Про Budni
Наші продукти
Поки весь світ зайнятий полюванням на знижки Чорної п’ятниці, вирішили розібратися з помилками під час планування сімейного бюджету. Адже швидкі та необдумані покупки в період грандіозних знижок, нереальна ціна, ажіотаж негативно впливають на ваші фінанси. Як результат, отримуєте непотрібні речі за не дуже то і вигідними цінами. Тож, чого потрібно уникати, аби не зруйнувати свій фінансовий бюджет і як залишатися сильним під впливом яскравих вивісок «SALE»?
Відсутність плану
Найголовніше у правильному розподілі сімейного бюджету саме його планування. Тому коли плану трат та заощаджень немає – відбувається хаос, що може привести до відсутності грошей в кінці місяця та в разі непередбачуваної ситуації.
У класичному варіанті пропонується розділити витрати на декілька категорій:
Якщо щомісячний дохід розкласти відповідно до цих витрат, то стане зрозуміло, скільки коштів ви можете виділити на свої бажання, а які вдасться заощадити після оплати всього необхідного.
Ця помилка також стосується відсутності звички здійснювати все за планом. Проте вона настільки губить ваш бюджет, що про неї хочеться поговорити окремо. Коли ви бездумно витрачаєте гроші на скороминущі бажання, то лише слідкуєте за списанням з карти, а не аналізуєте, як в цілому конкретно ця витрата вплине на весь сімейний бюджет. Здається, що у філіжанці кави, що коштує не так і багато, немає нічого поганого. Але порахуйте їх кількість за місяць чи навіть квартал. Ми не радимо вам відмовлятися від щоденних радощів, а лише говоримо про контроль витрат, що зможе істотно вплинути на стан бюджету загалом. Можете використати для контролю особистих фінансів корисні мобільні додатки.
Особливо такі витрати активізуються у період грандіозних розпродажів на кшталт Чорної п’ятниці. Тому будьте максимально критичними під час прийняття рішення, ідеально – якщо у вас є можливість відкласти покупку наповненого кошика та дати собі деякий час для обдумування. Невеличкий тайм-аут дає змогу не зробити безлічі покупок, про які шкодуєте з часом.
Дехто вважає, що заощаджують лише невдахи, а жити потрібно тут і зараз. Але вони ще ніколи не були настільки неправі. Непередбачувані обставини, які, зазвичай, тягнуть за собою витрати, можуть статися з ким завгодно та коли завгодно. Добре, коли у вас є резервний фонд, який можна використати. Так вам не доведеться залазити в борги чи суттєво економити на необхідних витратах лиш для того, щоб перекрити непередбачувані.
Намагайтеся щомісяця заощаджувати хоча б 10% свого доходу. Це та мінімальна сума, яка в разі чого може забезпечити вам спокійне проживання.
Не виходить заощаджувати більше, хоча кожного разу обіцяєте собі з наступної зарплати відкласти не тільки 10%? Це знайомо багатьом. Можливо, проблема в тому, що у вас немає довгострокових цілей. Так, ви мрієте купити автомобіль або побудувати будинок. Але якщо ви не ставите собі конкретних цілей з конкретними термінами та сумами, які потрібно відкласти в ці терміни, – мрії ризикують залишитися лише мріями.
Важливо не лише мати мету, а й скласти план до її досягнення. Тобто скільки вам потрібно відкласти, які статті витрат доведеться скоригувати, де ви зможете знайти додатковий дохід тощо.
Під час планування сімейного бюджету важливо не впадати в крайнощі і не намагатися проконтролювати кожну копійку. Життя ніколи не буває передбачуваним і надто жорсткий фінансовий план приречений на провал в разі запровадження повторного локдауну або банального підвищення цін. Ставте цілі, намагайтеся дотримуватися плану, але не впадайте в крайнощі, відмовляючи собі у всьому. Накопичуйте, раціонально тратьте та не забувайте про відпочинок, щоб все життя не пройшло в суцільних обмеженнях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: