше пригнічення і надихне на нові справи.
- Головне – роботу не потрібно сприймати як повинність. Вона має бути вашим покликанням, улюбленою справою. Тоді й повертатись в офіс буде не важко.
Інші статті по темі:
Спросите юриста: на какой отпуск имеют право сотрудники с детьми?
Читайте більше за тегами: