Про Budni
Наші продукти
Люди, які знаходяться поруч з нами – найцінніший скарб. Тому ми часто теж засмучуємося, коли вони переживають неприємні моменти. У такому випадку дуже важливо правильно допомоги та підтримати: поспівчувати, заспокоїти, розрадити, мотивувати. Але інколи одним неправильним словом або рухом можна зробити ще гірше. Вирішили дізнатись, як знаходити дійсно правильні слова підтримки та що робити, аби розрадити та допомогти близьким людям у непростий для них час.
Я тебе чую
Насамперед потрібно пам’ятати про те, що у складній ситуації людина в першу чергу хоче розповісти, що її турбує, а не шукати вирішення проблеми, адже його може і не бути. Дайте зрозуміти, що ви її чуєте.
Вислухайте спокійно, зосередьтесь на співрозмовнику, не відволікайтесь на смартфон та оточення. Це – найкраща терапія.
Якщо людина замкнулася у собі, зорієнтуйте її на розмову наступними запитаннями:
Розповідаючи про свою проблему, людина відчує полегшення, зрозуміє, що все не так погано, можливо, після свого монологу знайде рішення.
У момент, коли людина гостро відчуває негативні емоції від негараздів, менш за все їй потрібен аналіз ситуації з боку інших: іронія, жарти, критика та повчання. Фрази: «Та припини ти!», «Забудь!», «Не звертай уваги!», «Та хіба це проблема?» тощо погіршать стан засмученого. Це – знецінення переживання, робити так точно мне радимо.
У період переживань деякі люди можуть глибоко заходити у «внутрішню єдинорогію», тобто – замикатися у собі, самотужки опрацьовуючи ситуацію та відпускаючи її. Або навпаки – самонакрутом заводити себе у нетрі ще більших страждань. У такій ситуації ні в якому разі не можна вдаватися до агресії на кшталт: «Не будь ганчіркою!», «Не ний!», «Зберися, досить вже!», такі фрази матимуть зворотний ефект. І ні в якому разі не ставте у приклад людей, яким було ще гірше. Так, людина виплутається з непростої ситуації, а вас, можливо, стане уникати.
Ми готові на багато дій та вчинків, аби лише допомоги близькій людині. Але силоміць тягти засмученого факапом товариша на прогулянку, пробіжку або на вечірку теж не найкраща ідея. Краще подумайте, чим конкретна людина любить займатися, що їй подобається, від чого вона отримує задоволення. Та тактовно спробуйте повернути колишню активність шляхом занурення в улюблену справу. А ще краще – просто потурбуйтеся про неї: заваріть чай, запропонуйте поїсти, відпочити, допоможіть по господарству тощо.
Допомагаючи, будьте дуже терплячими. Спокій, стриманість, врівноваженість – ваші надійні спільники у такій нелегкій справі. Але потрібно бути дуже уважними – якщо період смутку затягується, варто звернутися до спеціаліста.
Потрібно бути чуйними до переживань людей, які поруч з нами. І пам’ятати, що найцінніший скарб, який ми можемо запропонувати нашим близьким – увага.
Читайте більше за тегами: